Polworth zapewnia Kilmarnock punkt w Motherwell

Były pomocnik Motherwell, Liam Polworth, uderzeniem z daleka zapewnił 10-man Kilmarnock nieprawdopodobny punkt, gdy goście wyszli z dwóch bramek przewagi, by zremisować 2-2 na Fir Park.

Killie walczyli o stworzenie zagrożenia przed czerwoną kartką Alana Powera w 68 minucie i prowadzili po golach Kevina van Veena i Calluma Slattery’ego.

Ale własna bramka Paula McGinna szybko dała im nadzieję, a były pomocnik Motherwell, Polworth, dwie minuty później wykonał sensacyjne wykończenie, aby przypieczętować remis.

  • Jak drużyny się ustawiły | Statystyki meczowe
  • Tabela Scottish Premiership | Mecze
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz Sky Sports App

Remis był być może rozsądnym przewidywaniem przed meczem, ponieważ drużyna z najgorszym rekordem u siebie w Scottish Premiership powitała stronę z najgorszym rekordem na wyjeździe.

Jednak perspektywa zdobycia przez Kilmarnock drugiego punktu na wyjeździe w tym sezonie wydawała się mało prawdopodobna jeszcze przed odesłaniem Powera, a Motherwell będzie się zastanawiać, jak to się stało, że pozostają bez zwycięstwa u siebie od 20 sierpnia.

Kilmarnock miało przewagę w pierwszych 20 minutach, ale naprawdę zagroziło dopiero wtedy, gdy kuszący cross Bena Chrisene’a ominął dwóch kolegów z drużyny.

Kevin van Veen opened the scoring for Motherwell

Image: Kevin van Veen otworzył wynik dla Motherwell

Motherwell niespodziewanie wybuchło do życia, a Stuart McKinstry i Stephen O’Donnell byli zaprzeczani, zanim krótki wybuch presji opłacił się w 22. minucie. Szybki rzut Slattery’ego posłał Blaira Spittala do linii bocznej, a jego ścięta piłka została skierowana na dach siatki przez Van Veena.

Motherwell zdominowało dalszą część połowy. McKinstry zmylił dwóch zawodników Killie, ale jego strzał odbił się od niebieskiej koszulki i przeleciał nad poprzeczką.

Spittal nie wykorzystał dwóch dobrych szans po dobrym zagraniu Slattery’ego, a następnie McKinstry’ego i gwizdek kończący połowę przyniósł gwizdy kibiców gości.

Szef Killie Derek McInnes zareagował wprowadzając na początek drugiej połowy Polwortha i Rory’ego McKenzie, a ten ostatni potrzebował mniej niż dwóch minut, by po mocnym biegu Daniela Armstronga stworzyć świetną szansę Jordanowi Jonesowi. Jones strzelił jednak słabo w kierunku Liama Kelly’ego.

Odpowiedź okazała się krótkotrwała i w godzinie gry Motherwell podwoiło swoje prowadzenie. Podkręcony strzał Van Veena został wybroniony przez Walkera, a Slattery zepchnął z drogi kolegę z drużyny Connora Shieldsa, który podbiegł do odbitej piłki i strzelił obok słupka.

Alan Power was sent of for Kilmarnock

Image: Alan Power został odesłany do Kilmarnock

Power był zaangażowany w punkt zapalny z Mattem Penneyem chwilę przed jego czerwoną kartką, kiedy popchnął lewego obrońcę na ziemię, gdy ten próbował odzyskać piłkę, aby wznowić grę. Willie Collum pojawił się, aby zarezerwować lewego obrońcę Motherwell.

Irlandzki pomocnik był na końcu czerwonej kartki Colluma po tym, jak złapał McGinna z silnym i późnym wyzwaniem.

Ale Killie byli z powrotem w grze w ciągu pięciu minut, kiedy McGinn główkował Armstrong cross do własnej siatki i Polworth wkrótce ogłuszył Fir Park, kiedy strzelił w górny róg z 35 jardów po uzyskaniu przerwania piłki.

Motherwell potrzebowało czasu, by otrząsnąć się z szoku i nie było w stanie zamienić kilku późnych nacisków na wyraźne szanse.

Co powiedzieli menedżerowie

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Szef Motherwell Steven Hammell odmówił spojrzenia na pozytywy po oddaniu dwugolowego prowadzenia przeciwko Kilmarnock na Fir Park.

Szef Motherwell Steven Hammell powiedział Sky Sports, że to było gorsze uczucie niż porażka:

„To jest gorsze uczucie niż strata, pozycja, w której się znajdujemy, aby nie wyjechać z trzema punktami jest trudna do przyjęcia.

„Nie chcę tu stać i mówić o dobrych rzeczach właśnie teraz. Myślę, że były, ale nie chcę tego słuchać i nie sądzę, żeby nasi fani chcieli to słyszeć.

„Faktem jest, że graliśmy dobrze, aby znaleźć się na pozycji, na której się znaleźliśmy, ale kiedy już się tam znajdziemy, zwłaszcza po czerwonej kartce, tracimy impet, a gole, które zdobywamy są karygodne.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Menedżer Kilmarnock Derek McInnes chce, aby jego piłkarze przestali tak łatwo przyznawać się do błędów, ponieważ sam odmówił bycia zbyt

Derek McInnes był sfrustrowany pomimo późnego powrotu Kilmarnock:

„To była zbyt prosta bramka, aby ją stracić na poziomie Premiership i musimy zmądrzeć do tego typu bramek, ponieważ dajemy sobie taką górę do zdobycia, a jako drużyna wyjazdowa dajesz kibicom domowym tę podwyżkę.

„Sądziłem, że sami przyczyniliśmy się do przegranej.

„Wróciliśmy do gry, a druga bramka to już czysta jakość, a Liam Polworth ma to w swojej szafce. Nie wiem, dlaczego nie strzela więcej.”

Co dalej?

Motherwell wraca do akcji Scottish Premiership 28 grudnia na wyjeździe z Rangers.

Kilmarnock gra u siebie z Aberdeen tego samego wieczoru. Początek obu meczów o 19:45.