Raport: Bill Belichick udostępnił Patriots QB Mac Jonesa na wymianę

Raport: Bill Belichick has 'shopped’ Mac Jones on trade market pierwotnie pojawił się na NBC Sports Boston

Czy Bill Belichick i New England Patriots naprawdę widzą Maca Jonesa jako swojego rozgrywającego przyszłości?

To pytanie warto zadać po otwierającym oczy raporcie Pro Football Talk’s Mike’a Florio, który napisał we wtorek, że Belichick „shopped Jones to multiple teams” this offseason.

Nie jest jasne, z którymi drużynami Belichick kontaktował się w sprawie handlu Jonesem, ale Florio wymienił Las Vegas Raiders, Houston Texans, Tampa Bay Buccaneers i Washington Commanders jako „potencjalne miejsca docelowe”, zauważając Raiders Josha McDanielsa jako drużynę, którą należy „obserwować.”

Curran: Pleas for Kraft to 'DO SOMETHING’ about Belichick ignore that he already has

Florio wrote earlier Tuesday that there’s „tension” between Belichick and Jones, potentially stemming from Jones going outside the organization to seek help during the 2022 season amid New England’s offensive struggles under first-time offensive play-caller Matt Patricia.

„To naprawdę wkurzyło Billa,” nasz Patriots Insider Tom E. Curran zauważył w piątek na WEEI’s „Jones & Mego” radio show.

Czy Belichick rzeczywiście zamierza handlować Jonesem w tym offseason lub po prostu chce umieścić trochę ciepła na jego trzeciorocznym rozgrywającym pozostaje niejasne. Jones był najlepszym debiutantem w NFL pod wodzą koordynatora ofensywy Josha McDanielsa w 2021 roku i jest optymizm, że odbije się od rozczarowującej kampanii w 2022 roku, kiedy to Bill O’Brien będzie wzywał do gry.

Jeśli jednak Belichick i Jones są skłóceni, być może Belichick uważa, że lepiej będzie mu z weteranem (potencjalnie Garoppolo w ramach wymiany QB z Raiders?), prospektem QB w 2023 NFL Draft — lub nawet rezerwowym Baileyem Zappe.