Raport: Seahawks mają „wysoki poziom zainteresowania” Bakerem Mayfieldem

Niewiadome otaczające pokój rozgrywających Cleveland Browns to, być może, największe storyline’y na boisku w NFL w tym momencie offseason. Kwestie prawne Deshaun Watsona miały pewne aktualizacje, ale nadal stoi przed czterema zarzutami cywilnymi i możliwą dyscypliną NFL.

The team’s starting quarterback for the last three plus seasons, Baker Mayfield, również ma nieznaną przyszłość. Pomimo możliwości długiego zawieszenia dla Watsona, wydaje się mało prawdopodobne, że Browns lub Mayfield będą chcieli pozostać razem w 2022 roku.

Carolina Panthers wydawali się być najbardziej zainteresowani pozyskaniem byłego zdobywcy Heisman Trophy, pomimo umowy, która upadła podczas draftu NFL.

Inną drużyną, która miała sens, byli Seattle Seahawks. Obecna rywalizacja pomiędzy Drew Lockiem a Geno Smithem jest niedopracowana. Według Josina Andersona, Seahawks są rzeczywiście bardzo zainteresowani Mayfieldem:

W pewnym momencie główny trener Seattle Pete Carroll wskazał, że drużyna raczej nie doda kolejnego weterana rozgrywającego, ale to publiczne gadanie niewiele znaczy.

Transakcja za Mayfielda unowocześniłaby grę podaniową Seahawks i, być może, dała D.K. Metcalfowi więcej powodów do podpisania długoterminowej umowy. Ciekawe, że Anderson zauważa, że mogą być zainteresowani zrobieniem przedłużenia, jeśli dodadzą też Mayfielda.

Na razie, podobnie jak w przypadku plotek o Panthers, nic nie ma znaczenia, dopóki nie dojdzie do transakcji. Na razie Mayfield i Browns są wciąż związani ze sobą.