Raport: Hornets wahają się, czy dopasować max offer sheet do Milesa Bridgesa

http://sports.yahoo.com/

Po tym jak jego agent – Rich Paul – namówił go do zaakceptowania (podobno 60 milionów dolarów) przedłużenia kontraktu w zeszłym sezonie, Miles Bridges ma zarobić znacznie więcej jako zastrzeżony wolny agent tego lata.

Może jednak nie z Hornets.

Shams Charania z The Athletic:

Rywale spodziewają się, że ograniczony wolny agent Hornets, Miles Bridges, otrzyma w lipcu maksymalną lub zbliżoną do maksymalnej ofertę, a źródła podają, że Charlotte nie jest skłonne do dopasowania się do maksymalnej oferty.

Maksymalna oferta będzie warta około 131 milionów dolarów w ciągu czterech lat. Hornets powinni się wahać czy dopasować.

Powinni też prawdopodobnie dopasować.

Bridges nie udowodnił jeszcze, że jest wart tyle. Ale jest 24-letnim atletycznym i wszechstronnym napastnikiem, który pokazał mocną ścieżkę poprawy i ma wyraźne obszary, w których może się ciągle rozwijać (obrona, rzut za 3 punkty). Charlotte nie ma dobrej alei na pozyskanie kolejnego gracza jego kalibru. Nawet jeśli Miles odejdzie, to Hornets nie będą mieli zbyt dużego cap space i powinni być zbyt dobrzy, by wylądować na wysokim miejscu w loterii.

Charlotte podjęło ostatnio kontrowersyjną decyzję, by pozwolić Kembie Walkerowi odejść, zamiast dać mu duży kontrakt. To się opłaciło i powinno dać Hornets pewne korzyści. Bridges jest jednak o wiele młodszy od Walkera. To, że tani ruch zadziałał wcześniej, nie oznacza, że jest to właściwy ruch ponownie.

W uczciwości wobec Charlotte, ten raport może faktycznie nie odzwierciedlać planu drużyny. Bridges ma motywację do przekonania innych drużyn, że Hornets mogą nie wyrównać oferty max. Jeśli wszyscy będą wierzyć, że Charlotte wyrówna, to inne zespoły będą się wahać, czy nie marnować czasu na ofertę Bridgesa. Ten raport to praktycznie błaganie drużyn, by spróbowały podebrać Bridgesa – co, dopasowana czy nie, oferta uczyni go bogatszym.

Więcej o Hornets

Raport: Kenny Atkinson odstąpił od umowy z Hornets z powodów rodzinnych Wolny agent Kevon Looney ma nadchodzącą podwyżkę, czy Warriors zapłacą, by go zatrzymać? Raport: Kenny Atkinson zmienia zdanie, odrzuca pracę trenerską w Hornets, by zostać…

Raport: Hornets hesitant to match max offer sheet to Miles Bridges originally appeared on NBCSports.com