Pozwolenie na pracę Diego Costy odrzucone, Wolves odwołuje się od decyzji

Wolves oczekują decyzji w ciągu najbliższych 48 godzin w sprawie pozwolenia na pracę Diego Costy po tym, jak jego wniosek nie został zakwalifikowany z powodu braku występów na arenie międzynarodowej.

Pozwolenie na pracę Costy nie zostało odrzucone, ale jego wniosek trafi do panelu, który zdecyduje, czy zostanie przyznany. 33-latek ma jeszcze przybyć do Anglii we wtorek wieczorem.

Wolves mieli nadzieję podpisać Costę na czas na sobotni mecz z Liverpoolem po tym, jak letni signing Sasa Kalajdzic został wykluczony przez kontuzję ACL doznaną podczas zwycięstwa nad Southampton w ostatni weekend.

Ale nawet zanim zaoferowano mu kontrakt, pojawiły się doniesienia, że klub był zaniepokojony perspektywą uzyskania pozwolenia na pracę, biorąc pod uwagę, że nie rozegrał żadnego profesjonalnego meczu od 12 grudnia ubiegłego roku.

  • Czy Diego Costa mógłby być idealny dla Wolves?
  • Tabela Premier League | Wyniki
  • Darmowe streszczenia Premier League

Costa jest wolnym agentem po opuszczeniu Atletico Mineiro w styczniu. Zagrał dla nich 19 razy i zdobył pięć bramek w sezonie 2021, zanim jego kontrakt został rozwiązany po zaledwie pięciu miesiącach.

Pomimo powiązania z kolegami z brazylijskiej strony Corinthians, pozostał bez klubu. W sierpniu ubiegłego roku, Marca donosiła, że był bliski podpisania umowy ze środkową częścią tabeli La Liga, Rayo Vallecano.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Gdy Diego Costa przechodzi na testy w Wolves, przyglądamy się niektórym z największych bramek napastnika dla Chelsea

Co ostatnio robił Costa?

Diego Costa celebrates after scoring against Stoke City at Stamford Bridge on December 31, 2016

Image: Costa zdobył dwa tytuły Premier League z Chelsea w 2015 i 2017 r

Od opuszczenia Chelsea latem 2017 roku, Costa spędził trzy i pół roku w Atletico Madryt, zdobywając 19 bramek w 81 meczach we wszystkich rozgrywkach, zanim jego kontrakt został wzajemnie rozwiązany w grudniu 2020 roku.

Napastnik dołączył do Atletico Mineiro w sierpniu 2021 roku i zdobył pięć razy w 19 meczach, ale zobaczył, że jego kontrakt został rozwiązany w styczniu tego roku.

Costa spędził ostatnie osiem miesięcy z dala od piłki nożnej, ale może dokonać oszałamiającego ruchu z powrotem do Premier League.