Reale Mutua Basket Torino: dobry pierwszy test z Treviglio

Sezon 2022/2023 Reale Mutua Basket Torino zaczyna od Treviglio, który w scrimmage’u przeciwko Blu Basketowi zaliczył intensywny występ. Trener Ciani i trener Carrea postanowili na początku meczu zresetować wynik na koniec każdej kwarty: Torinese wygrali dwie środkowe kwarty, natomiast Treviglio pierwszą i ostatnią.

Pierwszy kosz Turynu w sezonie nosi podpis De Vico. Pierwsza kwarta rozgrywana jest w dobrym tempie i w ciągłej równowadze: pierwsze 10′ kończy się 19-16 na korzyść Blu Basket.

W drugiej tercji Treviglio próbuje jeszcze bardziej podkręcić tempo i intensywność, ale zespół trenera Ciani’ego odpowiada dzięki pięciu punktom z rzędu De Vico. Drugi okres kończy się wynikiem 20-18 dla Gialloblù.

Trzecia kwarta również rozgrywana jest z wielką intensywnością i energią, a zarówno Reale Mutua, jak i Blu Basket odpowiadają cios za cios: trzecia kwarta kończy się 17-15 dla Reale Mutua.

Ostatnia kwarta meczu nadal toczy się po torach intensywności i równowagi, ale zmęczenie zaczyna dawać się we znaki obu drużynom: Treviglio wygrywa ostatni okres 25-19.

Blu Basket Treviglio: Giuri 14, Lombardi 14, Clark 12, Maspero 2, Bruttini 5, Carpi NE, Corona, Taylor 5, Guerci NE, Cerella 1, Tourè, Marini 11, Sacchetti 13, Bertocchi NE. Trener: Michele Carrea.

Reale Mutua Torino: Mayfield 12, Vencato 10, Taflaj 5, Schina 5, Jackson NE, Poser 12, Ruà, Guariglia 7, Dalle Ave, De Vico 21, Fea, Avino. Trener: Franco Ciani.

Trener Franco Ciani: „Jestem absolutnie zadowolony z tego pierwszego meczu towarzyskiego. Oczywiście, ograniczony roster wpłynął na nasze rotacje i energię: sprawił, że zabrakło nam tlenu i dlatego w ostatnich minutach zabrakło pewnej jasności. Myślę, że pokazaliśmy, że mamy osobowość i wolę walki. To były pierwsze ważne testy„.