Regionals U17, sytuacja w czterech grupach

Kilka emocji charakteryzowało 17 dzień czterech rund regionalnych rozgrywek U17.

W grupie A lider Volpiano Pianese kontynuuje swoją triumfalną jazdę do końcowego sukcesu, pokonując Borgosesię (0-1). Biancazzurri rozciągają się na osiem długości od drugiego miejsca garnizonowanego przez Spartę Novara. Główny rywal do tytułu nie poddaje się i zachowuje nienaruszone marzenia o chwale, unicestwiając opór Strambinese (0-6); upada po raz drugi z rzędu Biellese, które w „Pallanzie” zostaje pokonane 2 do 1 przez twardą Verbanię. Casale i Ticino wspinają się po równi pochyłej, poświadczając swoje czwarte miejsce w rundzie, nokautując odpowiednio Ivrea i Borgomanero. Wyzwanie pomiędzy Turricola Terruggia i Città di Cossato (3-3) kończy się remisem; mecz Union Novara-Baveno również kończy się remisem; po jednym punkcie z każdej strony, co nie wpływa dobrze na ambicje obu klubów.

W grupie B, Lascaris zajmuje centralne miejsce, pokonując Pro Eureka (drugie) i rozciągając się na szczyt tabeli. Bianconeri, dzięki sukcesowi 1:2, obejmują solowe prowadzenie o pięć długości. Do konsorcjantów na tronie zbliża się Quincinetto Tavagnasco, którzy rozrzedzają na boisku Torinese (0-9). Przekonujące zwycięstwa również dla Vanchiglia (8 do 1 przeciwko PDHZ), Rivarolese (4-1 przeciwko Cenisia) i Charvensod, który odklepuje Rosta z błyskotliwym wynikiem 3 do 2. Piąty nokaut sezonu dla Alpigiano, które zostaje na zimno pokonane przez Lucento; wreszcie Ogon Talentu Spazio kopie na Grugliasco (0-2).

W grupie C, Chisola rozgromia Salice aż 8-0 i zachowuje, w samotności, klucze do pierwszego miejsca. Nieoczekiwanie spada Nichelino Hesperia w Fossano (2-1) i widzi, że królowa białych ucieka. Odpowiedź jakościowa od Cheraschese (0-3 nad Saviglianese), który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji, pięć długości za czołówką. Pinerolo przechodzi przez boisko Beiborg (0-2), Centallo robi trzy przeciwko Bra; podczas gdy Busca traktuje siebie jako bajkowe popołudnie, pokonując Bruinese 3-1.

W grupie D, Chieri łatwo pokonało Moderna Mirafiori (0-5) i wykorzystało w najlepszy możliwy sposób wpadkę Acqui na „Renzo Saglietti” w Cuneo przeciwko Albie. Czerwono-niebiescy, dzięki kombinacji, powiększają swoją przewagę do trzech punktów z drugiego miejsca. Nie wykorzystuje tego CBS, które nie wychodzi poza 1 do 1 przeciwko Moncalieri; prestiżowy sukces dla Albese przeciwko Asti (0-1); natomiast Derthona potwierdza czwarte miejsce w rankingu, pokonując 2 do 0 Canelli. Novese wygrywa z Bacigalupo (4-1). Wyzwanie na „Palatucci” pomiędzy Beppe Violą i KL Pertusą kończy się remisem.