Regionals U16: sytuacja w czterech grupach

Kilka sytuacji musi jeszcze zostać rozwiązanych w odniesieniu do turnieju regionalnego Under 16.

W grupie A wielka impreza u siebie Volpiano Pianese. Biancazzurri zresztą zdobyli w sobotę długo oczekiwany tytuł, pokonując Union Novara 0-3. Sukces również dla Sparty nad Juve Domo, poświadczający drugi krok. Biellese zwalnia na boisku Borgomanero (2-2); w zamian odpowiada Ivrea, rozrzedzając się w bezpośrednim starciu o czwarte miejsce z Casale. Baveno próbuje włączyć się do akcji, odkładając na półkę Santhià; podczas gdy Pro Eureka pokonuje Strambinese w tenisowym secie i plasuje się wygodnie na siódmym miejscu. Zbawienne wyzwanie pomiędzy Romagnano i Oleggio zostało przełożone.

W grupie B nadal bierze więźniów Lascaris, który pomimo tego, że już od kilku tygodni zamknął dyskurs na szczycie, nie daje upustu nawet Collegno Paradiso (1-6) i przygotowuje się w najlepszy sposób do kolejnego post season. Lucento radzi sobie dobrze, pokonując Borgaro Nobis wąskim marginesem; Alpignano skazuje Pianezza i rozciąga się na trzecie miejsce. Zmarnowana szansa dla Vanchiglia przeciwko Charvensod, który pozostaje sześć punktów za czwartym miejscem. Z tyłu tabeli, Mercadante zapunktowało przeciwko Cenisia, którzy wrócili do swoich nadziei na bezpośrednie zbawienie; Ciriè wspięło się na szóstą pozycję, wyrzuciwszy z boiska Venaria. Quincinetto Tavagnasco jest krótko sfaulowany przez Leini (1-0).

W grupie C trwa magiczny moment Chisoli, która pokonuje Centallo 3-0 i potwierdza swoją supremację z 60 punktami. Gry play-off wznowione, w zamian za to, dla wszystkich pozostałych. Area Calcio przełamuje opór Cuneo, a Cheraschese daje popalić Centallo. Bra również wraca do gry, wygrywając mecz z Pinerolo i przesuwając się na odległość trzech punktów od wywalczenia kwalifikacji do play-off. Na tyłach tabeli, Beiborg przeszedł przeciwko Alba; Nichelino również powrócił do zwycięstwa, wygrywając wyjazdowy mecz z Salice. Wreszcie Saviglianese unicestwia Roretese (2-0).

W D długodystansowy pojedynek pomiędzy Sisport i Chieri nigdy nie przestaje zadziwiać; obaj zwyciężają w swoich meczach. Bianconeri utrzymują tym samym dwupunktową przewagę nad Azzurri. Wszystko jest zbyt łatwe dla Novese, które posyła Beppe Violę na ziemię (7-0); to samo dotyczy Asti, które trzykrotnie uderza Turricola Terruggia. Derthona szaleje nad Cit Turin i awansuje na szóstą pozycję; Pozzomaina pokonuje opór KL Pertusa i wychodzi z kłopotów. Wreszcie remisem kończy się nisko notowany mecz pomiędzy Asca i Fortitudo (1-1).

© RIPRODUZIONE RISERVATA

Dodaj komentarz