Roberto Olabe pozostanie dyrektorem piłkarskim Realu do 2026 roku

  • ÓSCAR BADALLO

    SAN SEBASTIÁN

Actualizado

Roberto Olabe pozostanie dyrektorem ds. piłki nożnej w Realu Sociedad do 30 czerwca 2026 roku, po tym jak zawodnik z Vitorii i klub z Txuriurdin doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu między obiema stronami do 2024 roku. Zawodnik z Vitorii jest liderem w biurach projektu, który pod kierownictwem Imanola Alguacila,osiąga tak wiele sukcesów w ostatnich sezonach.

Oto oświadczenie, którymReal Sociedad ogłosił odnowienie Olabe:

Real Sociedad i Roberto Olabe będą nadal kroczyć razem. Dziś przypieczętowali odnowienie, które łączy strony do końca sezonu 2025-26. Przedłużenie kontraktu dyrektora piłkarskiego zostało parafowane dziś po południu w biurach Reale Arena.

Roberto Olabe, w tym najnowszym etapie przybył do klubu txuri urdin w kwietniu 2018. Od jego przybycia klub rozwija się skokowo, a Olabe wraz z prezesem Jokinem Aperribayem i Imanolem Alguacilem buduje ambitny i konkurencyjny Real, który dzień po dniu coraz bardziej rozkręca rodzinę Realu.

Tytuł pucharu i powtarzające się Mistrzostwa Europy

Dzięki Olabe w Football Management pierwsza drużyna osiągnęła trzy kolejne kwalifikacje do Ligi Europy, tytuł Copa del Rey 2020 i umocnienie zespołu wśród wielkich LaLiga. Jego ciągła i niestrudzona codzienna praca w Zubiecie doprowadziła Klub do miejsca godnego pozazdroszczenia.

Obecna sytuacja drużyny, będącej na trzecim miejscu w LaLiga, w ostatniej 16-tce Ligi Europy, a także w ostatniej 16-tce Copa del Rey, wróży kolejny sezon pełen emocji i z niepokonaną perspektywą.

Read More