Robert Tonyan, D’Onta Foreman częścią kluczowego pierwszego kroku w przebudowie Bears

Dodatki takie jak Tonyan, Foreman częścią kluczowego pierwszego kroku przebudowy pierwotnie pojawił się na NBC Sports Chicago

Po sezonie 3-14, ekspert NFL Media ds. draftu Daniel Jeremiah szczerze ocenił, co generalny menedżer Bears Ryan Poles musi osiągnąć podczas offseason i 2023 NFL Draft.

„Patrzysz na Niedźwiedzie i, ojej, próbujesz po prostu zebrać kompetentną grupę” – powiedział Jeremiah podczas telekonferencji przed meczem w lutym.

Kompetentne, Niedźwiedzie 2022 nie były. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Polacy przybyli do Chicago i natychmiast wypatroszyli kiepski skład. Sezon 2022 był kompletnym niewypałem, ponieważ Polacy spoglądali na offseason, aby rozpocząć szeroko zakrojony projekt przebudowy.

Miesiące rozmów na temat góry miejsca w salary cap Bears sprawiły, że fani i eksperci marzyli o ogromnym zastrzyku talentu na poziomie gwiazd, który miał wkrótce przybyć do Chicago.

Ale kiedy Polacy, główny trener Matt Eberflus i sztab Bears ocenili klasę wolnych agentów i umieścili graczy w „value buckets”, stało się jasne, że tylko kilka z wielkich nazwisk się sprawdziło.

Bears dali linebackerowi Tremaine Edmundsowi czteroletni kontrakt o wartości 72 milionów dolarów, aby prawdopodobnie obsadzić miejsce WILL linebackera. Chicago do samego końca zabiegało o prawego tackle Mike’a McGlincheya, ale zawodnik Notre Dame wylądował w Denver na pięcioletnim kontrakcie z Broncos opiewającym na 87,5 miliona dolarów.

Reszta wolnych agentów Bears nie wiązała się z wielkimi nazwiskami ani wysokimi cenami. Celem Polaków podczas tego cyklu wolnych agentów było zidentyfikowanie dopasowania i dodanie talentu, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności Niedźwiedzi na przyszłe sezony. To dopiero pierwszy krok w wielowarstwowej rekonstrukcji.

To, co Poles zrobił do tej pory ze swoimi dodatkami, to podniesienie poziomu Bears. W 2022 roku było cholernie blisko podziemia, więc nie powinno to być trudne. Niedźwiedzie są jednak bardziej kompetentne na wielu pozycjach, zwłaszcza na pozycji linebackera, po dodaniu Edmundsa i T.J. Edwardsa.

Niedźwiedziom brakowało góry tackli w 2022 roku. Safety Eddie Jackson był najlepszym tacklerem drużyny, ponieważ większość facetów przed nim znalazła się w „Ole! Hall of Fame” Edmunds i Edwards to atletyczne maszyny do tacklowania, które automatycznie sprawią, że korpus linebackingów, który miał 10,7% nieudanych tackli, będzie lepszy.

Polacy podpisali kontrakt z DeMarcusem Walkerem. Walker nie trafi na pierwsze strony gazet, ale jego 32 presje, siedem sacków i 16 uderzeń rozgrywającego byłyby liderami słabej linii defensywnej Bears w zeszłym sezonie.

Podstawowa kompetencja nadchodzi.

To był również motyw przewodni czwartkowych ruchów, kiedy Bears podpisali kontrakt z tight endem Robertem Tonyanem, running backiem D’Ontą Foremanem i defensywnym tacklem Andrew Billingsem.

Billings to weteran run-stuffer. Nie będzie miał większego wpływu na grę jako pass rusher, ale przy wzroście 6 stóp-1, 311 funtów, ma niesamowitą siłę, aby poruszać wewnętrznymi ofensywnymi liniowymi, zatykać dziury i pozwalać nowym linebackerom Bears na zejście w dół i wykonywanie zagrań. Zapewni on Niedźwiedziom od 20 do 25 snapów solidnej obrony przed biegami. Linia defensywna Niedźwiedzi była katastrofą w 2022 roku. Podpisanie Billingsa nie jest godne parady, ale jest on wysokiej jakości profesjonalistą, który może pomóc im w kluczowym obszarze.

Podpisanie Tonyana daje Niedźwiedziom wyraźne ulepszenie na pozycji nr 2 w stosunku do Ryana Griffina i Trevona Wesco. Podczas gdy były Packer nie jest zbytnio blokerem, jest solidnym zagrożeniem dla czerwonej strefy, który w przeszłości miał nos do strefy końcowej. Tonyan to pewny odbiorca (dwa upadki w ciągu pięciu sezonów według Pro Football Reference), który zna schemat ofensywnego koordynatora Luke’a Getsy’ego.

Foreman to dodatek, który przykuł moją uwagę w czwartek.

Po odejściu Davida Montgomery’ego w ramach wolnej agentury, Niedźwiedzie musiały znaleźć innego niezawodnego pleców, aby podzielić się prowadzeniem z Khalilem Herbertem. Foreman ma za sobą sezon 2022, w którym zdobył 913 jardów i pięć przyłożeń w 203 próbach. Foreman wymusił 34 nieudane tackle, jednocześnie zdobywając 21 wybuchowych biegów z 33,2 procentem ucieczki (procent jardów zdobytych w biegach powyżej 15 jardów).

Montgomery miał procent ucieczki wynoszący zaledwie 8,9 i miał tylko 17 wybuchowych biegów w zeszłym sezonie, ale wymusił 46 nieudanych tackli.

Niedźwiedzie chcą od swoich pleców wybuchu, eksplozji i zdolności do dużych zagrań. Montgomery jest koniem roboczym, ale nie ma zdolności do ucieczki, której pragną Polacy i Eberflus.

Foreman nie jest dużym zagrożeniem jako łapacz podań i musi poprawić się jako obrońca podań, ale powinien służyć jako dobre uzupełnienie Herberta, gdy Niedźwiedzie szukają podejścia do biegania przez komitet.

POWIĄZANE: Fields przyciągający wolnych agentów pokazuje, że QB może przyspieszyć odbudowę

Nie każdy podpis wolny agent jest warty robienia salta w tył.

Ale to, co Polacy zrobili w ostatnim tygodniu, zarówno w wolnej agenturze, jak i w przebojowej wymianie z Panthers, to dodanie stajni solidnych weteranów, aby przejść do dużych przejęć Edmundsa i szerokiego odbiornika D.J. Moore’a, który przybył w ramach wymiany z Caroliny.

Przebudowa tego składu na taki, który może rywalizować o miejsce w playoffach zajmie kilka sezonów. Posiadanie domniemanego franczyzowego rozgrywającego w postaci Fieldsa może pomóc przyspieszyć ten proces.

Jednak pierwszym niezbędnym krokiem jest podniesienie poziomu poprzez dodanie sprawdzonych weteranów, którzy uzupełnią talent z wyższej półki, który jest już w składzie lub zostanie dodany w przyszłości.

Misja zakończona.

Kliknij tutaj, aby śledzić podcast Under Center.