Plotki NBA: Sixers’ Matisse Thybulle drawing Warriors’ trade interest

Raport: Dubs interested in 76ers defensive star Thybulle originally appeared on NBC Sports Bayarea

Trade deadline w NBA przypada na 9 lutego, a Warriors podobno są gotowi dodać głębi guarda, jednocześnie poprawiając swoją perimeter defense.

Keith Pompey z The Philadelphia Inquirer’s poinformował w środę, powołując się na źródła, że Warriors prowadzili wewnętrzne rozmowy na temat strażnika 76ers Matisse Thybulle.

Golden State ceni sobie cechy Thybulle’a jako defensywnego stopera, który wniósłby inne spojrzenie na grupę. Konferencja Zachodnia jest wypełniona utalentowanymi guardami, takimi jak Memphis’ Ja Morant i Denver’s Jamal Murray, których Warriors będą musieli zatrzymać, jeśli chcą powtórzyć tytuł mistrzów NBA.

Rola Thybulle’a w Sixers zmalała w tym sezonie ze względu na jego poniżej przeciętnego strzelca i podatność na faule w ważnych momentach. Dodatkowo Philadelphia sprowadziła w offseason De’Antoniego Meltona, PJ Tuckera i Danuela House’a Jr. W rezultacie, minuty Thybulle’a zostały naruszone.

Przeszedł on od rozpoczęcia 50 spotkań i średniej 25.5 minut na mecz w zeszłym sezonie do zaledwie rozpoczęcia sześciu spotkań i średniej 12.1 minut na mecz w tym sezonie, wchodząc do środowej akcji.

Philadelphia może również rozważyć przejście od produktu z Waszyngtonu, ponieważ jest on zastrzeżonym wolnym agentem. Co więcej, Sixers podobno nie wierzą w Thybulle’a jako strzelca kalibru playoff, więc mogliby poszukać odzyskania aktywów w handlu, który może pomóc im w runu playoff w Konferencji Wschodniej.

Jeśli chodzi o Warriors, potencjalny handel Thybulle mógłby pozwolić mu stać się bardziej cutterem niż strzelcem w ofensywie ruchu trenera Kerra, gdzie Steph Curry i Klay Thompson zajmują te role.

Kerr był wokalny o obronie Golden State podczas meczów i jak ciężko jest bronić w NBA w tej chwili. Nie dziwi więc fakt, że obrońcy mistrzów NBA patrzą na defensywnie nastawionego gracza.

RELATED: How Warriors’ recent upswing could impact NBA trade deadline approach

Chociaż Warriors prowadzą wewnętrzne dyskusje na temat handlu Thybullem, który był 20. ogólnym wyborem w 2019 NBA Draft, nie są sami. Sacramento Kings podobno próbują pokonać swoich rywali z północnej Kalifornii w poszukiwaniu defensywnego specjalisty.

Ciekawie będzie zobaczyć, czy któryś z przeciwników z Konferencji Zachodniej zdoła wylądować Thybulle’a i czy opłaci się to głębokim runem playoff tej wiosny.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast