Pro Bowl Games miało elektryczną konkurencję, ale był zauważalny żal – „Wolałbym grać w piłkę nożną niż to robić

Charles McDonald

LAS VEGAS – Po raz pierwszy NFL celowo zrezygnowała z rozgrywek Pro Bowl na rzecz serii gier, w których w czwartek rywalizowali zawodnicy wybrani do Pro Bowl. Pierwsze Pro Bowl Games odbyły się w Raiders Headquarters w Las Vegas z szerokim wachlarzem wyzwań, w których mogli wziąć udział zawodnicy. Dodgeball, kick tac toe, precision passing i splash catch to niektóre z aktywności odbywających się na boisku.

Niekonwencjonalny charakter aktywności doprowadził do kilku naprawdę konkurencyjnych momentów. New York Giants running back Saquon Barkley miał niesamowitą ostatnią postawę w dodgeballu, wykonując nieuchwytne ruchy, które powinny być studiowane, jeśli „The Matrix” zdecyduje się kontynuować na fali rebootu, który przejmuje usługi streamingowe.

Cincinnati Bengals defensive end Trey Hendrickson był prawdopodobnie MVP dnia, będąc w stanie złapać punty z dwoma i trzema piłkami nożnymi już w ręku i rzucił ostatnią piłkę, aby zrzucić wiadro konfetti na Eli Manninga.

Atmosfera była dość elektryczna, gdy wszyscy zaczęli rywalizować, ale zawody w podawaniu precyzyjnym mogły być najbardziej kluczowe ze względu na to, kto w nich wystąpił.

Rezerwowy rozgrywający Baltimore Ravens Tyler Huntley został wyróżniony swoim pierwszym wyborem do Pro Bowl, mimo że nie był pełnoetatowym starterem. Fani NFL i analitycy nie byli jedynymi osobami zaskoczonymi tym, że Huntley został wybrany do Pro Bowl, ponieważ sam Huntley był oszołomiony, że został wybrany.

„Byłem w domu na Florydzie, kiedy dostałem telefon” – powiedział Huntley. „Poszedłem po tym biegać wokół mojego basenu. Nie spodziewałem się tego, grałem tylko w sześciu meczach! Czuję, że to błogosławieństwo, to szalone.”

Nawet w rozwodnionym procesie selekcji obecnego Pro Bowl, rezerwowi rozgrywający nie robią rosteru. Możliwość uczestniczenia w meczach nie jest jedyną zaletą dla gracza takiego jak Huntley, to możliwość objęcia bycia wokół najlepszego talentu, jaki NFL ma do zaoferowania.

„Po prostu spotykam różnych graczy, starych graczy i po prostu różnych ludzi, których nigdy nie spodziewałem się spotkać i nawiązuję nowe relacje z całkiem legendarnymi ludźmi” – powiedział Huntley.

Feb 2, 2023; Henderson, NV, USA; Baltimore Ravens quarterback Tyler HJuntley (2) throws during the Pro Bowl Skills competition at the Intermountain Healthcare Performance Facility. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Rezerwowy QB Ravens Tyler Huntley w pełni wykorzystał swój niespodziewany wybór do Pro Bowl. (Kirby Lee/USA TODAY Sports)

Poza meczem unihokeja, zawody w podawaniu precyzyjnym były najbardziej konkurencyjnym wydarzeniem w czwartek. Każdy z trzech rozgrywających drużyn AFC i NFC na zmianę próbował trafić w powietrze kombinację ruchomych i nieruchomych celów. Im trudniejszy był postrzegany rzut, tym więcej punktów przyznawano każdej drużynie. Huntley dołączył do Jacksonville Jaguars quarterback Trevor Lawrence i wkrótce były rozgrywający Las Vegas Raiders Derek Carr na AFC. Seattle Seahawks quarterback Geno Smith, Minnesota Vikings quarterback Kirk Cousins i Detroit Lions quarterback Jared Goff reprezentowali NFC.

Carr i Huntley spearheaded zwycięstwo dla AFC i wszystkich rozgrywających, którzy uczestniczyli miał szeroki zakres poglądów na temat tego, który rzut był najtrudniejszy.

Smith myślał, że najtrudniejszym podaniem był 10-punktowy kubełek z tyłu strefy końcowej. Carr uważał, że był to 5-punktowy pad, który był podłączony do drona przelatującego przez pole. Lawrence powiedział, że 4-punktowa bramka, która była podłączona do zbyt szybkiego robota, sprawiała mu problemy, podczas gdy Huntley powiedział, że zmotoryzowany manekin 1-punktowy miał najwyższy stopień trudności.

Oczywiście stawki nie były tutaj szczególnie wysokie, ale nastrój i nastawienie wokół gier stworzyły inny rodzaj środowiska konkurencyjnego. Zawodnik Houston Texans, Laremy Tunsil, powiedział, że woli tę wersję Pro Bowl od prawdziwej gry, zwłaszcza po wyczerpującym, 17-meczowym sezonie. Jednak były różne opinie na temat tego, czy ten nowy format Pro Bowl był lepszy niż poprzednia iteracja.

„Wolę grać w piłkę nożną”, powiedział bez ogródek obrońca Raiders Maxx Crosby.

Crosby dodał, że jest jednym z niewielu graczy, którzy traktują grę w Pro Bowl jak każdą inną. „Trzeba …wolałbym grać w piłkę nożną niż to robić, ale jest to co jest. Jest tu fajnie, bawimy się świetnie, wszystko jest dobrze.”

Wszystko dobrze w Vegas dla pierwszej wersji Pro Bowl Games i jeśli inauguracyjne wydarzenie było jakąkolwiek wskazówką, to zostanie tu na stałe.