Playoffy USFL: „Hard Time” błyszczy w marszu Stars do gry o tytuł

By RJ Young
FOX Sports College Football Writer

CANTON, Ohio – Philadelphia Stars wideout Maurice Alexander jest chucherkowaty i pierwszy ci to powie.

„Mam duży chip na ramieniu i nie sądzę, żeby to się gdziekolwiek podziało”, powiedział.

Gra w tę grę z tym kamieniem na swojej wiotkiej ramie, naciskając na to, co wie, że jest jego, jeśli tylko będzie biegł. Kiedy New Jersey Generals podali mu piłkę na dwie minuty przed końcem meczu, zobaczył okazję do biegu i skorzystał z niej.

Przytrzymał piłkę na własnej linii 15 jardów i przebiegł 87 jardów, aby zapewnić sobie zwycięstwo 19-14 na Tom Benson Hall of Fame Stadium – King in the North.

Najważniejsze wydarzenia: Philadelphia Stars pokonują New Jersey Generals

Highlights: Philadelphia Stars topple New Jersey Generals

Bliskie spotkanie pomiędzy Stars i Generals zakończyło się niespodzianką w trakcie playoffów USFL. Zobaczcie, jak Case Cookus, Luis Perez, KaVontae Turpin i inne wielkie nazwiska pokazali się w akcji.

Pseudonim Alexandra to „Hard Time”.

Dowiedziałem się o tym na początku tego roku w Birmingham, kiedy próbowałem dowiedzieć się, jak człowiek, który kiedyś grał jako rozgrywający na Florida International, a później zmienił się na wide receivera, dostał taki przydomek.

Jego babcia, Sandra Terry, nadała mu ten przydomek na podstawie jego narodzin – córka Terry’ego, Kevia Morrison, była hospitalizowana przez trzy dni po ośmiu godzinach porodu rodząc Alexandra.

„Kiedy urodziłem się po raz pierwszy”, Alexander powiedział FOX Sports, „moja mama musiała mieć nagłe (cesarskie) cięcie, a przez cały ten czas była w trakcie porodu przez ponad osiem godzin, ponieważ moja pępowina owinęła się wokół mojej szyi. Moja babcia była tam przez cały czas i nazwała mnie 'Hard Time’.”

Alexander miał nawet trudny czas, aby dostać się do USFL. Był bez pracy, wspierany przez rodzinę, wciąż pragnąc okazji do gry w profesjonalny futbol.

„Właściwie wstrzymaliśmy się – to był nasz pick – i wstrzymaliśmy się, przeciągnęliśmy i zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby nasz trener odbiorników miał czas, aby faktycznie spojrzeć na niego, ponieważ był późnym dodatkiem”, powiedział trener Stars Bart Andrus na początku tego sezonu. „I spojrzeliśmy na około pół tuzina sztuk. To wszystko, na co mieliśmy czas. I wybraliśmy go i jestem zadowolony, że to zrobiliśmy.”

Alexander nie tylko został wybrany do All-USFL Team, ale jest głównym powodem, dla którego Stars są o jeden mecz od gry o tytuł. Jego punt return był pierwszym TD Starsów w tym sezonie w drużynach specjalnych.

Andrus wiedział o tym i nadal prowadził zagrywki, które dawały Alexandrowi najlepszą szansę na odebranie jednego puntu.

„Myślę, że ma okazję do odebrania piłki za każdym razem, gdy ją złapie”, powiedział.

Rozgrywający Stars, Case Cookus, uważał, że była to jedna z lepszych i ważniejszych zagrywek, jakie kiedykolwiek widział u kolegi z drużyny.

„To jedna z największych zagrywek piłkarskich i swego rodzaju one-upów, jakie kiedykolwiek widziałem”, powiedział Cookus. „Patrzy, jak [KaVontae] Turpin robi świetną robotę, biegnąc jeden do tyłu i mówi: 'Trzymaj moje piwo’ To całkiem fajne, że był w stanie to zrobić”

TURPIN TIME

Gdy punt toczył się w kierunku Turpina, ten pomachał kolegom z drużyny, myśląc, że będzie się toczyć martwy. Ale wtedy piłka odbiła się niezręcznie prosto w ręce Turpina i to był czas Turpina.

Przebiegł wokół, przez i nad drużyną Philly punt jak terpentyna po starej farbie – 78 jardów do domu, aby dać Generałom prowadzenie 14-10 na 10:30 przed końcem gry. To był drugi raz, kiedy zwrócił punt na przyłożenie w tym sezonie.

Na początku tego tygodnia, Turpin został wybrany przez siedmiu trenerów USFL – trenerzy nie mogli głosować na swoich własnych graczy – jako inauguracyjny Najbardziej Wartościowy Gracz ligi.

Turpin pokazał, że może zrobić wszystko dla Generałów. W trakcie każdego meczu może zwracać kopnięcia i punty, łapać podania i biegać z piłką, prowadząc drużyny przeciwne do uznania, gdzie nr 5 jest na polu przez cały czas. Przewodził lidze w ilości otrzymanych jardów z 44 połowami na 596 jardów.

KaVontae Turpin bierze go do domu!

