Przesłanie Eagles’ Jalena Hurtsa do tych, którzy go gnoili na początku kariery

Przesłanie Jalena Hurtsa do tych, którzy go gnoili na początku kariery, pierwotnie pojawiło się na NBC Sports Philadelphia

Jalen Hurts rzadko przyznaje, że cała krytyka, którą słyszał na początku kariery, przeszkadzała mu. Cały czas mówi o blokowaniu hałasu, nie słuchaniu trutki na szczury.

Więc ciekawie było usłyszeć go z odrobiną przewagi mówiącego o tych rzeczach w niedzielę po meczu.

Po kolejnym arcydziele, 24-letni kandydat do MVP Eagles został zapytany o swoją zdolność do uderzania głębokiej piłki, coś, co zrobił tak dobrze, jak każdy rozgrywający w NFL w tym roku.

Z TD pass 41 jardów do A.J. Brown i 33 jardów do DeVonta Smith, Jalen Hurts ma teraz rzucił 11 TD pass z co najmniej 25 jardów – związany z Derek Carr dla najbardziej w NFL i najbardziej przez każdego Eagles QB od Randall Cunningham rzucił 12 w 1987 roku.

„Był punkt w czasie, gdzie ludzie powiedzieli, że nie mogę rzucić głębokiej piłki i mogę rzucić tylko pięć jardów,” Hurts powiedział. „Zawsze wychodziłem tam i grałem swoją grę. Włożyliśmy w to dużo pracy. Smitty, A.J., Quez, wszyscy. Włożyliśmy pracę w offseason i chcemy po prostu wyjść tutaj i grać. Zrobić to, do czego się przygotowaliśmy.”

Nie można winić Hurtsa za to, że trochę postrzelił swoich licznych krytyków. Poprawił się dramatycznie w dosłownie każdym obszarze, w którym mówiono, że się nie poprawi.

Nie jest wystarczająco dokładny? Jest drugi w lidze z wynikiem 68%.

Za bardzo polega na swoim bieganiu? Ma teraz 22 TD passy, 5. miejsce w NFL.

Zbyt często oddaje piłkę? Jego stosunek przechwytów to teraz jeden na 60,5 prób podań. W niedzielę wyprzedził Patricka Mahomesa i ma teraz 4. najlepszy wskaźnik przechwytów w historii NFL wśród rozgrywających, którzy rzucili przynajmniej 500 podań.

Nie może rzucić głębokiej piłki? Nie mów o tym Giants, Titans, Packers, Steelers ani żadnej innej drużynie, przeciwko której rzucał.

Krytycy – a było ich mnóstwo – w dużej mierze zamknęli się, gdy Hurts odnosił kolejne spektakularne zwycięstwa. Ale wrażenie, jakie wywarli na Hurtsie, pozostaje.

„Noszę swoje blizny ze sobą wszędzie, gdzie się udaję”, powiedział. „Nie zapominam”.

Powiedział, że nie traci czasu na obsesję na punkcie tych, którzy go kwestionowali i wątpili w niego. Sposób, w jaki się na nich odegrał, to praca nad swoim tyłkiem i poprawa każdego dnia, każdego tygodnia, każdego roku.

„Czy marnuję swoją energię, martwiąc się o ból kogoś innego?” powiedział. „Nie. Naprawdę inwestuję moje skupienie we mnie, stając się lepszym jako gracz, stając się lepszym jako rozgrywający i robiąc rzeczy, które muszę zrobić dla mojego zespołu.

„Każdy i jego opinia nie składa się w banku. Ja po prostu staram się pozostać wierny sobie, pozostać wierny moim kolegom z drużyny i po prostu gonić ten wzrost obok nich.”

Hurts po raz kolejny był wspaniały w niedzielę.

Ukończył 68 procent swoich podań (21-for-31) na 217 jardów, dwa kolejne TD przechodzące i kolejny TD pędzące, i po raz siódmy w swoich ostatnich ośmiu grach bez przechwytów. Dodał do tego 77 jardów biegowych, gdy Eagles pokonali Giants 48-21.

Ma w tym roku 32 przyłożenia – 22 podania, 10 biegowych. W czterech meczach, które pozostały do końca, jest to 4. miejsce w historii Eagles i tylko trzy razy brakuje mu rekordu Randalla Cunninghama, który w 1990 roku zdobył 35 przyłożeń.

W swoich ostatnich ośmiu meczach Hurts zaliczył 68% swoich podań, rzucając na 225 jardów na mecz, z 19 przyłożeniami, jednym przechwytem i najlepszym w NFL wskaźnikiem 116.3 passer rating.

Jedynym QB Eagles z lepszym ośmiomeczowym odcinkiem w dowolnym momencie sezonu był Nick Foles, który miał 12.63 passer rating od tygodnia 9 do tygodnia 16 w swoim historycznym sezonie 2013. Ale nie miał 420 jardów biegowych, 5,9 jardów na carry i czterech rushing TD.

Mówiąc wprost, Hurts właśnie zebrał najwspanialszy ośmiogrowy okres w historii Eagles.

I to jest pojedynczy największy powód, dla którego Eagles są 12-1 po raz drugi w historii franchise i zamykają się na nr. nie pytajcie Hurtsa o rekord Eagles czy gonitwę za numerem 1, bo nie jest to jego sposób myślenia. Nawet o tym nie myśli.

„Nie ma to dla mnie znaczenia, bo wiem, jak się przygotowujemy” – powiedział. „Znam czas, który w to inwestujemy. Wiem, co poświęcamy, aby wyjść tutaj i zagrać w niedzielę, ale nie tylko to, przygotowanie przez cały tydzień. Wracanie do domu późno, wczesne wstawanie, robienie tych wszystkich rzeczy. Jeśli chcesz czegoś bardzo mocno, musisz być w stanie poświęcić kilka rzeczy i pracować na to.

„Wychodzisz tam i chcesz po prostu wykonać na wysokim poziomie, chcesz odebrać czek, chcesz pozwolić, aby cała praca była widoczna. Myślę, że to jest właśnie to, co robimy jako drużyna piłkarska. Wszystko sprowadza się do procesu, nic innego. Nie ma wyniku niczego innego. Chodzi o proces. Co robisz przez cały tydzień, aby przygotować się do meczu? Musimy po prostu pozostać temu wierni. Wszystko inne zawsze poradzi sobie samo.”