Quentin Grimes z Knicks błyszczy w Rising Stars Game, ale Team Joakim przegrywa z Team Pau w finale

Team Joakim guard Quentin Grimes (6) drives past Team Jason guard Sidy Cissoko (25) in the 2023 NBA All Star Rising Stars Game at Vivint Arena.

Strażnik drużyny Joakim Quentin Grimes (6) prowadzi obok strażnika drużyny Jason Sidy Cissoko (25) w 2023 NBA All Star Rising Stars Game w Vivint Arena. / Kyle Terada-USA TODAY Sports

Ochroniarz Knicks Quentin Grimes dał do zrozumienia swoim rówieśnikom i reszcie ligi podczas 2023 Rising Stars Game w piątkowy wieczór.

W wyjściowej piątce Team Joakim obok Josha Giddeya, Evana Mobleya, Jabari Smitha Jr. i Jeremy’ego Sochana w półfinale przeciwko Team Jason, Grimes był mocno zaangażowany od samego początku.

Zaczął swoją noc od alley-oop dunka, a następnie zatopił trójkę, dzięki czemu jego zespół prowadził już sześcioma punktami. Po kolejnym dwupunktowym koszu, Grimes ponownie trafił do obręczy, a po kradzieży, próbował doprowadzić do wyrównania, ale został sfaulowany.

Gdy jego drużyna potrzebowała jeszcze tylko trzech punktów, by przejść do finału, Grimes wybrał kieszeń zawodnika NBA G League Scoota Hendersona i trafił trójkę. Skończył mecz z 13 punktami przy 2of-3 zza łuku i dodał dwie kradzieże.

Ale okazało się, że to było tylko prekursorem jego nocy, ponieważ Grimes złapał ogień z centrum w rundzie finałowej.

Mierząc się z drużyną Pau, Grimes po raz kolejny rozpoczął mecz i zdobył pierwsze dwa kosze swojej drużyny, oba zza łuku. W prawdopodobnie najbardziej imponującym rzucie tej nocy, 22-latek przechwycił błędne podanie, obrócił się, zebrał się i trafił swoją trzecią trójkę w meczu, zmniejszając deficyt drużyny Joakima do jednego punktu.

W następnym posiadaniu, Grimes ponownie podszedł do rzutu za trzy i rozpędził się, aby doprowadzić do remisu, rozpoczynając mecz 4-of-5 z dystansu. Po nietrafionym heat check’u, Grimes dał swojej drużynie prowadzenie 18-16 dzięki layupowi z linii prostej.

Okazało się, że było to ostatnie prowadzenie drużyny Joakima w tym spotkaniu, ponieważ drużyna Pau zakończyła mecz runem 9-2 po tym, jak na Grimesie pojawił się Jose Alvarado, który rzucił zwycięską trójkę.

Grimes zdobył 14 z 20 punktów swojej drużyny i trafił 4-of-7 z gry za trzy. W dwóch meczach zdobył 27 punktów, trafiając 6-of-10 zza łuku.

„Było wspaniale”, powiedział Grimes o tej nocy. „To było wszystko, co mogłem sobie wyobrazić oglądając to jako dziecko dorastające, wszystkie gwiazdy wchodzące do tej gry i przechodzące dalej w swoich wielkich karierach. Więc nie mogłem prosić o lepszą noc dla mnie naprawdę.”

Po złapaniu ognia z głębi na krajowej scenie podczas Rising Stars Game, czy konkurs trzech punktów jest teraz na radarze Grimesa w dół drogi?

„Myślę, że tak,” powiedział. „Chodzi mi o to, że to coś, z czego jestem dumny, to strzelanie piłką naprawdę na wysokim poziomie. Czuję więc, że rywalizacja o trzy punkty będzie dla mnie bardzo ważna.”