Plotki NBA: Przedłużenie kontraktu Jordana Poole’a z Warriors może przekroczyć 100M$

Raport: JP’s extension could exceed $100M; new deal for Wiggs, too? originally appeared on NBC Sports Bayarea

Now that the Warriors have officially celebrated their fourth NBA championship in eight seasons, it’s time for the organization to focus on winning another.

A z garstką gwiazd Golden State, które w najbliższych tygodniach staną się uprawnione do przedłużenia kontraktu, większościowy właściciel Joe Lacob i generalny menadżer Bob Myers mogą spodziewać się pracowitego offseason, aby podtrzymać sukces drużyny w przyszłości.

To oznacza robienie wszystkiego, co w ich mocy, aby przywrócić każdego z ich kluczowych graczy w przyszłym sezonie, Connor Letourneau z San Francisco Chronicle doniósł w poniedziałek, powołując się na źródła. W tym samym duchu, Letourneau doniósł, że Warriors mają przedyskutować przedłużenie kontraktu z Jordanem Poole i Andrew Wigginsem tego lata.

Poole i Wiggins byli dwoma istotnymi czynnikami, które przyczyniły się do zwycięstwa Warriors w Finałach NBA w 2022 roku, więc nie jest niespodzianką, że front office chce ich zatrzymać w Bay.

W wieku zaledwie 22 lat, Poole okazał się nieoceniony jako starter i z ławki w całym postseason. Właśnie skończył 23 lata w ostatnią niedzielę i ma zdolność do przyczyniania się — i prowadzenia — przez wiele lat.

Przyszłość jest jasna, ale prawo Poole’a do przedłużenia wygasa przed rozpoczęciem następnego sezonu, co oznacza, że Warriors powinni działać szybko, aby uniknąć konkurencji ze strony innych drużyn dla młodego talentu w 2023 roku w ograniczonej wolnej agenturze.

Letourneau doniósł, powołując się na źródło ligowe, że oferta Warriors dla Poole’a prawdopodobnie musi zacząć się od około czterech lat, 100 milionów dolarów.

A po tym, jak Wiggins wystawił w Finałach MVP-worthy przeciwko Boston Celtics (gdyby nie człowiek o imieniu Steph Curry), Letourneau doniósł, że pierwszorazowy All-Star poprosi o „nic mniej niż maksimum.”

„Giving [Wiggins] three or four more years beyond next season at around $37 million annually would have huge luxury-tax implications for the Warriors,” Letourneau wrote. „It might behoove Golden State to see how the next 12 or so months unfold before they sign Wiggins to another contract. Być może Wiggins walczy, aby zbudować po swoim wielkim postseason, a może Jonathan Kuminga pokazuje, że jest gotowy do rozpoczęcia pracy.

„Ale fakt, że max przedłużenie umowy jest nawet możliwość mówi, jak bardzo Warriors cenią Wigginsa.”
Wraz z Poole i Wiggins, zarówno Draymond Green i Klay Thompson staną się kwalifikują się do przedłużenia kontraktu tego lata.

RELATED: Poole, Wiggins come to hilarious realization after Finals win

Plus, sprowadzenie z powrotem wolnych agentów jak Kevon Looney, Gary Payton II i Otto Porter Jr. może okazać się kosztowne, ale Letourneau doniósł również, że Warriors chcieliby zobaczyć Nemanję Bjelicę, Damiona Lee i Juana Toscano-Andersona wracających do Warriors na minimalnych umowach.

W tym offseason front office Warriors musi rozważyć niezliczoną ilość decyzji dotyczących rosteru, ale ich wybory jak dotąd przyczyniły się do powstania dynastii, która przetrwała przez lata.

Nie wiadomo jak dokładnie rozegra się lato.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast