Ronaldo zrzucony przez Man Utd na wyjazd z Chelsea

Cristiano Ronaldo nie wystąpi w sobotnim meczu Manchesteru United z Chelsea, co jest karą za odmowę wejścia na boisko jako spóźniony zmiennik oraz za wcześniejsze opuszczenie boiska w środowym meczu z Tottenhamem.

Ronaldo znalazł się wśród zmienników w meczu ze Spurs, kiedy to United odnieśli imponujące zwycięstwo 2-0 nad drużyną Antonio Conte dzięki bramkom Freda i Bruno Fernandesa.

Decyzja Erika ten Haga o niewprowadzeniu Ronaldo na boisko wywołała publiczną demonstrację frustracji, gdy 37-latek przeszedł po linii bocznej Old Trafford i wszedł do tunelu przed pełnym gwizdkiem.

Ronaldo ma teraz trenować z dala od pierwszej drużyny.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Panel Soccer Special reaguje na Cristiano Ronaldo idącego tunelem przed pełnym czasem podczas zwycięstwa Manchesteru United 2-0 z Tottenhamem

  • Man Utd 2-0 Tottenham – Sprawozdanie z meczu i najważniejsze wydarzenia
  • Jak drużyny się ustawiły | Statystyki meczu
  • Tabela Premier League na żywo | Wyniki Premier League
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz Sky Sports App

Przemawiając po meczu, szef United podkreślił, że „zajmie się” Ronaldo w czwartek, kiedy to potwierdzono, że nie wystąpi on w sobotnim meczu na Stamford Bridge.

W oświadczeniu klubu czytamy: „Cristiano nie będzie częścią składu Manchesteru United na ten sobotni mecz z Chelsea. Reszta składu jest w pełni skoncentrowana na przygotowaniach do tego pojedynku.”

Live: SNF

Sky Sports Sky Sports

Ronaldo: Czasami żar chwili staje się z nami najlepszy

Ronaldo

Ronaldo wydał w czwartek oświadczenie, w którym stwierdził: „Jak zawsze robiłem przez całą moją karierę, staram się żyć i grać z szacunkiem wobec moich kolegów, przeciwników i trenerów. To się nie zmieniło. Ja się nie zmieniłem.

„Jestem tą samą osobą i tym samym profesjonalistą, którym byłem przez ostatnie 20 lat grając w elitarny futbol, a szacunek zawsze odgrywał bardzo ważną rolę w moim procesie decyzyjnym.

„Zaczynałem bardzo młodo, przykłady starszych i najbardziej doświadczonych zawodników zawsze były dla mnie bardzo ważne. Dlatego też później zawsze starałem się sam dawać przykład młodzieży, która rosła we wszystkich drużynach, które reprezentowałem.

„Niestety nie zawsze jest to możliwe i czasem gorąca chwila bierze górę nad nami.

„W tej chwili czuję po prostu, że muszę nadal ciężko pracować w Carrington, wspierać kolegów z drużyny i być gotowym na wszystko w każdym meczu. Uleganie presji nie jest opcją. Nigdy nie było.

„To jest Manchester United i zjednoczeni musimy stać. Wkrótce znów będziemy razem.”

Man Utd osiągnął koniec drogi z Ronaldo?

Dziennikarz piłkarski Sky Sports Jack Wilkinson:

Cristiano Ronaldo ma zwyczaj chwytania nagłówków gazet, ale nawet jego nadąsane odejście nie mogło odwrócić uwagi od kolejnego zachęcającego kroku we właściwym kierunku, jaki wykonali piłkarze Erika Ten Haga.

Ronaldo, niewykorzystany zmiennik, był niezadowolony z obserwacji, którą otrzymał, gdy gole Freda i Bruno Fernandesa przyniosły zasłużone zwycięstwo 2-0 nad Tottenhamem, ale gdy United grają na tak wysokim poziomie, jego frustracje są bezpodstawne.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty meczu Manchesteru United z Tottenhamem w Premier League

Od początku do końca United wzięli na celownik słabą drużynę Spurs, demonstrując swoją ciągłą adaptację do metod Ten Hag’a poprzez atak tak wszechstronny, jak żaden inny widziany na Old Trafford w pamięci, nie mówiąc już o tym, że Holender przejął stery.

