Red Sox mają „fundamentalny” problem wśród powolnego startu do sezonu 2023

Tomase: Red Sox’ mental gaffes are hard to defend amid slow start originally appeared on NBC Sports Boston

Co się stało z fundamentami? Jedną rzeczą jest przegrać, ponieważ inni mają więcej talentu. Inną sprawą jest pokonanie samego siebie, a Red Sox zrobili to w ciągu ostatnich trzech dni na drodze do pokonania słabych Piratów.

Zagranie, które być może najlepiej podsumowuje pierwszy tydzień sezonu, miało miejsce w środowej, przygnębiającej porażce 4-1, kiedy to Red Sox popełnili pięć błędów fizycznych i psychicznych w ciągu dwóch zagrań.

Po pierwsze, pierwszy bazowy Triston Casas był zbyt agresywny przy piłce z drugim biegaczem, próbując nierozsądnie ustawić łapacza Jasona Delaya na trzeciej pozycji, zamiast wziąć pewny out na pierwszej. Delay wybił zagrywkę i szybki O’Neil Cruz skończył na pierwszej, co za chwilę stanie się istotne.

Tomase: Przyszły cel Red Sox? Bryan Reynolds mówi o doświadczeniach z Bostonu

„Czułem, że potrzebujemy dużej gry, aby przesunąć niektóre z momentów,” powiedział Casas, i człowiek był o przesunięciu momentów, ale nie w dobry sposób.

„Jeśli to jest jeden-hopper do niego, oh tak, ma go na trzecim, ale to nie było,” powiedział menedżer Alex Cora.

W każdym razie, to błąd mentalny nr 1.

Nr 2 przyszedł na następnego pałkarza, kiedy niebezpieczny Bryan Reynolds skakał nieszkodliwie do średniej lewej, co czuło się jak zwycięstwo po ataku, który przeprowadził przez pierwsze dwa mecze serii. Nowicjusz Masataka Yoshida zatrzymał się pod piłką, a następnie rzucił do domu, mimo że nie miał żadnego zagrania. Cruz czujnie wrzucił piłkę na drugą stronę, a bieg został zaliczony. To błąd mentalny nr 2.

„Chodzi mi o to, że musisz podjąć decyzję właśnie tam”, powiedział Cora. „Nie zamierzasz go wyrzucić. Po prostu rzuć do drugiej bazy.”

Nierozważny skok Yoshidy ustawił scenę dla błędów 3, 4 i 5. Najpierw trzeci bazowy Rafael Devers nie zdołał przeciąć rzutu, mimo że mógł zagrać na drugą bazę na Cruzie. Ale potem łapacz Connor Wong obserwował, jak piłka przetacza się tuż obok niego, pozwalając Cruzowi przebić się na bezobsługową trzecią bazę z Deversem w czyśćcu i dając Yoshidzie jedyny oficjalny błąd tej sekwencji.

Devers ścigał się, by pokryć torbę, przybywając w tym samym czasie co Cruz. Złapał rzut Wonga na czas, by zastosować tag, ale stracił piłkę w zderzeniu. Zarówno biegacz, jak i zawodnik skończyli z grymasem/ograniczeniem/zgięciem, ale po raz drugi w tym sezonie Cruz był bezpieczny, a nie wyrzucony, i zdobył jeden punkt jeden batter później na dwójce Carlosa Santany.

Możliwy do opanowania deficyt 2-0 urósł do 4-0, i to było wszystko, co napisała.

„Podejmujesz złe decyzje, stawiasz się w złym miejscu, i to jest to, co się dzieje”, powiedział Cora.

Dodajmy do tego fakt, że Piraci ukradli jeszcze dwie bazy — przeciwnicy są teraz 14 na 14 — i można się zastanawiać, czy Red Sox byli gotowi na ten sezon po sześciu tygodniach zapewnień, że będą grać twardo i grać dobrze i wszystkich tych innych komunałów, które nie mają znaczenia, gdy zaczynają się mecze.

Trudno było przegapić, na przykład, zestawienie Piratów doskonale wykonujących squeeze play dla biegu w tym samym szóstym inningu, który zakończył się Red Sox biegnąc do podwójnej gry na hit-and-run flary do short.

„Nie graliśmy dobrego baseballu”, powiedział Cora. „Oczywiście gra biegowa, musimy wykonać lepszą pracę. Pokazaliśmy kilka przebłysków dobrych rzeczy, ale ogólnie, tak jak dzisiaj, to nie było dobre. Kiedy nie zdobywasz punktów, tak jak przez ostatnie dwa dni, musisz być w punkt. Nawet jeśli zdobywasz punkty, musisz grać lepiej w obronie. I myślę, że po prostu podejmowaliśmy złe decyzje.”

Biorąc pod uwagę przepaść talentu między Red Sox a resztą dywizji, ledwo mogą tolerować błędy fizyczne. Ale te mentalne? Jeśli ich nie wyczyszczą, sezon skończy się w maju.

Dodaj komentarz