Pogba zgadza się na czteroletnią umowę z Juventusem

Juventus osiągnął porozumienie w sprawie podpisania na zasadzie wolnego transferu czteroletniego kontraktu z Paulem Pogbą.

Pogba jest oczekiwany w Turynie w sobotę, aby przejść badania lekarskie i formalnie podpisać kontrakt.

Francuski internacjonał od stycznia może swobodnie negocjować z klubami swój kolejny ruch.

 • Pięćdziesiąt największych historii transferowych lata
 • Man United potwierdzają odejście Pogby

Pogba opuścił Manchester United po wygaśnięciu kontraktu w zeszłym miesiącu.

Przeprowadzka do Juventusu oznaczałaby powrót do klubu, z którym Pogba spędził cztery lata przed ponownym dołączeniem do United w 2016 r.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Przypomnij sobie wzloty i upadki sześciu polaryzujących sezonów Paula Pogby w Manchesterze United

Jako że zbliża się do 30-tki, Pogba jest świadomy, że to może być ostatni duży ruch w jego karierze i chce poświęcić swój czas, aby upewnić się, że podejmie właściwą decyzję.

Manchester City również złożył oszałamiającą ofertę, aby podpisać Pogbę z gorzkich rywali United, z Pepem Guardiolą spotykającym się z pomocnikiem i klubem sporządzającym lukratywny kontrakt, aby zademonstrować swoje pragnienie podpisania go.

Ale chociaż zdobywca Pucharu Świata rozważał ofertę City, czuł, że towarzyszący mu hałas i nienawiść nie byłyby tego warte.

Pogba: Man Utd nic mi nie zaoferował | 'Chcę pokazać Utd, że popełnili błąd’

Pogba narzekał United zaoferowało mu „nic”, pomimo tego, że pomocnik podobno dostał propozycję dwóch kontraktów wartych ponad 290 tysięcy funtów tygodniowo.

Sky Sports News rozumie, że zaoferowano mu 3,5 procentową podwyżkę kontraktu.

W „The Pogmentary” Pogba rozmawia ze swoim nieżyjącym już agentem Mino Raiolą o drugiej propozycji United z lipca ubiegłego roku.

Paul Pogba

Image: Paul Pogba opuścił Manchester United po zakończeniu kontraktu w zeszłym miesiącu

„Czy Manchester [United] złożył drugą ofertę?” Pogba pyta Raiola.

„Tak”, odpowiada Raiola. „Oni absolutnie chcą, żebyś został. Dla mnie oferta tego nie odzwierciedla. Powiedziałem im: 'Jeśli chcecie, żeby został, nie składajcie tej oferty’. Dam im do zrozumienia, że jeśli naprawdę chcą, żebyś został i chcą zbudować projekt wokół ciebie, tym razem muszą działać inaczej i wyłożyć pieniądze na stół.”

„Oni blefują”, mówi Pogba. „Jak możesz powiedzieć zawodnikowi, że absolutnie go chcesz i nic mu nie zaoferować? Nigdy tego nie widziałem.”

Pogba w Man Utd: Złe zarządzanie czy błąd?

Paul Pogba, Manchester United

Image: Pogba zdobył tylko dwa trofea podczas swojego drugiego pobytu w Manchesterze United

Jest lato 2016 roku. Jose Mourinho jest menedżerem Manchesteru United, a klub właśnie pobił światowy rekord transferowy. Francuz wrócił na Old Trafford po niedokończone sprawy.

„To jest właściwy klub dla mnie, aby osiągnąć wszystko, na co mam nadzieję w grze”, powiedział Paul Pogba po sfinalizowaniu jego 89-milionowego transferu z powrotem do United z Juventusu.

„Ma szansę być w sercu tego klubu przez następną dekadę i dalej”, dodał Mourinho.

To była transakcja, która wywołała szał w mediach społecznościowych. Wyłaniając się z cienia z czerwonym diabłem zaznaczonym we włosach, filmik zapowiadający Pogbę został poprzedzony sponsorowanym klipem muzycznym z udziałem Stormzy’ego. Rozpoczął się szum wokół #POGBACK.

  To miał być początek czegoś wyjątkowego. Nowa era dla klubu, który wciąż z trudem odnajduje się po przejściu na emeryturę Sir Alexa Fergusona trzy lata wcześniej.

  Ale Pogba nie był w stanie zainspirować United do dawnej chwały. Puchar Ligi w 2017 roku i Liga Europy to jedyne trofea w jego sześciosezonowym okresie.

  Śledź letnie okno transferowe ze Sky Sports

  Kto będzie w ruchu tego lata, gdy okno transferowe otwiera się na 10 czerwca i zamyka się o 11pm 1 września?

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi w naszym dedykowanym blogu Transfer Centre na platformach cyfrowych Sky Sports . Możesz także nadrobić zaległości w analizach na Sky Sports News