Reale Mutua Torino ’81 Iren przegrywa z Napoli

Za dużo Neapolu dla Reale Mutua Torino ’81 Iren, który przegrywa mecz rewanżowy półfinału play-off dla 10-6 z Circolo Canottieri Napoli i teraz jest oczekiwany w tę sobotę na basenie Monumentale w Turynie na mecz 3, który dałby dostęp do finału play-off.

LA PARTITA

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy po golu Tozziego i trafieniu Confuorto, który strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Turyńczycy nie weszli do basenu z odpowiednią mentalnością, Confuorto znajduje 3-0 i osobisty dublet, a także Tozzi, który piękną palombą pieczętuje 4-0 i tak kończy się pierwsza kwarta. Po powrocie do wody Reale Mutua Torino ’81 Iren zdobywa pierwszego gola wieczoru dzięki bramce Colombo, ale Neapolitańczycy trafiają na 5-1 dzięki bramce kapitana Borrellego. Chłopcy Simone Aversy nie zareagowali i Canottieri Napoli znaleźli 6-1 z Confuorto, ale to Marco Costa przywrócił swoją drużynę na szczyt z przewagą liczebną 6-2. Chłopcy Massy nadal atakowali i sześć sekund po długiej przerwie trafili na 7-2 za sprawą Mutariello.

Przy zmianie puli muzyka jest zawsze taka sama, to Napoli gra mecz i znajduje czwartego gola i 8-2 z karnego Confuorto. Gialloblù zdobywają trzecią bramkę dzięki przewadze liczebnej zdobytej przez Ettore Novarę, ale Borrelli z Beduinem sprawia, że jest 9-3. Torinese starało się pozostać w meczu dzięki bramce Lisicy na 9-4 i dubletowi Ettore Novary na 9-5. Rozpoczęła się czwarta połowa i po pięciu minutach równowagi kapitan Borrelli ponownie pokonał Aldiego i wyprowadził swój zespół na +5, ale Giacomo Novara w przewadze liczebnej sprawił, że było 10-6. Reale Mutua Torino ’81 Iren nie byli w stanie zagrać swojej gry i powstrzymać entuzjazmu neapolitańczyków, którzy zwyciężyli 10-6.

LE ANALISI

Marco Raviolo, wiceprezydent Gialloblu, komentuje mecz: „Gratulacje dla Napoli! Byli lepsi i zdołali zareagować po porażce w meczu nr 1. Po 4:0 w pierwszej połowie nie byliśmy w stanie wrócić do gry i zniwelować różnicy. Teraz musimy się zresetować i pomyśleć o sobotnim meczu, w którym czeka nas kolejna bitwa, ale mamy tę przewagę, że gramy u siebie. Spodziewam się silnej reakcji chłopaków i fantastycznej publiczności!”.

IL TABELLINO

CIRCOLO CANOTTIERI NAPOLI 10
REALE MUTUA TORINO ’81 IREN 6

Partials (4-0; 3-2; 2-3; 1-1)

CIRCOLO CANOTTIERI NAPOLI: Cappuccio, Zizza, Cerchiara, Calì, Confuorto 4, Florena, Massa 1, Orlando, Mutariello 1, Tozzi 2, Borrelli 2, Raia, Altomare. All. Massa.

REALE MUTUA TORINO ’81 IREN: Aldi, Lisica 1, Gandini, Abate, Maffè, Cigolini, Costa 1, Ermondi, Noale, G. Novara 1, E. Novara 2, Colombo 1, Spano. All. Aversa.

ARBITRI: Castagnola – Doro
NOTES: Calì (N) i Colombo (T) wykluczeni za faule w czwartej połowie. Przewaga liczebna: C.C. Napoli 4/10 + 1 karny; Reale Mutua Torino ’81 Iren 3/11 + 1 karny