Plotki NBA: Malik Monk zainteresowany spieniężeniem z Kings, opuszczeniem Lakers

Raport: Kings agree to two-year deal with Monk in free agency pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Królowie ponownie łączą dynamiczny backcourt 2016-17 Kentucky Wildcats z Malikiem Monkiem i De’Aaronem Foxem.

Shams Charnia z The Athletic doniósł w czwartek, powołując się na źródła, że Monk i Królowie uzgodnili dwuletnią, wartą 19 milionów dolarów umowę.

Jake Fischer z Bleacher Report pierwotnie podał w środę wieczorem, powołując się na źródła, że było obustronne zainteresowanie Królów podpisaniem Monka, gdy rozpoczęła się wolna agentura.

Monk, który w zeszłym sezonie podpisał jednoroczną umowę minimum weterana z Los Angeles Lakers, zanotował najlepsze w karierze liczby w sezonie 2021-22 i dostał podwyżkę, o którą zabiegał.

W 76 meczach w zeszłym sezonie, swoim pierwszym z Lakers, Monk notował średnio 13.8 punktów, 3.4 zbiórki i 2.9 asysty na mecz. Przy wzroście 6 stóp i 200 funtów Monkowi brakuje defensywy – co jest ogromną potrzebą Kings – ale znacznie poprawił się jako strzelec 3-punktowy. W swoich pierwszych trzech sezonach Monk trafiał 32,2% rzutów za 3 punkty, ale w ostatnich dwóch sezonach jego skuteczność wynosiła 40,1% i 39,1%.

RELATED: Raport: Kings decline to give DiVincenzo a qualifying offer

Nawet po wyborze Keegana Murraya z nr 4 draftu NBA w 2022 roku, strzelanie z zewnątrz było potrzebą Sacramento w tym offseason.

Fox i Monk spędzili razem swoje samotne koleżeńskie sezony w Kentucky, występując w backcourcie trenera Johna Calipariego. W tym sezonie Kentucky poszło 32-6 i awansowało do Elite Eight przed spadkiem do North Carolina. Monk był czołowym strzelcem Kentucky ze średnią 19.8 punktów na mecz, a Fox był drugim w drużynie z 16.7 punktami na konkurs.

Ten duet bez wątpienia wypełni szpalty highlightów po raz kolejny, jeśli ponownie połączy się w Sacramento.