Playoffy NBA: Celtics Sixth Man of the Year Malcolm Brogdon poza grą 6 przeciwko Heat

Jack Baer

Jeśli Boston Celtics zamierzają wymusić finał Konferencji Wschodniej Game 7 i szansę na historię, będą musieli to zrobić bez Malcolma Brogdona.

Szósty człowiek roku NBA 2022-23 został wykluczony w sobotę, kilka godzin przed meczem 6, z tym, co zespół nazwał nadwyrężeniem prawego przedramienia. Początkowo był uważany za wątpliwego do wygrania meczu.

Kontuzja Brogdona może być jednak poważniejsza niż zwykłe nadwyrężenie przedramienia, ponieważ Jared Weiss z The Athletic poinformował na początku tego tygodnia, że strażnik grał przez częściowe rozdarcie ramienia w miejscu, w którym łokieć styka się z przedramieniem.

Boston Celtics' Malcolm Brogdon plays during the second half of Game 4 in an NBA basketball Eastern Conference semifinals playoff series, Sunday, May 7, 2023, in Philadelphia. (AP Photo/Matt Slocum)

Malcolm Brogdon jest ważnym graczem dla Celtics. (AP Photo/Matt Slocum)

Brogdon podobno zerwał ścięgno w meczu nr 1 finałów Konferencji Wschodniej, choć wcześniej zmagał się z bólem łokcia golfisty w półfinałowej serii Konferencji Wschodniej przeciwko Philadelphia 76ers.

Ta kontuzja wyraźnie przeszkadzała Brogdonowi przed sobotą, ponieważ w meczach nr 3, 4 i 5 zdobył łącznie tylko 2 punkty przy 1 z 13 rzutów, spędzając średnio 14,3 minuty na mecz. W 67 meczach sezonu zasadniczego Brogdon zdobywał średnio 14,9 punktu, 4,2 zbiórki i 3,7 asysty na mecz, trafiając 48,4% rzutów z pola i 44,4% rzutów za 3 punkty.

Gabe Vincent zagra w meczu nr 6 dla Heat

Tymczasem Heat przystąpią do meczu nr 6 ze wzmocnieniem, jeśli chodzi o zdrowie.

Po tym jak w czwartkowym meczu nr 5 Heat przegrali z kontuzją lewej kostki, rozgrywający Gabe Vincent rozpocznie mecz po tym jak został dopuszczony do gry w sobotę.

Heat prowadzą 3-2 w serii, ale przegrali dwa mecze z rzędu po objęciu prowadzenia 3-0. Żadna drużyna NBA nigdy nie wróciła z prowadzenia 3-0, choć Boston z pewnością ma pozytywne doświadczenia w tej dziedzinie dzięki Boston Red Sox z 2004 roku.