28 prób na bramkę United było największą liczbą prób oddanych przez jakąkolwiek stronę w meczu Premier League w tym sezonie, najwięcej Antonio Conte oddał w swojej karierze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a gdyby nie heroiczna postawa Hugo Llorisa, wynik byłby równie wymowny.

Z Ronaldo na ławce w meczach z Liverpoolem, Arsenalem i teraz ze Spurs, które United wygrywali z coraz większą łatwością, jasne jest, że klub już rozpoczął proces przystosowywania się do życia bez niego. Jego małostkowość tylko to przyspieszy.

„Jedyną drogą jest droga Ten Hag’a”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Holenderski ekspert piłkarski Marcel van der Kraan omawia podejście, jakie Erik ten Hag przyjmie do sytuacji wokół Cristiano Ronaldo

Holenderski ekspert piłkarski Marcel van der Kraan w Sky Sports News:

„Nie sądzę, że będzie to spokojna rozmowa. Widzieliśmy w przeszłości w Holandii, kiedy miał do czynienia z gwiazdami w swoim składzie, że upewniłby się, kto jest odpowiedzialny.

„Jest również znany jako menedżer, który jest bardzo stabilny, nigdy nie był w górę lub w dół we wszystkich swoich rolach, jego dyscyplina, zawsze była taka sama. To również stąd bierze się jego sukces.

„Po raz pierwszy w swojej karierze ma do czynienia z kalibrem Cristiano Ronaldo. Nigdy wcześniej taka gwiazda nie działała przeciwko niemu. Latem powiedział, że Ronaldo jest jednym z jego najważniejszych graczy. Jeśli jest sprawny, zawsze będzie tam obecny, powiedział.

„Przegapił pre-sezon i Ten Hag sprawił, że było to bardzo jasne, że było kluczowe. Jest tylko jedna droga i jest to droga Erika Ten Hag. Tak właśnie będzie w dzisiejszej rozmowie.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Nadawczyni Sophie Nicolaou i Jonathan Liew z Guardiana mają swoje zdanie na temat przyszłości Cristiano Ronaldo po tym, jak napastnik przeszedł tunelem przed końcem zwycięstwa Manchesteru United nad Tottenhamem

„Ciekawe było to, że wczoraj wieczorem powiedział, że zajmie się tym jutro. W przeszłości nie był nieśmiały w konfrontacji z kimś. Słynny był incydent sprzed dwóch lat z Noa Langiem, holenderskim internacjonałem, który dał mu w pysk na boisku w ważnym meczu pucharowym.

„Dziesięć Hagów weszło z ławki i jasno dało do zrozumienia, że nie jest przez niego akceptowane, krzycząc do niego na linii bocznej przed wszystkimi kamerami telewizyjnymi, tak aby wszyscy mogli to usłyszeć, a także publiczność za trybuną. 'Ja decyduję o tym, co się tutaj dzieje i to nie jest twoja gra, to jest gra drużyny!’ To wszystko było słyszalne. To również pokazało, że chodzi o drużynę.

„Spodziewam się, że Ronaldo nie będzie częścią składu w United, chyba że istnieją duże motywy finansowe dla klubu, aby go zatrzymać, jeśli będą musieli dać mu zbyt dużo pieniędzy, aby odszedł.”

To nie pierwszy raz: Poprzednie wczesne wyjścia Ronaldo

Ronaldo ma historię wyjść na boisko, odkąd wrócił do klubu 14 miesięcy temu.

37-latek był niewykorzystanym zmiennikiem podczas zwycięstwa United 2-0 nad Spurs w środę i widziano go, jak szedł wzdłuż linii dotykowej i w górę tunelu w końcowych fazach meczu.

IMAGE

Wcześniej w tym sezonie Ronaldo był również widziany, jak opuszcza Old Trafford przed końcem remisu 1-1 z Rayo Vallecano podczas ostatniego przedsezonowego towarzystwa klubu w sierpniu.

Andros Townsend celebrates his equaliser with Demarai Gray

Image: Andros Townsend zaznaczył swoją wyrównującą bramkę na Old Trafford charakterystycznym dla Ronaldo „siuuuu”

W październiku ubiegłego roku Ronaldo został uchwycony, jak samotnie maszeruje tunelem, najwyraźniej mrucząc z frustracji, po tym jak United zremisowali 1-1 z Evertonem, dla którego Andros Townsend strzelił gola, a następnie naśladował charakterystyczną celebrację gola portugalskiego napastnika.