Przejęcie Derby przez Clowes Developments zostanie zakończone w czwartek

Grupa nieruchomości z Derbyshire, Clowes Developments (UK) Ltd, ma mieć zatwierdzone przejęcie Derby County w czwartek, jak powiedzieli administratorzy klubu.

Clowes miało swoją ofertę dla Derby County zaakceptowaną w weekend po tym, jak wcześniej informowano, że złożą ofertę kupna klubu Sky Bet League One po zakupie firmy, która była właścicielem Pride Park Stadium od Mela Morrisa.

  • Wayne Rooney odchodzi jako szef Derby | 'Klub potrzebuje świeżej energii’
  • Derby County fixtures: League One 2021/22
  • Chris Kirchner wycofuje ofertę Derby County

Transakcja miała zostać sfinalizowana w środę, ale teraz została przesunięta na czwartek.

Rzecznik prasowy w imieniu współadministratorów Derby County powiedział: „Wszystkie strony zaangażowane w sprzedaż klubu pracowały bardzo ciężko razem od ostatniego weekendu, aby zakończyć tę niezwykle złożoną transakcję.

„Pozostaje niewielka liczba zaległych spraw, które są poza kontrolą współadministratorów i Clowes Developments (UK) Limited. Oczekujemy, że zostaną one sfinalizowane jutro, w czwartek 30 czerwca, co pozwoli na zakończenie transakcji.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Curtis Davies z Derby ma nadzieję, że ich sytuacja własnościowa zostanie rozwiązana jak najszybciej, aby nie ucierpieli jeszcze bardziej w przyszłym sezonie

„Współadministratorzy chcieliby zapewnić pracowników, zawodników i kibiców, że otrzymują środki na ukończenie inwestycji od Clowes Developments (UK) Ltd, a zaległe kwestie wymagają krótkiego dodatkowego czasu na ich sfinalizowanie.”

Clowes wystawił również tymczasową pożyczkę dla klubu, która umożliwiłaby Derby rozpoczęcie sezonu i handel, podczas gdy umowa zakupu Rams zostanie zawarta.

Pride Park Stadium, home of Derby County

Image: Zakup Pride Park został zakończony w piątek, 17 czerwca

David Clowes, prezes Clowes Developments, mówił wcześniej o chęci ratowania klubu, któremu kibicuje.

„With a deadline looming and the start of the next season getting closer, we needed to do something,” he said.

„As a local and established property company, purchasing the stadium seemed the obvious first step. Po drugie, jako dumny kibic Derby, było dla mnie nie do pomyślenia, że klubowi grozi upadek.

„Pracowaliśmy niestrudzenie za kulisami nad zakupem stadionu i umową kredytową, aby móc ponownie uruchomić klub na czas przed kolejnym sezonem. Zawodnicy, pracownicy i fani potrzebowali dobrych wiadomości, a my jesteśmy zachwyceni, że możemy odegrać rolę w ich dostarczeniu.

„Jako długoletni lojalny kibic, jestem osobiście zachwycony, że jesteśmy w stanie zabezpieczyć przyszłość klubu piłkarskiego. To bardzo dumny i pokorny moment dla Clowes Developments.”

Amerykański biznesmen Chris Kirchner również był zainteresowany kupnem Derby, ale niedawno wycofał się z umowy kupna klubu.

Rooney opuszcza Derby | Rosenior mianowany tymczasowym menedżerem

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Curtis Davies z Derby mówi, że był zszokowany decyzją Wayne’a Rooneya o opuszczeniu klubu, ale mówi, że rozumie tę decyzję

W piątek Wayne Rooney zrezygnował z funkcji menedżera Derby County, przyznając, że klub potrzebuje kogoś ze „świeżą energią”, aby poprowadzić ich w niepewnym okresie dotyczącym własności.

Rooney otrzymał wiele pochwał za pracę wykonaną z klubem w ich walce o uniknięcie spadku.

Gdyby nie 12-punktowe odjęcie za wejście w administrację, po którym nastąpiła dziewięciopunktowa kara za naruszenie zasad księgowości EFL, Rams zakończyliby rozgrywki na 18. miejscu, zrównując się z Bristol City na 55 punktów. Zamiast tego, pomimo trudów zespołu wypełnionego po brzegi młodymi graczami, w dużej mierze z niewielkim lub żadnym doświadczeniem EFL, kary za kwestie poza boiskiem okazały się zbyt dużą przeszkodą.

Rooney powiedział: „W ciągu lata uważnie śledziłem rozwój wydarzeń dotyczących własności Derby County.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Menadżer Derby County Wayne Rooney podziękował fanom klubu i obiecał, że odbiją się od dna po tym, jak porażka z QPR spowodowała ich spadek z Championship

„Dzisiaj spotkałem się z administratorami, aby poinformować ich o mojej decyzji, że nadszedł czas, aby opuścić klub. Uczciwie trzeba przyznać, że bardzo się starali, aby zmienić moją decyzję, ale moje zdanie było już zdecydowane.

„Mój czas w klubie to był rollercoaster emocji, zarówno wzlotów, jak i upadków, ale muszę powiedzieć, że podobało mi się to wyzwanie.

„Osobiście czuję, że klub musi być teraz prowadzony przez kogoś ze świeżą energią i nie dotkniętego wydarzeniami, które miały miejsce w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy. Będę wspominał mój czas w Derby z wielką dumą i uczuciem i chciałbym podziękować wszystkim moim pracownikom, zawodnikom i oczywiście kibicom za ich niesamowite wsparcie. Nigdy was nie zapomnę i mam nadzieję, że zobaczę was wszystkich ponownie w najbliższej przyszłości i w szczęśliwszych czasach.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Clinton Morrison ze Sky Sports był zszokowany decyzją Wayne’a Rooneya o opuszczeniu Derby i uważa, że jest to „duży cios” dla klubu

„Wreszcie, jestem świadomy, że klub wciąż ma zainteresowanych, którzy chcą przejąć prowadzenie klubu. Im mówię to, Derby County to wielki klub z wielką historią i wielkimi fanami. Życzę wam wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów w przyszłości.”

Liam Rosenior został mianowany tymczasowym menedżerem Derby po odejściu Rooneya. Drużyna wróciła do treningów w poniedziałek, aby rozpocząć przygotowania do życia w Sky Bet League One.

Rosenior spędził ostatnie trzy lata w zespole trenerskim Derby, początkowo jako specjalistyczny trener pierwszej drużyny, zanim awansował na stanowisko asystenta menedżera byłego menedżera Wayne’a Rooneya w połowie kampanii 2020/21.