Playoffy mistrzów, remis pomiędzy Rangersami a Psv. Bodo i Kopenhaga według środka

TURNIEJ – Wszystko jest otwarte po pierwszych trzech meczach pierwszej fazy playoff Ligi Mistrzów. W Szkocji „derby Holandii” pomiędzy Rangersami Van Bronckhorsta a PSV Van Nistelrooya kończą się 2-2, w Danii Kopenhaga pokonuje Trabzonspor 2-1, w Norwegii Bodo wygrywa 1-0 z Dinamo Zagrzeb.

Remis w Szkocji

W Glasgow to goście objęli prowadzenie w 37. minucie z rzutu rożnego, po nieczystym uderzeniu Sangare lewą nogą. Po golu, który odblokował mecz, nastąpiła błyskawiczna odpowiedź gospodarzy, bo już trzy minuty później przyszło wyrównanie dzięki wspaniałej manewrowej akcji zbudowanej na prawej stronie i skonkretyzowanej przez Colaka po doskonałej asyście zwykłego Taverniera. Dogrywka drużyny Van Bronckhorsta nastąpiła w 70. minucie, przy niewybaczalnym błędzie holenderskiego bramkarza Beniteza przy rzucie wolnym Lawrence’a z 35 metrów (bez bariery, taka była odległość): skrajny obrońca pozwolił na wślizg pozornie niegroźnej piłki i wpuścił ją do bramki. W 78. minucie Psv Van Nistelrooya znalazło zasłużone wyrównanie dzięki świetnemu golowi głową autorstwa Obispo z rzutu rożnego Gakpo. W pierwszej połowie, gdy wynik był jeszcze 0-0, bardzo wątpliwy epizod w polu karnym Psv, z dotknięciem ręki, którego ani włoski sędzia Orsato, ani później Irrati w Var nie uznali za decydujący o karnym.

Measured successes

Kopenhaga potrzebowała zaledwie dziewięciu minut, by objąć prowadzenie na Parken Stadium: Claesson wślizgiem prawą nogą wykończył dośrodkowanie Falka z lewego skrzydła przy pierwszym słupku. Bramka na 2:0 dla Duńczyków padła w 49. minucie z rzutu rożnego, kiedy to Lerager dotarł do drugiego słupka po tym, jak były zawodnik Lazio Denis Vavro dośrodkował. W 78. minucie Trabzonspor wznowił grę za sprawą uderzenia lewą nogą zza pola karnego od Bakasetasa, odbijanego zdecydowanie przez Chochoła. W Norwegii natomiast wystarczyła bramka w 37. minucie, by Bodo wyjechało ze zwycięstwem: główka Pellegrino po dośrodkowaniu z prawej strony przez Mvukę była fundamentalna.

Zapisz się do ligi fantasy Tuttosport League i wygraj fantastyczne nagrody!