Puchar Narodów CEV 2023: Włochy prowadzą na Krecie

HERAKLION (GRECJA)- Jutro w Heraklionie, na greckiej wyspie Kreta, rozpocznie się faza wstępna Pucharu Narodów CEV 2023, turnieju drużyn plażowych, w którym w puli C wezmą udział Dania, Gibraltar, Grecja i Ukraina, a także oczywiście Włochy.

W tym samym okresie na Krecie zostanie również rozegrana Pula E kobiet, w której rywalizować będą Hiszpania, Francja, Grecja i Portugalia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zwycięzcy każdej z pul zakwalifikują się do finałów Pucharu Narodów w 2023 roku (data do potwierdzenia).

Włoskie barwy w turnieju mężczyzn reprezentować będą dwie drużyny w składzie Paolo Nicolai i Samuele Cottafava oraz Alex Ranghieri i Adrian Carambula. Para Nicolai/Cottafava oraz Adrian Carambula, w zeszłym roku w parze z Enrico Rossim, zakończyli zeszłoroczną edycję Pucharu Narodów w Wiedniu na drugim miejscu; po emocjonującej podróży, decydującym momentem dla dwóch włoskich par była porażka w Złotym Secie, poniesiona przez wielokrotnych medalistów Norwegii Andersa Mola i Christiana Soruma.

POOL C-

ITALIA: Paolo Nicolai/Samuele Cottafava; Alex Ranghieri/Adrian Carambula.

UCRAINA: Sergiy Popov/Eduard Reznik; Vitalii Savvin/Anton Moiseiev.

DANIA: Jacob Stein Brinck/Kristoffer Abell; Nicolai Hovmann Overgaard/Mads Mollggard.

GRECIA: Iason Kanellos/Georgios Terzoglou; Stavros Ntallas/Dimitrios Chatzinikolaou.

GIBILTERRA: Martin Hector Gomez/Stefan Robba; Christian Segovia/Karl Pardo.

© RIPRODUZIONE RISERVATA