Przegląd sezonu w Tiger: Tre Gomillion

basketballEdit

Drew King-PowerMizzou

Basketball Writer

W ciągu najbliższych kilku tygodni, PowerMizzou.com spojrzy wstecz na sezon dla każdego z graczy rotacyjnych Tygrysów.

Tre Gomillion był jednym z czterech graczy head coach Dennis Gates przyniósł ze sobą z Cleveland State do Missouri. Gomillion rozpoczął swoją karierę koleżeńską w Gordan State College, zanim stał się pierwszym graczem, którego Gates podpisał jako główny trener podczas pracy z Vikings w 2019 roku. Stał się Horizon League Defensive Player of the Year zaledwie dwa sezony później i pomógł Cleveland State wygrać back-to-back konferencji mistrzostwa sezonu regularnego.

The 6-foot-4, 210-pound guard stał się do-everything player dla Tygrysów po jego przybyciu, wypełniając każdą rolę, która była wymagana od niego w trakcie gry. Czasami oznaczało to pilnowanie graczy znacznie większych od niego i poleganie na jego sile, aby powstrzymać ich od zdobywania punktów w post. Innym razem funkcjonował jako pomocnik w ataku, kiedy drużyna potrzebowała dodatkowego rozgrywającego.

Gomillion wykazywał zamiłowanie do dostawania się do obręczy, z 58.7% jego prób zdobycia bramki w tym sezonie przychodziło do niej, plasując się w 98 percentylu w kraju wśród guardów według CBB Analytics. Trafił 38 z 72 swoich rzutów wewnątrz kosza.

Absolwent-senior był solidny także w innych dziedzinach. Mimo, że był słabym strzelcem z zewnątrz, zakończył sezon trafiając 35.3% swoich rzutów za 3 punkty, z których większość pochodziła z rogów. Jego zdolność do wejścia w uliczkę i ściągnięcia obrońców również pomogła mu znaleźć otwartych kolegów z drużyny – według KenPom, Gomillion notował asysty przy 15,6% swoich posiadań. Był również jednym z lepszych zbierających na swojej pozycji. Według KenPom, Gomillion zapewnił sobie 6,7% dostępnych zbiórek ofensywnych i 12,4% dostępnych zbiórek defensywnych. W dogrywce nad Mississippi State 21 lutego Gomillion zebrał 11 zbiórek.

Wartość Gomilliona dla drużyny nie była mierzona tylko przez jego produkcję. Był uważany za lidera przez Tygrysy i został wybrany na kapitana drużyny. Wniósł na boisko mentalność zwycięzcy za wszelką cenę, która często była zaraźliwa dla jego kolegów z drużyny. Gomillion wchodził z ławki w pierwszych 10 meczach sezonu, ale w następnych dziewięciu znalazł się w wyjściowym składzie.

Kontuzja pachwiny ograniczyła Gomilliona do 24 meczów w tym roku i wykluczyła go z rozgrywek posezonowych w turniejach SEC i NCAA. Ale nawet podczas sidelined, Gomillion pozostał zaangażowany, rutynowo czyniąc sugestie do Gates podczas gier. Nie ogłosił jeszcze swoich planów teraz, gdy jego kariera w college’u dobiegła końca, ale Gates powiedział, że planuje wprowadzić „Trenera Camerona” – czule odnosząc się do Tre po jego prawnym imieniu – do swojego personelu, gdy Gomillion poczuje, że nadszedł właściwy czas.

„Będzie nadal wpływał na grę w koszykówkę na różne sposoby”, powiedział Gates. „Ale nie mógłbym sobie wyobrazić bycia w tej podróży bez niego i bycia tutaj bez niego”.

Poprzednie recenzje sezonu Tygrysów:

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami o Mizzou dzięki subskrypcji premium

Porozmawiaj o tej historii i nie tylko w The Tigers’ Lair

Upewnij się, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami o Tygrysach i nagłówkami gazet

Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać wideo i relacje na żywo

Śledź cały nasz personel na Twitterze