KaVontae Turpin takes it to the house!

KaVontae Turpin wykonuje punt return 79 jardów do domu, dając New Jersey Generals prowadzenie 14-10 nad Philadelphia Stars.

A HUGE CALL

W drugim kwartale, Mazzi Wilkins odebrał New Jersey QB Luis Perez na Philly’s four-yard line i odebrał konwój jak wrócił aż do Generals’ 13-yard line. Uderzenie Ralpha Holleya w Pereza zostało jednak krótko oflagowane za roughing the passer.

Ale po rewizji, pranie zostało zdjęte z dywanu, a 75-jardowy powrót Wilkinsa został dopuszczony do głosu.

Dwa zagrania później, Cookus policzył pole i zobaczył, że było tylko pięciu ludzi przed nim. Wziął snap, zrobił sobie posiłek i wszedł do strefy końcowej, aby umieścić Stars przodu 10-0 z 9:29 lewo w połowie.

„To był szczęśliwy play,” Cookus powiedział FOX Sports USFL sideline reporter Brock Huard. „Dostałem double-team od linii ofensywnej i wystarczyło, że tam wszedłem”

TURNOVERS AND SPECIAL TEAMS

Na fourth-and-inches, Stars obserwowali jak Riley wzywa do hand-offu do ligowego Offensive Player of the Year, Dariusa Victora. Rozgrywka rozpoczęła się na linii 10 jardów, gdzie Victor był najsilniejszy w tym sezonie, ale Cedric Lattimore zatrzymał Victora na polu karnym, co spowodowało stratę piłki i drugą stratę Stars w ciągu dwóch kwart.

W połowie meczu te dwie straty okazały się być różnicą w grze. Pomimo tego, że Generałowie prowadzili ze Starsami w prawie każdej kategorii statystycznej – wliczając w to ofensywne zagrania, podania, czas posiadania i całkowitą ilość jardów – Starsi utrzymywali dwupunktowe prowadzenie, ponieważ udało im się zamienić pierwszą stratę na punkty.

Obrona Starsów również trzymała w ryzach MVP ligi Turpina w pierwszej połowie. Turpin zdobył tylko trzy przyłożenia i jedno przyjęcie w tej połowie, zdobywając dziewięć jardów.

Trend zdobywania punktów przez Gwiazdy utrzymał się, gdy Cam Echols-Luper stracił piłkę przy kickoffie, a Philadelphia ją odzyskała.

INJURIES

Philly’s Matt Colburn opuścił w trzeciej kwarcie z kontuzją kolana. Miał osiem przyłożeń w ostatnich ośmiu meczach dla Stars w sezonie, w którym został koronowany na Sportowca Roku USFL.

Na kolejne zagranie Stars wyszli w pustym zestawie. New Jersey wysłało jeszcze jednego blitzera, niż linia ofensywna Gwiazd mogła zablokować, zmusiło Cookusa do słabego rzutu i linebacker Mike Bell Jr. odebrał podanie dla New Jersey jako pierwszy takeaway w tym roku.

Cookus wziął strzał w dolną część pleców, który zobaczył, że dołączył do Colburna w namiocie urazowym, a na następnym defensywnym zagraniu Gwiazd, cornerback Channing Stribling musiał odejść z kontuzją kostki. Stribling i Colburn, nie wrócili, a Cookus był chwilowo broniony przez KJ Costello.

To oznaczało, że najlepszy podający ligi w drugiej połowie sezonu (Cookus), najlepszy rusher ligi w drugiej połowie sezonu (Colburn) i lider ligi w INTs (Stribling) byli niedostępni dla Stars przez większość drugiej połowy.

Andrus nie chciał spekulować na temat kontuzji Striblinga i Colburna, choć ma nadzieję, że będą mogli zagrać w meczu o tytuł 3 lipca.

Późne fajerwerki

Z De’Andre Johnsonem na pozycji rozgrywającego Generals, Riley wybrał out-and-up przeciwko man-coverage, który były rozgrywający North Dakota State Darius Shepherd złapał na 63 jardy, aby umieścić New Jersey w czerwonej strefie. Victor w końcu wbił piłkę, aby wyciągnąć N.J. na prowadzenie 10-7 na 9:51 przed końcem trzeciej części meczu.

Potem zrobiło się ciekawie.

Po przyłożeniu Turpina, Stars odpowiedzieli punktowym atakiem, który zmniejszył prowadzenie Generałów do 14-13 na 5:55 przed końcem meczu. Gra wyglądała na dostosowaną do Generałów, aby użyć ich nr 1 rush offense, aby uciec zegar.

Ale Alexander nie miał nic z tego. Zobaczył „Turpin Time” i podniósł go na „Hard Time” – 87 jardów prosto do meczu o mistrzostwo USFL.

Winning Time is (for) Hard Time.

RJ Young jest pisarzem i analitykiem FOX Sports oraz gospodarzem podcastu „The No. 1 Ranked Show with RJ Young” Śledź go na Twitterze pod adresem @RJ_Young i subskrybuj „The RJ Young Show” na YouTube. Nie ma go na StepMillu.


United States Football League

Get more from United States Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.