Raport: Nathan Eovaldi wzbudza mniejsze zainteresowanie Red Sox niż innych drużyn

Raport: Red Sox showing less interest in Eovaldi than other teams originally appeared on NBC Sports Boston

Will the Boston Red Sox let another high-profile free agent sign elsewhere this offseason?

Starting pitcher Nathan Eovaldi is an unrestricted free agent after declining the Red Sox’s $19.7 million qualifying offer last month. Według Audacy’s Rob Bradford, Boston nie robi zbyt wiele wysiłku, aby go ponownie podpisać.

„Inne zespoły wykazują większe zainteresowanie miotaczem wolnych agentów niż poziom obecnie wyświetlany przez Red Sox,” Bradford napisał w niedzielę, powołując się na główne źródło ligowe.

„Wiele klubów” zbadało dodanie Eovaldi, na Bradford, w tym American League East rywal Toronto Blue Jays.

Red Sox chief baseball officer Chaim Bloom powiedział na MLB’s Winter Meetings w zeszłym tygodniu, że było „wzajemne pragnienie” dla Eovaldi, aby powrócić do Bostonu w 2023 roku. Prawy obrońca skończy jednak 33 lata w lutym i jest możliwe, że inna drużyna da Eovaldiemu więcej pieniędzy i dłuższy termin niż to, co Bloom jest skłonny zaoferować.

Ranking najlepszych wolnych agentów, którzy wciąż są dostępni

Jeśli tak się stanie, Red Sox będą musieli działać szybko, aby wzmocnić swoją rotację. New York Mets właśnie wylądował wysoko oceniony japoński miotacz Kodai Senga, podczas gdy główne cele, takie jak Jacob deGrom i Justin Verlander są już poza tablicą. To pozostawia Carlosa Rodona, Chrisa Bassitta i Noaha Snydergaarda w gronie najlepszych wolnych strzelców, którzy wciąż są dostępni.

Odejście Eovaldiego nie wywołałoby w Bostonie takiego oburzenia jak odejście Xandera Bogaertsa, ale nadal pozostawiłoby dziurę w rotacji Red Sox, którą Bloom będzie musiał wypełnić, aby jego zespół był konkurencyjny w 2023 roku.