Problemy rekrutacyjne Michigan nie martwią Jima Harbaugha

W następstwie bombowej wiadomości, że USC i UCLA porzucą Pac-12 na rzecz Big Ten, eksperci od rekrutacji futbolu zaczęli zastanawiać się nad pytaniem: Jak nowi zawodnicy z Zachodniego Wybrzeża radzą sobie z rekrutacją?

Ograniczając się tylko do zobowiązań na sezon 2023, ludzie z 247Sports.com uszeregowali drużyny, w tym Trojanów i Bruinów, od 1 do 16.

Ohio State uplasowało się na pozycji nr 1, co nie jest niespodzianką, ponieważ Buckeyes zajmują drugie miejsce w kraju, wyprzedzając tylko Notre Dame. Nie jest też niespodzianką, że USC zajęło miejsce nr 3, za Buckeyes i Penn State.

Ale potem zrobiło się ciekawie. Bruins, którzy jak na razie mają tylko pięciu kandydatów, zajęli miejsce nr 15, wyprzedzając jedynie Indianę.

Jedno miejsce nad UCLA? Michigan Wolverines.

„There’s definitely some consternation surrounding Michigan football recruiting right now,” wrote 247Sports’ Isaac Trotter. „The Wolverines przełamali się w zeszłym roku, odrzucając Ohio State i dostając się do College Football Playoff. Michigan podążyło za tym, dokładnie walcząc na szlaku. Jim Harbaugh ma tylko sześciu kandydatów, a jego klasa jest oceniana na 55 miejscu w kraju, ale wciąż jest czas, aby dokonać zwrotu.”

Zmagania Michigan mogą być po części wynikiem sukcesu drużyny w zeszłym sezonie, ponieważ Wolverines stracili obu koordynatorów – Offensive Coordinator Josh Gattis do tej samej pracy z Miami, a Defensive Coordinator Mike Macdonald skoczył do NFL z Baltimore Ravens.

Sam Harbaugh również flirtował z NFL, zanim ostatecznie zdecydował się na powrót.

Ale trener nie martwi się i wyjaśnił dlaczego w wywiadzie z byłym asystentem Michigan, Jedem Hughesem, w jego podcaście.

„Idzie naprawdę dobrze”, powiedział Harbaugh. „Przeszliśmy przez cały proces. Wielu z ’23 rekrutów, rekrutowaliśmy przez rok, ale niektórzy przez sześć miesięcy, niektórzy przez miesiąc nawet, czasami. Niektórych identyfikujemy co tydzień, właśnie teraz, gdy przechodzimy przez obozy piłkarskie. Tak jak zaczynamy rekrutować wielu młodych ludzi w klasie ’24, ’25, poznając dzieci w klasie ’26.

„Ale naprawdę, jeśli chodzi o rekrutację w klasie ’23, teraz jest, kiedy to się zaczyna. Ponieważ to właśnie wtedy zaczynają się oficjalne wizyty – w tym miesiącu, w miesiącu kwietniu, maju i czerwcu. Czerwiec jest wielkim miesiącem dla oficjalnych wizyt, gdzie dostajesz kolano w kolano, oko w oko, z młodym człowiekiem, jego rodziną, rodzeństwem, trenerami. To wtedy, moim zdaniem, naprawdę się kogoś poznaje. Rozpoczyna się i rozwija długa i pełna zaufania przyjaźń.”

Harbaugh może mieć rację. Ale trudno zaprzeczyć, że Ohio State, Penn State i USC mają dużo lepsze starty na ścieżce rekrutacyjnej.

A Wolverines stracili dużego rekruta w piątek, kiedy linebacker Raylen Wilson zrezygnował z gry w Wolverines, aby zrobić oczekiwany flip do Georgii.

Nadal jest mnóstwo czasu dla Wolverines, aby odwrócić sytuację.

Ale jak powiedział sam Harbaugh, „teraz jest czas, kiedy to się zaczyna.”


College Football

Get more from College Football Follow your favourites to get information about games, news and more.