Rory McIlroy ostrzeżony przed „nieustraszonym” zagrożeniem w Mastersie

Rory McIlroy faces plenty of rivals to win the Masters, according to Curtis Strange (Steve Welsh/PA) (PA Wire)

Rory McIlroy ma wielu rywali, aby wygrać Masters, według Curtisa Strange’a (Steve Welsh/PA) (PA Wire)

Były mistrz US Open Curtis Strange ostrzegł Rory’ego McIlroya, że ma więcej rywali niż kiedykolwiek, gdy stara się wygrać Masters i zakończyć karierę Wielkim Szlemem.

McIlroy jest wspólnym faworytem pierwszego w tym roku turnieju w Augusta National z broniącym tytułu Scottie Schefflerem i numerem trzy Jonem Rahmem.

Północny Irlandczyk zajął wicemistrzostwo przed Schefflerem 12 miesięcy temu dzięki wspaniałej finałowej rundzie 64, która zawierała orła i sześć birdie, z których ostatni pochodził z greenside bunker na 18.

McIlroy, 33, również był w dobrej formie w tym sezonie, wygrywając w Dubaju, zajmując wicemistrzostwo w Arnold Palmer Invitational i dochodząc do półfinału WGC-Dell Technologies Match Play przed pokonaniem Schefflera w play-off o trzecie/czwarte miejsce.

„Myślę, że wszyscy mu kibicują, z wielu różnych powodów”, powiedział Strange, mistrz US Open z 1988 i 1989 roku i analityk ESPN.

„Jego poziom talentu jest równy lub lepszy niż kogokolwiek innego tam. Myślę, że Jon Rahm jest spektakularnym silnym graczem, ale jest wielu młodych pistoletów, którzy mają siłę, długość, zdolność do rzucania wyzwań.

„Myślę, że w tym roku może być więcej nazwisk na tej liście, które Rory musi pokonać, i nieustraszonych nazwisk. Ale on z pewnością jest zdolny. Gra dobrze. Myślę, że jeśli uda mu się wykonać kilka puttów, to z pewnością będzie tam w niedzielne popołudnie.”

Strange, który zajął wspólne drugie miejsce za Bernhardem Langerem w Masters z 1985 roku, uważa, że dwaj gracze, którzy pokonali McIlroya i Schefflera w Austin Country Club, mogą również rzucić wyzwanie o zieloną kurtkę w Augusta.

„Facet taki jak Sam Burns, wiemy jak dobrym graczem był ten facet, ale teraz nagle pojawia się w Masters w świetnej formie”, dodał Strange.

„Patrzę na graczy, na ich poziom talentu oczywiście, ale jaka jest ich obecna forma? Cam Young, po prostu myślę, że ten facet jest tak silny, że wybuchnie na scenie dużo jak Scheffler dwa lata temu.

„Wygląda na to, że dla mnie może być dominujący dużo jak myślę, że Jon Rahm może być dominujący.”McIlroy rozpoczął turniej WGC-Match Play z nowym driverem i putterem, a inny dwukrotny zwycięzca US Open, Andy North, był pod wrażeniem tego, co zobaczył.

„Podobają mi się zmiany, których dokonał przed ostatnim tygodniem”, powiedział North. „Myślę, że wyglądał bardzo, bardzo pewnie z kierowcą. Był po prostu trochę krótszy, co, jak powiedział, pomaga mu odzyskać kij przed sobą. Może być nieco bardziej agresywny.

„Myślałem, że w niektórych momentach naprawdę ładnie uderzał. Jest jeszcze kilka innych odcinków, ale najważniejsze jest to, że jego gra, kiedy się toczy, jest tak dobra, a Augusta National pasuje do tego, co lubi robić tak dobrze.

„Czy może tam dobrze puttować? Czy może mieć tydzień, w którym będzie dobrze puttował? Wydawało mi się, że widzieliśmy kilka odcinków, w których wykonał mnóstwo sześciu, ośmiu, dziewięciu stóp, a dla mnie są to krytyczne putty na Augusta.

„Jeśli wykonasz wszystkie te rodzaje puttów, będziesz miał świetny tydzień.”