Rahm pokonuje Homę w thrillerze na Rivierze, aby zapewnić sobie powrót na pozycję nr 1 na świecie

Jon Rahm przeskoczył Scottiego Schefflera na pozycję nr 1 na świecie po zwycięstwie dwoma uderzeniami w Kalifornii; zwycięstwo Rahma jest jego trzecim zwycięstwem w PGA Tour w tym roku i piątym w dziewięciu startach na świecie; Tiger Woods zagrał w ostatniej rundzie 73 i zajął 45. miejsce w powrocie po kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 20/02/23 10:57am

Highlights from the final day of the Genesis Invitational from Riviera Country Club

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z ostatniego dnia Genesis Invitational z Riviera Country Club

Najważniejsze wydarzenia z ostatniego dnia Genesis Invitational z Riviera Country Club

Jon Rahm zapewnił sobie powrót na pozycję nr 1 na świecie po emocjonującej walce w ostatniej rundzie z Maxem Homą i dramatycznym zwycięstwie w Genesis Invitational.

Hiszpan objął trzykrotne prowadzenie w rundzie finałowej w Riviera Country Club, ale na sześć dołków przed końcem przegrywał z Homą.

Rahm trafił z 45 stóp na 14-tym dołku i był o krok od hole-in-one na 16-tym dołku, aby przejść na 17 under, a parsy na ostatnich dwóch dołkach wystarczyły, aby zakończyć rundę z wynikiem 2under 69 i wygrać z Homą o dwa uderzenia.

  • Genesis Invitational: Final leaderboard
  • Zwycięstwo Jona Rahma na Rivierze – jak to się stało

Jon Rahm mixed five birdies with three bogeys during the final round in California

Jon Rahm wymieszał pięć birdie z trzema bogeys podczas finałowej rundy w Kalifornii

Zwycięstwo jest dziesiątym tytułem PGA Tour Rahma i piątym zwycięstwem w jego ostatnich dziewięciu światowych startach, jego ostatni sukces wystarczył, aby wyprzedzić Scottiego Schefflera, który zakończył tydzień na 12 miejscu, na szczycie światowego rankingu.

Homa porównał Rahm do super-złoczyńcy Marvela Thanosa po tym, jak kontynuował swój doskonały sezon. Powiedział: „Tak, on prawdopodobnie jest Thanosem. Ma wiele kamieni [nieskończoności] w swojej skrzynce z narzędziami. Jest niesamowitym golfistą, ma zero słabości. Jest tym kolesiem od dłuższego czasu.”

Jak Rahm powstrzymał Homę w thrillerze w Rivierze

Jon Rahm holed this incredible long-range birdie at the par-three 14th on his way to Genesis Invitational victory

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

„Max (Homa) walczył tam i Patrick (Cantlay) dał nam stracha, więc jestem po prostu zadowolony, że mogłem przyjść na końcu.

„Wiem, że on [Seve Ballesteros] nie grał w pełnym wymiarze czasu PGA Tour i wiem, że pięć z nich było majors, ale nadal, aby osiągnąć ten kamień milowy z podwójną liczbą zwycięstw jest dość niesamowite. Zrobić to na polu golfowym z takim dziedzictwem, taką historią i gospodarzem, którym jest sam człowiek, Tiger Woods, to prawdziwy zaszczyt. Nie potrafię tego wyjaśnić.”

Rahm said after victory he is enjoying the best season of his career

Rahm powiedział po zwycięstwie, że cieszy się najlepszym sezonem w swojej karierze

Rahm dodał: „Nigdy nie miałem trzech zwycięstw w PGA Tour w jednym sezonie, a zrobić to tak wcześnie jest niesamowite i to na tym polu golfowym. Porozmawiajmy o historii Riviery jako pola golfowego, historii Tigera Woodsa jako gracza, te dwa połączone w tym turnieju, to całkiem duża sprawa.

„Jako historyk gry, być w stanie wygrać turniej, którego gospodarzem był Tiger i ten, którego gospodarzem był Jack, to całkiem niesamowite.

„Wygrałem pięć z moich ostatnich dziewięciu startów, nie skończyłem gorzej niż w pierwszej siódemce i wygrałem już trzy turnieje. Nie potrzebuję rankingu, żeby mi powiedział, żeby cokolwiek potwierdził, prawda? Mam najlepszy sezon w moim życiu i mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać.”

Co dalej?

PGA Tour udaje się do PGA National na turniej Honda Classic, który rozpoczyna się w czwartek i stanowi początek „Florida Swing”. Wczesne relacje rozpoczną się w czwartek o 13.30 na Sky Sports Golf, a pełne relacje od 19.00.

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1700 pól w Wielkiej Brytanii i Irlandii