QB Steelers Kenny Pickett jest „mądry ponad swoje lata”, mówi nowy kolega z drużyny

Rozgrywający Kenny Pickett jest teraźniejszością i przyszłością Pittsburgh Steelers, a nowicjusz Allen Robinson widzi dlaczego.

29-letni wideout powiedział w czwartek oficjalnej stronie drużyny Steelers, że motywacja Picketta czyni go wyjątkowym.

„Jak na rozgrywającego drugiego roku jest zdecydowanie mądry ponad swoje lata” – powiedział Robinson. „Jak prowadzi szarżę. Jego etyka pracy dzień po dniu. Jest bardzo skoncentrowany. Jest zdecydowanie ponad swoje lata.

„Byłem pod wrażeniem, kiedy tu przybyłem. Obserwując kogoś z zewnątrz, zdecydowanie widać talent. Kiedy już znajdziesz się w obiekcie i będziesz mógł przebywać w pobliżu Kenny’ego, zobaczysz, dlaczego odnosi sukcesy.”

Robinson nawiązał również do sukcesu Picketta w college’u w Pittsburghu jako zapowiedzi jego przyszłości w NFL.

Steelers wybrali Picketta z numerem 20 w drafcie NFL 2022 i nazwali go swoim początkowym rozgrywającym w tygodniu 5. Pickett zakończył swój debiutancki sezon z 2,404 jardami podań, siedmioma przyłożeniami, dziewięcioma przechwytami i 76.7 passer rating, wykonując 63.0% swoich podań. Zdobył również 237 jardów i trzy przyłożenia.

Pickett i Steelers nabrali rozpędu w drugiej połowie sezonu, wygrywając sześć z ostatnich siedmiu meczów i kończąc rozgrywki z bilansem 9-8. Debiutujący rozgrywający rzucił tylko jedno przechwycenie w tym okresie, choć opuścił jeden mecz z powodu wstrząśnienia mózgu.

Steelers pozyskali Robinsona i wybór nr 251 w drafcie NFL 2023 od Los Angeles Rams za wybór nr 234 w kwietniu. Robinson kończy rozczarowujący sezon z Rams, w którym zdobył zaledwie 33 przyjęcia na 339 jardów i trzy przyłożenia w katastrofalnej kampanii Rams 5-12.

Poprzednie cztery sezony spędził w Chicago Bears (2018-21), co nastąpiło po spędzeniu pierwszych czterech sezonów swojej kariery NFL w Jacksonville Jaguars. W swojej dziewięcioletniej karierze Robinson zaliczył trzy sezony z ponad 1000 jardów (2015, 2019 i 2020), jeden wybór do Pro Bowl i był liderem ligi z 14 przyłożeniami w 2015 roku.

Robinson dołącza do trzonu łapiących podania Steelers, który obejmuje szerokich odbiorców Diontae Johnsona i George’a Pickensa oraz tight end Pata Freiermutha.

Jeśli chodzi o drugorocznego signal-callera zespołu, Robinson już postrzega Picketta jako lidera.

„Liderzy się rodzą” – powiedział Robinson. „Nie potrzeba wiele czasu, aby facet, który jest naturalnym liderem. Myślę, że każdy może to stwierdzić na podstawie Kenny’ego. Jestem tu nieco ponad miesiąc, a już można powiedzieć o jego przywództwie, o tym, jak przewodzi każdego dnia. Dla drugoroczniaka nie jest to łatwe. Dla faceta, który jest w stanie wziąć byka za rogi w ten sposób, jest to imponujące”.”

FOLLOW Follow your favourites to personalize your FOX Sports experience

Pittsburgh Steelers

Pittsburgh Steelers

Allen Robinson II

Allen Robinson II

Kenny Pickett

Kenny Pickett


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, wiadomościach i nie tylko