Po odejściach weteranów, jak Dodgers wypełnią pustkę po liderach?

Rowan Kavner

Przy każdym odejściu wolnego agenta tej zimy, grupowy czat Dodgersów rozświetlał się.

„Tak, stary!”

„Proszę bardzo!”

„Gratulacje, chłopaki!”

Słowa afirmacji zaprzeczały sprzecznym emocjom odczuwanym przez kontyngent powracających graczy Dodgers, którzy byli szczęśliwi dla swoich byłych kolegów z drużyny, ale smutni, że ich przyjaciele odchodzą. Odeszli między innymi Trea Turner, Cody Bellinger i Justin Turner, zdobywca Roberto Clemente Award, który w ciągu dziewięciu lat spędzonych w Dodgers wywarł taki wpływ na boisku i poza nim, że miasto Los Angeles nazwało dzień jego imieniem.

„Był zdecydowanie głosem dla wielu ludzi,” Austin Barnes, obecnie najdłużej pracujący gracz Dodgers na pozycji, powiedział na początku tego miesiąca. „To będzie trudne, ale wymyślimy to. Dostosujemy się i dowiemy się, kim jesteśmy jako drużyna.”

To jest wyzwanie teraz, gdy Dodgers czekają, aby zobaczyć, którzy liderzy wyłonią się, a jednocześnie próbują pomścić wczesne wyjście z playoff w zeszłym sezonie. W wypełnieniu pustki po liderach, menadżer Dave Roberts spodziewa się grupowego wysiłku.

Wielu kandydatów może się pojawić. All-Stars Freddie Freeman i Mookie Betts są na stałe związani z Dodgersami. Ten rok jest dziewiątym rokiem Barnesa, ósmym Chrisa Taylora, szóstym Maxa Muncy’ego i piątym Willa Smitha w drużynie. To także piąty rok dla Gavina Luxa, który wchodzi w rolę pełnoetatowego shortstopu w miejscu zajmowanym wcześniej przez All-Stars Coreya Seagera i Trea Turnera. Po stronie miotacza Clayton Kershaw i Julio Urías prowadzą rotację po 22 latach spędzonych w Los Angeles.

„Myślę, że jeśli rozejrzysz się po domu klubowym, jest wielu facetów, którzy byli w pobliżu, i nie widzę kultury z kilkoma facetami, którzy odeszli, powinni być dotknięci” Roberts powiedział. „Ale myślę, że jest to, nie powiedziałbym, że wezwanie do działania, ale jest to okazja dla facetów takich jak Freddie i Mookie, aby podnieść się z ich głosem i nie tylko prowadzić przez przykład, ale jeśli jest coś, co musi być powiedziane, zasłużyli na to prawo.”

Dodgers among top-5 offseason losers

Dodgers among top-5 offseason losers

Ben Verlander i Alex Curry rozbijają swoje top-5 przegranych z offseason MLB, w tym Dodgers.

Betts wchodzi w swój czwarty sezon w Los Angeles. W roku 1, w pierwszym dniu pełnych składów treningów wiosennych w 2020 roku, nadał ton mistrzowskiemu sezonowi Dodgers przemową, w której rzucił wyzwanie kolegom z drużyny o więcej.

Jego styl przywództwa nie zawsze jest tak wokalny, ale powiedział, że zrobi wszystko, co trzeba, aby wygrać lub cokolwiek zostanie poproszone.

„To po prostu naturalna rzecz,” powiedział Betts. „Ja po prostu jakby czytam sytuację. Nie jestem tutaj, aby próbować być liderem, próbować zrobić to, próbować zrobić tamto. Cokolwiek wymaga sytuacja, po prostu jesteś na to gotowy.”

Dodał Freeman: „Jeśli ktokolwiek miałby tu przyjść i powiedzieć: 'Będę liderem’, wszyscy inni będą cię przewijać oczami.”

Dodgers first baseman rozumie pytania o przywództwo pod nieobecność Justina Turnera, który odegrał dużą rolę w tym, że Freeman zdecydował się na przejście do Los Angeles zeszłej wiosny, ale powiedział również, że proces ten rozwinie się sam. Spodziewa się, że te pytania „wyblakną naprawdę szybko”

„Ludzie przejmą to,” powiedział Freeman. „Będą to robić stopniowo. Naturalnie, to przyjdzie. Młodzi faceci, niektórzy, o których nawet nie pomyślisz, głosy będą głośniejsze. Przyjdą, i tak się dzieje. Jako starszy facet, starasz się po prostu stworzyć środowisko, w którym wszyscy będą czuć się komfortowo i odnosić sukcesy.”

Więc co, dokładnie, to pociąga za sobą? Jakie cechy posiada lider?

„Moim zdaniem są różne rodzaje przywództwa,” kontynuował Freeman. „Nie zamierzam się wspinać po linie i krzyczeć, ale zobaczysz mnie w tym samym miejscu w ziemiance… Dopinguję kolegów z drużyny, jestem w tym, chcę być tam każdego dnia. Trudno jest prowadzić, jeśli się tam nie jest, to jedna z moich największych rzeczy. Grać we właściwy sposób. Traktować wszystkich tak samo, z szacunkiem. Myślę, że te małe rzeczy idą długą drogą w tej grze. („A jeśli w pewnym momencie będziesz musiał się wyżalić, bo zrobiłeś te małe rzeczy za kulisami, ludzie cię wysłuchają.”

