Raport: Predators’ Matt Duchene stracił część palca blokując strzał

Thomas Williams

Nashville Predators forward Matt Duchene (95) skates to the bench after sustaining a hand injury during a game against the Toronto Maple Leafs. (Photo by Danny Murphy/Icon Sportswire via Getty Images)

Warning: Historia zawiera treści graficzne

Pojawiło się więcej szczegółów na temat kontuzji, której doznał napastnik Nashville Predators Matt Duchene.

Duchene nie grał od czasu, gdy został uderzony w rękę slap shotem od kolegi z drużyny Dante Fabbro podczas meczu Nashville z Toronto Maple Leafs 26 marca. Po uderzeniu krążkiem napastnik Predators odczuwał widoczny ból i natychmiast zszedł z lodowiska trzymając rękę bez rękawicy.

Gdy Duchene wchodził na ławkę, widać jak kolega z drużyny Kiefer Sherwood spogląda na rękę Duchene’a i szybko się wycofuje widząc rozmiar kontuzji.

Cóż, teraz wiemy dlaczego.

Według analityka TNT Darrena Panga, część palca Duchene’a została odcięta przez strzał. Kontuzja dotyczyła lewego palca serdecznego Duchene’a, na zdjęciach uchwyconych przez Danny’ego Murphy’ego z Getty.

Po meczu trener Predators John Hynes powiedział, że 32-latek będzie wyłączony od tygodnia do tygodnia z powodu kontuzji ręki, ale od tego czasu nie było żadnych dalszych aktualizacji na temat statusu palca napastnika.(Duchene dołączył do Romana Josiego, Filipa Forsberga, Ryana Johansena, Marka Borowieckiego, Alexandre’a Carriera, Jeremy’ego Lauzona i Juuso Parssinena.

Ten stos kontuzji prawdopodobnie położył kres nadziejom Nashville na playoffy, ponieważ obecnie drużyna ma pięć punktów straty do Winnipeg Jets, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli z dzikimi kartami, a do końca sezonu pozostało siedem spotkań. Predators ostatni raz przegapili playoffy podczas skróconego przez COVID sezonu 2020 po przegranej w rundzie kwalifikacyjnej, ale wcześniej nie przegapili postseason od 2014 roku. Obecnie mają 3,4 procent szans na zakwalifikowanie się do playoffów, według MoneyPuck.

Duchene prowadzi Predators z 22 bramkami w tym sezonie i jest drugi po Josim z 56 punktami w 71 meczach, co jest dużym krokiem wstecz od 43 bramek i 86 punktów, które wyprodukował w 78 meczach w zeszłym sezonie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy gracz doznał częściowo odciętego palca podczas meczu. W 2017 roku Ottawa Senators defenseman Marc Methot sławnie stracił część swojego pinky finger po tym, jak został podcięty w dłoni przez Sidneya Crosby’ego. Methot, który wymagał 10 szwów, aby ponownie przyszyć wyrostek, był w stanie powrócić do składu 23 dni po doznaniu kontuzji, wchodząc do gry w meczu 1. rundy serii Ottawa przeciwko Boston Bruins.