Rada Mędrców UEFA wzywa do ujednolicenia kryteriów rozdania

  • JOSÉ FÉLIX DÍAZ

Actualizado

Ton Rada Piłkarska UEFA odbyła w poniedziałek swoje inauguracyjne spotkanie w Domu Europejskiej Piłki Nożnej w Nyonie, zastanawiając się nad kilkoma tematami, w tym nad Prawami Gry i kwestiami sędziowskimi, takimi jak linia dotykowa, VAR, zasada rąk i zachowanie zawodników.

W interesującej i konstruktywnej debacie Rada wyraziła swoje wielkie zadowolenie z obecnego poziomu sędziowania w europejskich rozgrywkach klubowych, zwłaszcza w Lidze Mistrzów, i zasugerowano, że to samo ujednolicone podejście do sędziowania powinno być stosowane w rozgrywkach krajowych w całej Europie.

Zalecenia

W odniesieniu do Przepisów Gry, które stanowią, że nie każde dotknięcie przez zawodnika ręki/ramienia piłki jest naruszeniem przepisów, Zarząd wydał następujące zalecenia na nadchodzący sezon:

Zarząd lub Rada Mędrców zaleca, aby UEFA wyjaśniła, że naruszenie przepisów o piłce ręcznej nie powinno być sygnalizowane zawodnikowi, jeśli piłka wcześniej odbije się od jego własnego ciała, a w szczególności, gdy piłka nie zmierza w kierunku bramki.

Rada zaleca, aby nie wszystkie piłki ręczne były karane ostrzeżeniem po każdym rzucie bramkowym, jak ma to miejsce obecnie.

Rada zachęca sędziów do większej stanowczości w udzielaniu ostrzeżeń zawodnikom, którzy wykazują niesportowe zachowanie, zwłaszcza gdy próbują oszukać sędziego, udając kontuzję lub udając, że byli faulowani.

UEFA powinna podjąć inicjatywę wraz z IFAB w celu zmiany Prawa 12, które przewiduje, że zawodnik powinien zostać odesłany za uniemożliwienie drużynie przeciwnej zdobycia bramki lub stworzenia oczywistej okazji do zdobycia bramki za przewinienie piłki ręcznej . Rada uważa, że zawodnicy powinni być odsyłani tylko wtedy, gdy świadomie i celowo dotykają piłki ręką lub ramieniem.

Członkowie Rady otrzymali również aktualizację kalendarza meczów międzynarodowych oraz reformy rozgrywek po 2024 roku.

Read More

Dodaj komentarz