Gdzie wylądują Urías i Meksyk?

Where do Urías & Mexico land?

Ben Verlander podaje swój ranking 10-6 najlepszych drużyn World Baseball Classic.

W Game 7 of the 2016 World Series, Cubs dostali swój „rah-rah” moment podczas opóźnienia deszczowego w ikonicznym przemówieniu Jasona Heywarda, który wyczuł drużynę potrzebującą wstrząsu. Przypomniał swoim kolegom z drużyny, jak dobrzy są i jak wysoko o nich myśli. Rano Cubs zakończyli swoją mistrzowską posuchę.

Siedem lat później, weteran outfielder został wezwany przez Robertsa w poniedziałek rano, aby wygłosić kolejną mowę, tym razem, aby porozmawiać z nowymi kolegami z drużyny Dodgers o tym, dlaczego zdecydował się dołączyć do zespołu przed ich pierwszym pełnym treningiem wiosennym.

„To byłem ja i kilku chłopaków, których wezwał,” powiedział Heyward. „Powiedziałem tylko: 'Oczekiwania to piękna rzecz w takim miejscu jak to. Każdego roku oczekujesz, że będziesz wygrywać. Spodziewasz się wygrać World Series.”

Nie inaczej jest teraz, pomimo spokojnej zimy w Los Angeles, która widziała więcej strat wolnych agentów niż dodatków. Roberts jest podekscytowany tym, że może zobaczyć, kto zrobi krok naprzód, szczególnie po tym, jak 111 wygrany sezon został zmarnowany przez pierwszą rundę, w której czuł, że intensywność jego drużyny nie pasuje do przeciwnika.

„Nienawidzę określenia 'zmiana warty’, ale myślę, że zmiana, mieszanie rzeczy, stwarza możliwości dla chłopaków i ról, aby się zmienić, ewoluować,” powiedział Roberts. „Chłopaki, którzy byli z nami naprawdę pomogli nam stworzyć kulturę. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy, myślę, że jest to dobre dla takich ludzi jak Will Smith, w szczególności, aby kontynuować rozwój i przyjąć większą rolę.”

Roberts powiedział, że postrzega liderów jako ludzi, którzy trzymają siebie i innych odpowiedzialnych. Przywództwo może być udostępnieniem siebie, aby porozmawiać po każdym meczu. Przywództwo może polegać na zwołaniu spotkania zespołu, kiedy jest na to czas. Przywództwo może polegać na konsekwencji, robieniu właściwych rzeczy w sposób, który sprawia, że koledzy z drużyny chcą podążać za nimi.

To właśnie tę ostatnią część Smith ceni i stara się naśladować.

„Dla mnie najlepsi liderzy to ci, którzy pojawiają się każdego dnia, wykonują swoją pracę, robią to, co muszą, a także starają się pociągnąć za sobą innych” – powiedział 27-letni łapacz. „To nie jest zmuszanie do niczego. Może to jest wywołanie gościa lub coś w tym stylu, ale oni robią swoją część. Pokazują, co inni powinni robić, dając przykład.”

To nie musi oznaczać bycia najgłośniejszym w pokoju.

Evan Phillips, który w zeszłym roku stał się jednym z najbardziej zaufanych ramion w zespole Dodgers, powiedział, że najlepsi liderzy, z którymi przebywał, często działali pod radarem.

„Chcesz, aby to był rodzaj faceta, który po prostu idzie o swoim biznesie we właściwy sposób i zajmuje się rzeczami na co dzień konsekwentnie,” Phillips powiedział. „Myślę, że po utracie kilku osób, ta pustka może zostać wypełniona w klubie przez osoby, które uczciwie uczą się tego, co zrobiły i starają się rozwijać w ten sposób. Myślę, że to, co czyni Dodgersów wyjątkowymi, to fakt, że mamy takich graczy wszędzie.”

Na to właśnie liczy Roberts, zwłaszcza, że Dodgersi przygotowują się do wprowadzenia do składu wielu debiutantów i prospektów. Ale proces, jak powtórzyli Roberts, Betts i Freeman, nie może być wymuszony.

„To będzie się działo organicznie”, powiedział Freeman. „To mogę być ja. To może być Mookie. To może być Clayton. To może być Gavin Lux. Nigdy nie wiesz, jak to może wyglądać. To się po prostu zdarza. Kiedy tworzysz środowisko w domu klubowym, w którym każdy czuje się komfortowo, by móc robić to, co chce robić, dla mnie każdy powinien być liderem na swój sposób.”

Rowan Kavner relacjonuje Dodgers i NL West dla FOX Sports. Wcześniej był redaktorem Dodgersów w publikacjach cyfrowych i drukowanych. Śledź go na Twitterze pod adresem @RowanKavner.

Więcej Baseballu z FOX Sports:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

Los Angeles Dodgers

Los Angeles Dodgers

Mookie Betts

Mookie Betts

Freddie Freeman

Freddie Freeman


Major League Baseball

Get more from Major League Baseball Follow your favorites to get information about games, wiadomości i więcej