Plotki NBA: Damion Lee, Suns zgadzają się na roczny kontrakt dla wolnych agentów NBA

Raport: Damion Lee agrees to one-year contract with Suns originally appeared on NBC Sports Bayarea

Damion Lee miał w piątek wieczorem kilka godzin pełnych wrażeń.

Mniej więcej 90 minut po tym, jak Lee wyrzucił ceremonialnie pierwsze boisko przed meczem Giants z Chicago White Sox w Oracle Park, były obrońca Warriors podobno zgodził się na jednoroczny kontrakt z Phoenix Suns, podał Adrian Wojnarowski z ESPN, powołując się na źródło.

Lee otrzymał możliwość wyrzucenia pierwszego boiska ze względu na niedawny tytuł Warriors w NBA. Wiadomość o jego doniesionej umowie nadeszła, gdy jeszcze cieszył się grą Giants, siedząc blisko ziemianki drużyny.

29-latek jest najnowszym odejściem z tylnej części rosteru Warriors, dołączając do Gary’ego Paytona II (Portland Trail Blazers), Juana Toscano-Andersona (Los Angeles Lakers), Otto Portera Jr. (Toronto Raptors) i Nemanja Bjelica (tureckie Fenerbahce Beko).

Lee spędził ostatnie cztery sezony w barwach Warriors, występując łącznie w 201 meczach i rozpoczynając po drodze 42. W trakcie swojej kariery w Golden State notował średnio 8,1 punktu i 3,4 zbiórki w 20,6 minuty, trafiając 43,7 procent rzutów z pola i 36,6 procent z dystansu. W minionym sezonie wystąpił w 63 meczach i notował średnio 7,4 punktu i 3,2 zbiórki na mecz.

Z Warriors spustoszonymi przez kontuzje i odejścia w sezonie 2019-20, Lee zanotował swoje najlepsze liczby, notując średnio career-high 12,7 punktu, 4,9 zbiórki i 2,7 asysty w 49 meczach (36 startów).

RELATED: Grading the Warriors’ addition of DiVincenzo

Teraz Lee prawdopodobnie zmierzy się ze swoim szwagrem Stephem Currym i Warriors cztery razy podczas nadchodzącego sezonu 2022-23.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast