Preseason Blitz: Jordan Love wygląda dobrze w pierwszej akcji przedsezonowej jako starter Packers

To nie tak, że wcześniej nie widzieliśmy Jordana Love’a grającego dużo w okresie przedsezonowym. Jednak ten okres przedsezonowy jest zupełnie inny.

Na Love’u spoczywa znacznie większa presja, ponieważ pierwszorundowy wybór w drafcie 2020 przejmuje stanowisko rozgrywającego Green Bay Packers od Aarona Rodgersa. Packers zwykle nie grają na pozycji startera w okresie przedsezonowym, ale w tym roku tak będzie, głównie po to, aby Love czuł się jak najbardziej komfortowo przed otwarciem sezonu 10 września przeciwko Chicago Bears.

Pierwsze spojrzenie na Love’a jako preferowanego startera Packers nie było idealne, ale było całkiem dobre w wygranej 36-19 Packers nad Cincinnati Bengals.

This embedded content is not available in your region.

Love poprowadził krótką akcję przyłożenia przeciwko Bengals w piątkowy wieczór, zakończoną ładnym podaniem do Romeo Doubsa w strefie końcowej. Love zagrał dwie serie i zajął miejsce. Skończył 7 z 10 na 46 jardów i przyłożenie Doubsa.

Większość prób Love’a to krótkie, szybkie rzuty, ale dobrze radził sobie z dostarczaniem piłki do swoich rozgrywających. Jego jeden głęboki strzał był do Christiana Watsona i mógł być spóźniony, ponieważ safety Dax Hill dryfował i zepsuł go.

Love również mocno spudłował szeroko otwartego debiutanta tight end Luke’a Musgrave’a przy trzecim podaniu w pierwszym posiadaniu Green Bay, a to nie może się zdarzyć w sezonie regularnym. To będzie pouczający moment.

Reszta występu Love’a była pozytywna. Wyglądał na opanowanego, podejmując szybkie decyzje przy krótkich podaniach. Packers używali wielu akcji, a Love wyglądał komfortowo w tych zagraniach. Jego przyłożenie do Doubsa było świetne, ponieważ rzucił podanie do Doubsa przeciwko kryciu człowieka. Chciałoby się zobaczyć więcej jardów na próbę od Love’a, ale ogólnie był to dobry pierwszy przedsezonowy występ.

Raporty na temat Love’a podczas obozu treningowego i wspólnych treningów przeciwko Bengals były w większości pozytywne. Jest on w większości niewiadomą, ponieważ przejmuje posadę QB Packers od legendy. Jeśli zagra tak, jak w swoim krótkim występie w Cincinnati, przejście Packers może nie być takie złe.

Green Bay Packers quarterback Jordan Love threw a touchdown against the Bengals in Friday's preseason game. (AP Photo/Michael Conroy)

Rozgrywający Green Bay Packers Jordan Love rzucił przyłożenie przeciwko Bengals w piątkowym meczu przedsezonowym. (AP Photo/Michael Conroy) (ASSOCIATED PRESS)

Drużyna w centrum uwagi: Pittsburgh Steelers

Steelers musieli być podekscytowani tym, jak wyglądała ofensywa pierwszej drużyny na rozpoczęcie przedsezonowego otwarcia.

Podczas pierwszej jazdy w ataku, rozgrywający drugiego roku Kenny Pickett był ostry. Miał 6 z 7 na 70 jardów i przyłożenie. Wyglądał dobrze, przetaczając się w lewo i uderzając Diontae Johnsona po raz pierwszy. Wykonał ładny rzut do George’a Pickensa, który przedarł się przez obronę i przebiegł resztę drogi, zdobywając 33-jardowe przyłożenie. To było wszystko dla Picketta w piątek. Steelers pokonali Tampa Bay Buccaneers 27-17.

To wielki rok dla Picketta, który w większości zmagał się jako debiutant, ale miał też kilka bardzo dobrych momentów. Steelers chcą, aby w tym sezonie wyglądał bardziej komfortowo i był bardziej konsekwentny. Posiadanie Pickensa, świetnego odbiornika i innych najlepszych celów powinno pomóc. Pierwsze spojrzenie na Picketta w okresie przedsezonowym było obiecujące. Jeśli to oznaka tego, co ma nadejść, Pickett może być w bardzo dobrym sezonie wzrostu.

