Przedłużenie kontraktu przez Laremy’ego Tunsila wzmacnia OL Texans dla prawdopodobnego debiutanta QB

Plan Houston Texans rozpoczął się od wymiany za Shaqa Masona z Bucs – jednego z najlepszych guardów NFL od lat, kogoś z powiązaniami z Nową Anglią dla generalnego menadżera Nicka Caserio. Następnie chodziło o zabezpieczenie wieloletniej przyszłości z gwiazdą lewego tackle Laremy’m Tunsilem, uciszając plotki o handlu.

To jest jasne: Texans wzmacniają swoją linię ofensywną dla oczekującego debiutanckiego rozgrywającego, który może zostać wybrany z numerem 2 w nadchodzącym drafcie.

Houston w niedzielę osiągnęło porozumienie w sprawie umowy z Tunsil, czyniąc go najlepiej opłacanym ofensywnym tacklem w historii NFL, źródło ligowe potwierdziło FOX Sports. Podane warunki: trzyletnie przedłużenie kontraktu o wartości 75 milionów dolarów, w tym 30 milionów dolarów premii za podpisanie kontraktu, 50 milionów dolarów w pełni gwarantowanych i 60 milionów dolarów łącznych gwarancji. Zgodnie z jego poprzednią umową, Tunsil miał zostać niezastrzeżonym wolnym agentem po sezonie 2023.

To zasłużony kontrakt dla Tunsila, który sam siebie reprezentuje. Wśród ofensywnych tackli, którzy rozegrali co najmniej 950 ofensywnych snapów w zeszłym sezonie, Tunsil pozwolił na drugą najmniejszą liczbę sacków (jeden) i zremisował z trzecią najmniejszą liczbą presji (17), według Pro Football Focus.

Przez kilka następnych lat rozgrywający Texans – ktokolwiek by to nie był – będzie miał do dyspozycji jednego z najlepszych obrońców w lidze.

A na papierze linia ofensywna Houston kształtuje się na drastycznie ulepszoną w 2023 roku. Na prawym obrońcy Mason jest wyraźnym ulepszeniem w stosunku do weterana A.J. Canna, który został zwolniony w zeszłym tygodniu. wybrany w pierwszej rundzie 2022 roku Kenyon Green zrobi duże postępy w swoim drugim sezonie. Prawy tackle Tytus Howard kończy sezon, w którym miał najlepszą w karierze ocenę ofensywną PFF (67,9) i ocenę blokowania biegu (64,5).

Texans również ponownie podpisali kontrakt ze Scottem Quessenberry, który rozpoczął 16 meczów na środku w zeszłym sezonie, ale są ustawieni tak, aby złapać swoje centrum przyszłości w tegorocznym drafcie.

Wysiłki Houston mające na celu przebudowę linii ofensywnej również pośrednio pomagają przyszłemu rozgrywającemu, ułatwiając życie gwieździe biegania Dameonowi Pierce’owi, który może odciążyć sygnalistę.

Pierce w zeszłym sezonie przebiegł 939 jardów i zdobył cztery przyłożenia w 13 meczach, mimo że Texans plasowali się blisko dna ligi w kilku wskaźnikach blokowania biegu: 30. miejsce w skorygowanych jardach liniowych (kwantyfikuje odpowiedzialność OL za biegi), 30. miejsce w jardach drugiego poziomu (jardy zdobyte przez RB od pięciu do dziesięciu jardów za linią wznowienia akcji, podzielone przez biegi) i 26. miejsce w wskaźniku nadziewanych (procent biegów, w których RB jest tacklowany na linii wznowienia akcji lub za nią), według Football Outsiders.

Texans uplasowali się również na 16. miejscu pod względem skuteczności siłowej, która śledzi procent biegów na trzeciej i drugiej oraz czwartej i drugiej lub krótszych, które skutkują pierwszym przyłożeniem lub przyłożeniem.

29-letni Mason powinien pomóc w tym dziale. W pierwszych siedmiu sezonach swojej kariery (2015-21), nigdy nie miał oceny blokowania biegu PFF niższej niż 72.0. Ocena blokowania biegu Greena jako debiutanta wyniosła 47,4. W zeszłym sezonie Cann miał 63,9.

Również jako obrońca podań Mason jest dużym plusem. Pozwolił tylko na jeden sack w zeszłym sezonie, remisując na drugim miejscu wśród strażników, którzy rozegrali co najmniej 650 snapów, według PFF.

Handel Cooksami wzmacnia potrzebę wylosowania potencjalnego WR nr 1

Texans sprzedali również weterana szerokiego odbiornika Brandina Cooksa do Dallas Cowboys za pick piątej rundy 2023 i szóstą rundę 2024, źródło ligi potwierdziło FOX Sports. Houston potrzebowało pomocy w łapaniu podań już przed tym ruchem, więc handel tylko wzmacnia tę potrzebę.

Cooks był opcją nr 1 Teksańczyków przez ostatnie trzy sezony. Obecnie nie mają powracającego szerokiego odbiornika, który w zeszłym sezonie osiągnął 500 jardów odbiorczych (Chris Moore, który miał 548, jest nadal niezastrzeżonym wolnym agentem). Houston dodało także weteranów Roberta Woodsa w ramach wolnej agentury i Noah Browna w drodze wymiany, ale są to co najwyżej silne opcje głębi składu. Texans nie mają dynamicznego odbiornika nr 1 w swoim składzie.

Podczas gdy mogliby szukać jednego wysoko w drafcie, wschodzący profesjonalista trzeciego roku Nico Collins – który miał 37 przyjęć na 481 jardów i dwa przyłożenia w 10 meczach w zeszłym sezonie – i John Metchie III – który przegapił swój debiutancki sezon z powodu raka – mogą przejąć duże role, jeśli będą zdrowi.

Ben Arthur jest reporterem AFC South dla FOX Sports. Wcześniej pracował dla The Tennessean/USA TODAY Network, gdzie przez półtora roku był autorem relacji Titans. Zajmował się Seattle Seahawks dla SeattlePI.com przez trzy sezony (2018-20) przed przeprowadzką do Tennessee. Bena można śledzić na Twitterze pod adresem @benyarthur.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Śledź swoje ulubione, aby spersonalizować swoje doświadczenia FOX Sports

National Football League

National Football League

Houston Texans

Houston Texans

Laremy Tunsil

Laremy Tunsil


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, wiadomościach i nie tylko