Przegląd nazwisk Cordón: Joel, Tello, Bellerín, Joaquín…

Duż w wywiadzie, którego udzielił dziś wieczorem oficjalnej telewizji klubu, Antonio Cordón, generalny dyrektor sportowy Betisu, odniósł się do kilku nazwisk piłkarzy, którzy zakończyli swój czas w drużynie, innych jak Bellerín, którzy mimo zakończenia okresu wypożyczenia marzą o pozostaniu…. a niektórzy jak Joaquín, który niebawem skończy 41 lat, będą kontynuować kolejny sezon jako profesjonaliści.

Joel, Tello i Bellerín, łzawe pożegnanie

„To niesamowici profesjonaliści. Nie wyszli tylnymi drzwiami, wyszli frontowymi. Nie tylko oni płakali, ale koledzy z drużyny, którzy widzieli, jak musieli odejść. Ich postawa w szatni była wzorcowa, czy to grając lub wnosząc wkład w kluczowych momentach sezonu przed rozpoczęciem meczu lub sesji treningowej, ich słowa do reszty zawodników dodały się do celów, które osiągnęliśmy. Oczywiście, że się przyczynili. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, bo my patrzymy tylko na boisko, wyniki… joel? Oczywiście, że jest to doceniane. Bo w tym przypadku służyło to również tworzeniu konkurencyjności w bramce. Kiedy grał, również grał dobrze i sprawił, że uszy pozostałych dwóch bramkarzy podskoczyły, ponieważ widzieli, że bramkarz na tym samym poziomie może im utrudnić zadanie.”

Bellerín i Arsenal

„To było tylko roczne wypożyczenie. Zrobił duży wysiłek, żeby przyjść, Arsenal też zrobił mały wysiłek i Betis też zrobił wysiłek. Sezon się skończył i musi wrócić. Zobaczymy co się stanie w miarę upływu miesięcy.”

Bellerín podjął duży wysiłek, żeby przyjść, a teraz musi wrócić, zobaczymy co się stanie w miarę upływu miesięcy

Antonio Cordón, generalny dyrektor sportowy Betisu

Przyszłość Joaquína

„Żeby kontynuować z nim współpracę, już wiemy, że wiele nam wnosi. To zawodnik, który ze sportowego punktu widzenia dostarcza nam również kluczowych momentów w sezonie, w których się pojawił i w których wszyscy widzieliśmy, że za każdym razem, gdy dotyka piłki, dzieją się rzeczy. A do tego ma ogromne chęci, widzimy go w Ciudad Deportiva w dni, kiedy nie ma treningów lub kiedy są one nieobowiązkowe, przychodzi do pracy, żeby dalej grać. A on ma imponujące ciało i jego sylwetka, tak długo jak będzie w stanie to robić, będzie tam. A pomijając aspekt sportowy, wiemy co wnosi do szatni, co znaczy dla kibiców i dla reszty Hiszpanii i świata. Wnosi wiele w każdym sensie, ale ja skupiam się przede wszystkim na tym, co wnosi pod względem sportowym, podobnie jak trener. I dlatego trwa, ze względu na aspekt sportowy. Stąd prawdą jest, że nie chciał przegapić tego pięknego roku”.

Uścisk Joaquína z Marcelo

„To jest tak, że w końcu trudno jest zobaczyć Betis bez Joaquína. Ten zawodnik, który jest obecnie aktywny i nadal dobrze sobie radzi, który ma sztukę, pracę, rzemiosło, który jest przykładem dla swoich kolegów z drużyny i młodzieży, będzie wieczną legendą Realu Betis”.

Read More