Wyróżniający się gracz: Baker Mayfield

Mayfield walczy o posadę rozgrywającego Tampa Bay Buccaneers i choć jego pierwszy mecz przedsezonowy nie był świetny, to zakończył się bardzo dobrym akcentem.

Mayfield był zadowolony z tego, że na początku wszystko było krótkie i bezpieczne, czasami z powodu presji ze strony Pittsburgh Steelers. Zadziałało to w przypadku przyłożenia, które zakończyło się świetnym podaniem od Mayfielda do Treya Palmera z tyłu strefy końcowej. Palmer zręcznie stanął na nogach, aby zdobyć punkt, co było miłym akcentem dla Mayfielda w jego rywalizacji z Kylem Traskiem.

Mayfield spojrzał nieco bardziej w dół po podaniu na przyłożenie, być może z większą pewnością siebie po swoim rzucie na TD. 19-jardowy zysk Palmera został cofnięty z powodu ofensywnego zakłócenia podania. Następnie Mayfield uderzył Kaylona Geigera na 20 jardów. Noc Mayfielda zakończyła się wykonaniem 8 z 9 podań na 63 jardy. Mayfield prawdopodobnie nie wygrał konkursu rozgrywających swoim piątkowym występem, ale był to dla niego dobry pierwszy krok.

Inne mecze

Washington Commanders 17, Cleveland Browns 15: Rozpoczęcie meczu zostało opóźnione o ponad godzinę z powodu złej pogody. Kiedy mecz się rozpoczął, QB Browns Deshaun Watson poprowadził akcję wewnątrz linii 10 jardów. Nie podał zbyt wiele, ale miał trzy biegi na 20 jardów. Jazda ta zakończyła się nieudanym czwartym biegiem na linii bramkowej. Ogólnie rzecz biorąc, był to przyzwoity występ Browns.

Detroit Lions 21, New York Giants 16: Debiutujący w pierwszej rundzie biegacz Jahmyr Gibbs zadebiutował przed sezonem dla Lions. Gibbs zdobył 19 jardów przy sześciu biegach, a także ładnie złapał 18-jardowy zysk. Ogólnie rzecz biorąc, był to solidny debiut przedsezonowy dla 12. wyboru w drafcie.

MIAMI GARDENS, FLORIDA - AUGUST 11: De'Von Achane #28 of the Miami Dolphins carries the ball against the Atlanta Falcons during the second quarter during a preseason game at Hard Rock Stadium on August 11, 2023 in Miami Gardens, Florida. (Photo by Megan Briggs/Getty Images)

Miami RB De’Von Achane dostaje dotyk przeciwko Atlancie w piątkowym meczu przedsezonowym. (Zdjęcie Megan Briggs/Getty Images) (Megan Briggs via Getty Images)

Atlanta Falcons 19, Miami Dolphins 3: Najbardziej intrygującym zawodnikiem w piątkowym meczu mógł być debiutant Dolphins De’Von Achane, o którym zrobiło się głośno w obozie. W piątek nie zrobił nic, aby przesunąć się w górę tabeli głębokości, z 20 jardami na ośmiu przyłożeniach w pierwszej połowie i przyłożeniem, które straciło jard na trzeciej i drugiej w pobliżu linii bramkowej. Udało mu się złapać 11 jardów. Dolphins nie zainwestowali zbyt wiele w pozycję running backa i Achane może odegrać dużą rolę, a ma jeszcze kilka meczów przedsezonowych, aby zrobić wrażenie.

Arizona Cardinals 18, Denver Broncos 17: Broncos wykonali zaskakujący ruch podczas offseason, wycinając długoletniego kickera Brandona McManusa. Ten ruch nie wyglądał dobrze w piątek. Brett Maher spudłował field goal w pierwszej połowie. Następnie Elliott Fry nie trafił z pola. Początkowa ofensywa Broncos również walczyła przez trzy serie, ale nadrobiła to przyłożeniem w czwartym posiadaniu. To pozostawia więcej czasu na martwienie się o rywalizację w kopaniu w tym tygodniu. Fry trafił 55-jardowy field goal pod koniec pierwszej połowy, co pomoże mu w rywalizacji.

