Plotki MLB: Sean Manaea, Giants zgadzają się na dwuletni, 25M$ kontrakt dla wolnego agenta

Giants announce Manaea’s two-year, $25M contract agreement originally appeared on NBC Sports Bayarea

Aby uzupełnić swoją rotację, Giants zwrócili się do bardzo znanej twarzy.

Giants ogłosili w piątek, że oficjalnie zgodzili się na dwuletni, wart 25 milionów dolarów kontrakt z byłym wieloletnim starterem Athletics, Seanem Manaea. Umowa zawiera klauzulę opt-out po sezonie 2023 MLB.

O umowie początkowo poinformował w niedzielę wieczorem Jon Heyman z The New York Post.

Według Giants, Manaea otrzyma 7,5 miliona dolarów w 2023 roku i 12,5 miliona dolarów w 2024 roku. Umowa zawiera bonus za podpisanie umowy w wysokości 5 milionów dolarów.

Manaea, 30, spędził swoje pierwsze sześć sezonów w Oakland, zanim został wymieniony do San Diego Padres pod koniec zeszłej wiosny. W San Diego miał 4,96 ERA i 4,53 FIP, ale jak to często robili w ostatnich latach, Giants zamierzają postawić na swój pitching i analitykę, aby uzyskać jak najwięcej z weterana startera. Ogólnie rzecz biorąc, lefty ma 4.06 ERA w dużych ligach.

Manaea będzie musiał uderzyć na nowe wyżyny z All-Star Lewy Carlos Rodón podobno zgodził się na sześcioletni, 162 mln dolarów kontrakt z New York Yankees w czwartek. Giants nie spodziewali się ponownego spotkania z Rodónem, który starał się o sześcio- lub siedmioletni kontrakt, a podczas MLB Winter Meetings w zeszłym tygodniu, prezydent operacji baseballowych Farhan Zaidi powiedział, że czuje, że jego drużyna będzie szukać tylko jednego startera w tym offseason.

Zaidi zwrócił uwagę, że jednym z wyzwań w tej chwili jest to, że każdy miotacz chce mieć pewność, że będzie w rotacji na początku sezonu i prawdopodobnie przez cały sezon. Manaea, który był starterem przez całą swoją karierę w big league, dołącza do sztabu, w którym są już Logan Webb, Alex Cobb, Alex Wood, Anthony DeSclafani i niedawno podpisany Ross Stripling. Giants są pewni, że DeSclafani wróci do zdrowia po operacji kostki, więc jeśli nie będzie niespodzianki w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to prawdopodobnie skończyli już poszukiwania uznanych starterów.

Zapytany w zeszłym tygodniu o otwarcie rotacji, Zaidi powiedział, że Giants chcą „dodać kogoś z tak wysokim sufitem, jak to tylko możliwe” i zaznaczył, że front office ma bardziej palące potrzeby do wypełnienia. Do tej pory Giants sprowadzili z powrotem Joca Pedersona, podpisali Mitcha Hanigera, rozbili bank na supergwiazdę shortstop Carlosa Correę i uzupełnili swoją rotację.

RELATED: Why Clark isn’t a fan of potential long-term Correa contract

The Giants starters led the Majors in FIP last year but got crushed by poor defense, so their emphasis this offseason has been on fixing that issue for the holdovers and whichever pitcher was added. Dodanie Correi powinno w tym pomóc.

Byli zainteresowani kilkoma zawodnikami, którzy podpisali już krótkoterminowe umowy, ale w tym tygodniu w końcu znaleźli odpowiedniego gracza.

Pobierz i śledź Giants Talk Podcast