Rainbow Six Siege: kim jest Grim, nowy operator

Ubisoft zawsze miał w rękach jeden z produktów o najbardziej niewykorzystanym potencjale, jakim jest Rainbow Six. Gra wideo, która oferuje użyteczny scenariusz rywalizacji dla każdego: od tzw. casual gamers do entuzjastów. W ostatnich latach Siege straciło jednak tę nutkę magii. Bardziej ze względu na nierozwiązane problemy, takie jak zjawisko cheaterów, niż na coraz bardziej futurystyczne gadżety wprowadzane do gier wideo.

Czym jest Brutal Swarm

Przechodząc do spraw bardziej pilnych, Ubisoft zapowiedział kilka dni temu nowe darmowe Dlc. Jesteśmy w trzecim sezonie roku siódmego, a operacja Brutal Swarm już niedługo ujrzy światło dzienne. Z gorących pustkowi swojej ojczyzny w Singapurze, Grim (nowy operator) wkracza w światło reflektorów i dołącza do długiej linii operatorów. Ekspert w dziedzinie zwiadu, zbierania informacji i technik przetrwania, jego unikalna wyrzutnia Kawan Hive jest idealnym narzędziem do noszenia ze sobą, gdy potrzebujesz precyzyjnych informacji o ruchach i rozmieszczeniu wroga.

Poznaj Grima, nowego operatora

Jego gadżet, w rzeczywistości, ma za zadanie wypłukiwanie łazików. Zasadniczo, ten gracz lub gracze, którzy eksploatują całą mapę z celem zablokowania postępu atakujących. Tutaj Kawan, który pod pewnymi względami przypomina Linię Życia KS79 Zofii, ma w sobie pięć ładunków, które pozwalają mu wypuścić cybernetyczny rój pszczół (Bee-bot, red.) zdolny do wykrywania obrońców, którzy znajdą się w jego promieniu. Po wykryciu przeciwnika cała drużyna będzie znała jego pozycję. Te zdolności sprawiają, że Grim jest operatorem podobnym do kameleona.

Co myśli o tym społeczność

Pierwsze wrażenia społeczności są pozytywne, o czym wspomniał również Raffaele 'ilSolitoMute’ Bottone, twórca treści w Rainbow6ItaCom: ’Ogólnie rzecz biorąc – jego słowa – przekonały mnie. Grim wydaje mi się bardzo ciekawym napastnikiem, jak również przyjemnym w grze w porównaniu do zawodników wprowadzonych na rynek w ostatnich sezonach i jestem przekonany, że może wejść w dynamikę gry, aby zastąpić nawet najbardziej używane postacie. Na ogólnej ocenie sezonu zważ jednak na dwa przełożenia. Mam na myśli Ranked 2.0 i nową mapę. Bardzo ciężkie wybory z mojego punktu widzenia. Bo nowy operator jest fajny, ale to właśnie nowe funkcje sprawiają, że gracze wracają do Rainbow Six.”