Końcowe przemyślenia

– Rozgrywający New Washington Commanders Sam Howell był czasami nieco szalony, ale przynosił rezultaty. Trafił 9 z 12 rzutów na 77 jardów i zdobył przyłożenie. Jahan Dotson wykonał większość pracy przy podaniu na przyłożenie, wykonując ładną korektę i łapiąc w dół pola, ale nadal był to dobry sposób na zakończenie nocy przez początkową ofensywę Commanders.

– Dolphins nie grali nikim godnym uwagi w piątkowym otwarciu przedsezonowym.

Pojawiła się myśl, że być może Dolphins dostaną trochę czasu w pierwszym meczu przedsezonowym, zwłaszcza w obronie ze względu na zmianę schematu z nowym koordynatorem Vic Fangio, ale główny trener Dolphins Mike McDaniel posadził swoich zawodników, tak jak to zrobił w przedsezonowym otwarciu w zeszłym roku.

– Bengals potrzebują głębi biegowej po Joe Mixonie, a Chris Evans miał wybuchowy bieg przeciwko Packers. Evans złamał 33-jardowy bieg w drugiej kwarcie. Evans jest w swoim trzecim sezonie i był używany głównie jako łapacz podań, ale jeśli udowodni, że jest zdolnym biegaczem, może odegrać ważną rolę za Mixonem. Evans skończył z 49 jardami przy siedmiu biegach.

– Packers nie inwestowali zbyt wiele w pozycję rezerwowego rozgrywającego po Jordanie Love. Sean Clifford, debiutant z piątej rundy draftu, jest domniemanym liderem na stanowisko nr 2. Clifford miał wzloty i upadki w pierwszej połowie w zastępstwie Love’a, prowadząc przyłożenie, ale potem rzucając przerażający pick-six do bezpieczeństwa Tycena Andersona w drugiej kwarcie. Clifford rzucił kolejne przechwycenie, ponownie Andersonowi, po podaniu rzuconym nieco za jego odbiornikiem przez środek. Packers mogą być w tarapatach, jeśli Love opuści czas, choć Clifford odbił się od drugiego przechwytu i rzucił przyłożenie tuż przed przerwą.

– Być może Packers znaleźli coś w niedraftowanym debiutancie Emanuelu Wilsonie. Wilson, który grał w Fort Valley State, zdobył 111 jardów i dwa przyłożenia w sześciu biegach. W tym 80-jardowe przyłożenie, w którym pokazał dobry zryw wzdłuż linii bocznej. To tylko kilka zagrań, ale będzie to okazja do przyjrzenia się Wilsonowi przez resztę przedsezonu.

– Kilku debiutujących obrońców Lions wyglądało dobrze. Linebacker Jack Campbell, pick z pierwszej rundy, miał cztery tackle i obronione podanie w pierwszej połowie. Z kolei wybrany w drugiej rundzie obrońca Brian Branch zaliczył potężne uderzenie przy krótkim podaniu.

– Nowy receiver Browns, Elijah Moore, pozyskany w ramach pozasezonowej wymiany z New York Jets, wziął udział w pierwszej serii drużyny. Złapał piłkę i uciekł z boiska na 18 jardów. Zostało to przyćmione przez kontuzję, został sprawdzony w namiocie medycznym, a następnie zabrany z powrotem do szatni ze sztabem szkoleniowym. Dobrą wiadomością jest to, że prześwietlenie żeber Moore’a dało wynik negatywny.

– 95-jardowy punt return touchdown, który obejmował dwa obroty? Ten highlight od odbiorcy Lions Maurice’a Alexandra sprawi, że będziesz podekscytowany powrotem futbolu:

A jeśli to nie wystarczy, Dee Alford z Atlanty również zwrócił punt na przyłożenie.