Ref Watch: Czy bramka Wilsona powinna była stać w Spurs?

Dermot Gallagher analizuje najważniejsze wydarzenia sędziowskie z weekendowych meczów Premier League.

Tottenham 1-2 Newcastle

INCYDENT: Gol Calluma Wilsona w meczu z Tottenhamem został uznany po tym, jak napastnik zderzył się z Hugo Llorisem chwilę przed zdobyciem bramki. VAR sprawdził ten incydent i zgodził się z sędzią.

WERDYKT: Słuszna decyzja.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Były sędzia Premier League Dermot Gallagher mówi, że Callum Wilson nie zrobił „nic złego”, kiedy zderzył się z Hugo Llorisem przed zdobyciem bramki dla Newcastle przeciwko Tottenhamowi

DERMOT SAYS: Myślę, że to dobry gol. Dla mnie on nie robi nic złego, jest tam i Hugo Lloris wchodzi w niego. Nie jestem pewien, gdzie Callum Wilson może odejść. Myślę, że sędzia słusznie przyznał gola. Nie sądzę, że jest wystarczająco dużo dowodów, aby sędzia przyznał faul przeciwko Wilsonowi.

Paul Robinson: Myślę, że to miękkie ze strony bramkarza. Hugo nurkuje, kontakt nie był wystarczający, aby posłać go na ziemię. Jeśli jednak spojrzysz na rękę Calluma Wilsona to zobaczysz, że obeszła ona Hugo Llorisa. Jeśli to jest w drugą stronę, jeśli Callum Wilson klatką piersiową obejdzie Hugo Llorisa, a Lloris obejmie go ramieniem, to jest to faul w drugą stronę.

Chelsea 1-1 Man Utd

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Chelsea a Manchesterem United.

INCYDENT: Scott McTominay oddaje rzut karny za przytrzymanie Armando Broja w polu karnym Chelsea przy rzucie rożnym.

WERDYKT: Karny był prawidłowym orzeczeniem.

DERMOT SAYS: On po prostu trzyma się go zbyt długo i nie puszcza. Chwyta go, trzyma i nie puszcza, dopóki nie znajdzie się na podłodze. Myślę, że sędzia nie ma wyboru i musi dać karę. Zawsze będzie kontakt fizyczny, ale sędziowie patrzą na naciągnięte koszulki lub to, jak długo ludzie trzymają się zawodników.

Aston Villa 4-0 Brentford

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Aston Villą a Brentford.

INCYDENT: Kristoffer Ajer z Brentford podyktował rzut karny za pociągnięcie za koszulkę Tyrone’a Mingsa w polu karnym.

VERDICT: Słuszna decyzja.

DERMOT SAYS: To jest pociągnięcie za koszulkę, o którym mówiłem. Widać, że pociąga za koszulkę – to świetny przykład tego, na co zwracają uwagę sędziowie. Widać jak daleko koszula jest od ciała. Nie zrobił nic poza próbą złapania zawodnika.

Man City 3-1 Brighton

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Panel Ref Watch dyskutuje o tym, czy Erling Haaland powinien otrzymać karnego po tym, jak Robert Sanchez wydawał się go faulować podczas wygranego przez Manchester City meczu z Brighton

INCYDENT: Erling Haaland czuł, że powinien mieć karnego po kontakcie z bramkarzem Brighton Robertem Sanchezem w polu karnym, ale sędzia zdecydował się go odrzucić.

WERDYKT: To powinien być karny.

DERMOT SAYS: Myślę, że to jest karny. Powodem, dla którego go nie dali jest to, że to był minimalny kontakt i piłka mu ucieka. Dla mnie ten bramkarz nie jest już bramkarzem. Jak tylko zdecyduje się iść z nogami, jak dla mnie jest full-backiem i jeśli full-back podejmie takie wyzwanie, zostanie ukarany.

INCYDENT: Bernardo Silva otrzymał karnego po kontroli VAR po tym, jak został popchnięty przez Pascala Grossa na nogę Lewisa Dunka.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Manchesterem City a Brighton.

WERYFIKACJA: To był karny.

DERMOT SAYS: To wywołało wszelkiego rodzaju spory. Ludzie kwestionują, czy to faul Dunka, czy Silva zwisał z nogi, czy Gross wepchnął Silvę w siebie i czy to było wystarczające pchnięcie, by wepchnąć go w nogę Dunka.

Paul Robinson: Myślę, że są dwa momenty, w których można było przyznać karę. Początkowe pchnięcie, a potem potknięcie, ale można się spierać, że został wepchnięty w potknięcie. Myślę, że pchnięcie było wystarczające do otrzymania kary.

Sue Smith: Myślę, że to była kara, ale myślę, że Silva wie co robi. To on inicjuje kontakt.

Southampton 1-1 Arsenal

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Southampton a Arsenalem.

INCYDENT: Wołanie Gabriela Jesusa o rzut karny zostało zignorowane po tym, jak przytrzymał go obrońca Southampton Duje Caleta-Car.

WERDYKACJA: Trudna decyzja, ale sędzia miał rację.

DERMOT SAYS: To trudna decyzja, myślę, że doszło do splątania nóg. Jest to nieuporządkowane, ale wydaje się, że nazwanie tego faulem jest trochę niesprawiedliwe, ponieważ obrońca Southampton łapie piłkę. Ludzie powiedzą, że on go łapie, gra o piłkę, jest niezdarny, ale obaj grają o piłkę. Powiedziałbym, że zgadzam się z sędzią.

Sue Smith: Jestem trochę rozdarta, on dostaje piłkę, ale jest złapany po złej stronie. To mogło pójść w każdą stronę. Ma ręce i nogi wokół niego i jest plątanina nóg. Gdy tylko znajdziesz się z przodu jako napastnik, to właśnie wtedy czujesz, że jest to karny.

Paul Robinson: Myślę, że kontakt jest tam. Jesus nie pomaga sobie cofając się, jeśli idziesz w ten sposób i ktoś cię potyka, twoje nogi nie idą w górę w powietrzu. Mają sprawę, ale on sobie nie pomaga.