Rams wypuszczają film o przełomowym RB Kennym Washingtonie, który zintegrował się z NFL

INGLEWOOD, Kalifornia – Kenny Washington wystąpił na boisku piłkarskim ponad 75 lat temu w Los Angeles Memorial Coliseum. W środę wieczorem Los Angeles Rams podzielili się historią jego życia w kameralnym otoczeniu odnowionego Miracle Theatre w centrum Inglewood, o rzut kamieniem od nowego domu drużyny na SoFi Stadium.

Większość ludzi zna historię Jackiego Robinsona – jak w 1947 roku pokonał on jawny rasizm, by przełamać barierę koloru, stając się pierwszym czarnoskórym graczem, który rywalizował w Major League Baseball w erze nowożytnej.

Ale niewielu zna drogę kolegi Robinsona z drużyny baseballowej i futbolowej w UCLA. Washington osiągnął to samo w profesjonalnym futbolu rok wcześniej, stając się pierwszym czarnoskórym graczem, który ponownie dołączył do NFL po 12-letnim zakazie dla czarnych graczy.

Lata wcześniej, Washington, Robinson i Woody Strode, znani w kraju jako „Gold Dust Gang”, gwiazdorzyli w backfield dla Bruins. W 1939 roku Washington został pierwszym graczem UCLA, który został uznany za All-American.

Aby zwrócić uwagę na osiągnięcia Washingtona, Rams współpracują z czarnoskórą firmą produkcyjną The BLK Originals, aby stworzyć „Kingfish: The Story of Kenny Washington”, 20-minutowego filmu chroniącego karierę utalentowanego biegacza. Rams miał premierę dla pracowników i innych zaproszonych dygnitarzy w comfy theater na Market Street.

„Ten film nie byłby możliwy, gdyby ta organizacja nie wykorzystała spuścizny Kenny’ego, aby pomóc zainspirować dzisiejszą społeczność”, powiedział Rams COO Kevin Demoff. „Ponieważ ta historia sprzed 77 lat jest dziś tak samo aktualna jak zawsze. Kiedy myślimy o przełamywaniu barier, tworzeniu możliwości, wprowadzaniu zmian i wytrwałości w obliczu przeciwności losu w społeczności Los Angeles – wszystko to, co zrobił Kenny – to wszystko odnosi się do tego, o czym teraz mówimy.”

Black History Heroes: Kenny Washington

Black History Heroes: Kenny Washington

Craig Carton przedstawia Kenny’ego Washingtona, człowieka, który zintegrował NFL w 1946 roku po tym, jak zakaz dla czarnych graczy trwał od 1934 do 1945 roku.

Film zawiera byłych graczy Rams: Isaaca Bruce’a, Marshalla Faulka i Stevena Jacksona plus obecnego koordynatora defensywy L.A. Raheema Morrisa, którzy omawiają wpływ, jaki Washington miał na ich życie.

„Czasami, gdy opowiadamy historię, brzydka prawda musi wyjść na jaw”, powiedział Jackson w filmie. „A ponieważ ta prawda jest tak niesmaczna czasami, po prostu próbujesz nie opowiadać historii w ogóle. Jak młodzi ludzie kontynuują badanie historii gry i dlaczego jesteśmy w stanie robić to, co robimy, to nie dlatego, że pojawiliśmy się pewnego dnia i założyliśmy knagi.

„To dlatego, że był ktoś, kto stał w luce. I Kenny Washington stanął w tej luce dla wielu czarnych sportowców.”

Washington zmarł w 1971 roku. Na premierze obecna była jego wnuczka, Kysa Washington, która służyła jako część panelu do dyskusji na temat filmu po jego obejrzeniu.

„Jesteśmy pokorni, dumni i teraz nowe słowo to podekscytowani”, powiedział Washington. „Podekscytowani, że reszta świata poznaje informacje, z którymi zostaliśmy wychowani. W naszym gospodarstwie domowym mieliśmy wiele z tych informacji, ale wiele z nich nie było łatwo dostępnych dla wszystkich innych.”

21 marca 1946 roku 27-letni Kenny Washington podpisał kontrakt z Ramsami po tym, jak grał przez sześć lat dla Hollywood Bears z Pacific Coast Professional Football League, dla której był najwyżej opłacanym zawodnikiem.

Kiedy Cleveland Rams przenieśli się do Los Angeles, aby grać w Memorial Coliseum w 1945 roku, czarna społeczność naciskała na drużynę, aby się zintegrowała, ponieważ do budowy stadionu wykorzystano środki publiczne.

Washington i były kolega z drużyny UCLA Strode dołączyli do Rams, podczas gdy Marion Motley i Bill Willis podpisali kontrakt z Cleveland Browns. Nazwani „Zapomnianą czwórką”, gracze ci zostali uhonorowani przez Pro Football Hall of Fame w zeszłym roku za swój wkład, otrzymując Hall’s Ralph Hay Award.

W 2021 roku pisarz Bob Glauber nawiązał współpracę z byłym odbiorcą NFL i pochodzącym z Los Angeles Keyshawnem Johnsonem, aby opublikować „The Forgotten First”, książkę szczegółowo opisującą reintegrację graczy z ligą w latach 40.

„To ważna historia do opowiedzenia”, powiedział Glauber, który również służył na panelu po pokazie filmu. „I musi być opowiedziana, ponownie, ponownie i ponownie.”

Johnathan Franklin, były zawodnik futbolu na UCLA, obecnie służący jako dyrektor Rams ds. sprawiedliwości społecznej i rozwoju futbolu, będzie miał za zadanie wydobyć słowo o filmie. Franklin powiedział, że Rams planują zorganizować wydarzenie pokazowe cyfrowo dostępne dla wszystkich 32 drużyn NFL pod koniec miesiąca.

Można go również oglądać bezpłatnie na YouTube.

„Chcemy powiedzieć światu, kim jest Kenny”, powiedział Franklin. „Będzie bohaterem nie tylko w Los Angeles, ale w całych Stanach Zjednoczonych”

Eric D. Williams relacjonował NFL przez ponad dekadę, obejmując Los Angeles Rams dla Sports Illustrated, Los Angeles Chargers dla ESPN i Seattle Seahawks dla Tacoma News Tribune. Śledź go na Twitterze pod adresem @eric_d_williams.

Relacja z Super Bowl:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Los Angeles Rams

Los Angeles Rams

Cleveland Browns

Cleveland Browns


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more