Play-In staje się stałą częścią kalendarza NBA | Zmiany w zasadzie 'take foul’

NBA przyjęła Play-In Tournament jako stały element w kalendarzu ligowym

Play-In Tournament został ogólnie uznany za sukces, więc nie jest niespodzianką, że liga utrzymuje go wokół, z zarządem ligi teraz decydując się na usunięcie „eksperymentalnego” oznaczenia z elementu play-in do postseason.

W obecnej formie Play-In Tournament był używany w każdym z ostatnich dwóch sezonów, gdzie zespoły, które kończą siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty na Wschodzie i Zachodzie spotykają się, aby określić dwa ostatnie miejsca w playoffach w każdej konferencji.

  • Adam Silver odpowiada na kluczowe pytania stojące przed NBA
  • BJ on MJ: How Michael Jordan carried the Chicago Bulls
  • 10 kluczowych kamieni milowych w legendarnej karierze Stephena Curry’ego
  • Kevin Durant prosi o wymianę z Brooklyn Nets

Drużyna nr 7 zagra z drużyną nr 8, a zwycięzca zapewni sobie 7 miejsce w playoffach. Drużyna nr 9 gra z drużyną nr 10, przegrany zostaje wyeliminowany, a zwycięzca zmierzy się z drużyną, która przegrała mecz 7-8. Zwycięzca tego meczu jest numerem 8.

To był hit, głównie dlatego, że ma tendencję do dawania poczucia marcowego szaleństwa – cztery gry eliminacyjne zanim jeszcze rozpoczną się playoffy – i daje więcej zespołom zachętę, by nie tankować dla lepszych szans w loterii draftu.

Był element play-in w 2020 roku, jak również w bańce restartu w Walt Disney World, kiedy Portland pokonał Memphis dla nr 8 nasion w Konferencji Zachodniej. Memphis mogło zdobyć nr 8 seed w tamtym roku pokonując Portland dwa razy; Blazers musieli wygrać tylko jeden mecz, aby ubiegać się o miejsce.

’Take fouls’ to be punished more severely

NBA zakończyła proces zmiany zasady transition take foul, kończąc lata dyskusji na temat tego, co zrobić z długo nieakceptowaną taktyką.

Wraz z decyzją o uczynieniu Play-In Tournament czymś stałym, zarząd ligi zatwierdził plan przyznawania jednego rzutu wolnego, gdy drużyny są pokrzywdzone przez take foul.

„Ogólnie rzecz biorąc, było to upbeat coming out of our meeting”, powiedział komisarz NBA Adam Silver. „Ludzie są podekscytowani, że w miarę jak będziemy zmierzać do następnego sezonu, wygląda na to, że będziemy na naszej normalnej ścieżce pod względem tego, kiedy sezon się zaczyna, pod względem naszych protokołów wokół gry, szczególnie wokół zdrowia i bezpieczeństwa naszych graczy.”

Nie było niespodzianką, że liga zmieniła karę za faule take; Silver powiedział na początku czerwca, że to się zmieni, choć ostrzegł, że nowa zasada może być jeszcze podrasowana w przyszłych latach.

Faul take – w którym obrońca nie wykonuje zagrania na piłce – jest tym, co liga klasyfikuje jako taki, który występuje albo „podczas przejściowej okazji do zdobycia bramki lub bezpośrednio po zmianie posiadania i zanim drużyna atakująca miała możliwość rozwinięcia piłki” Wyjątkiem są ostatnie 2 minuty czwartej kwarty lub dogrywki.

Nowa kara za taki faul to jeden rzut wolny, który może być próbowany przez dowolnego gracza drużyny atakowanej w grze w momencie popełnienia faulu, oraz kontynuacja posiadania piłki.

Silver poruszył również kilka innych tematów, w tym:

Przychody NBA po raz pierwszy przekraczają 10 miliardów dolarów

NBA kończy ogromny rok finansowy, z przychodami przekraczającymi 10 miliardów dolarów po raz pierwszy i przychodami związanymi z koszykówką sięgającymi 8.9 miliardów dolarów, co jest kolejnym rekordem.

Silver powiedział, że liczby są szczególnie silne, biorąc pod uwagę, że liga wciąż ma do czynienia z pandemią, a nie było tak dawno temu, kiedy niektórzy kwestionowali, czy sport może przetrwać wirusa – przynajmniej w sensie tego, czy ludzie będą chcieli się znowu zbierać.

„Liczby zaskoczyły mnie w pewnym stopniu, ponieważ przekroczyły prognozy, a prognozy reprezentują to, gdzie myślimy, że nasz biznes zmierza”, powiedział Silver. „Myślę, że jest to dość niezwykłe od miejsca, w którym pojawiliśmy się dwa i pół roku temu.”

Obawy dotyczące natury prośby o handel Kevina Duranta

Kevin Durant jest pod kontraktem na kolejne cztery lata z Brooklyn Nets, a jego prośba o handel była jedną z największych historii offseason.

To nie był jeden, który Silver szczególnie cieszył.

„To musi być dwukierunkowa ulica”, powiedział Silver. „Zespoły zapewniają ogromne bezpieczeństwo i gwarancje graczom, a oczekiwanie w zamian jest takie, że spełnią swój koniec umowy. Zawsze są rozmowy, które idą dalej za zamkniętymi drzwiami między graczami i przedstawicielami i drużynami, ale nie lubimy widzieć graczy żądających handlu i nie lubimy widzieć, jak to rozgrywa się w taki sposób, w jaki jest.”

Zarządzanie obciążeniami ma stanowić część następnych dyskusji CBA

Zarządzanie obciążeniami – fantazyjny termin podany teraz, kiedy gracz dostaje się do siedzenia poza grą, aby odpocząć, był wyzwaniem dla ligi i jej zespołów w ostatnich latach. Silver powiedział, że będzie nadal dyskutować ze stowarzyszeniem graczy, jak strony dostać więcej w negocjacjach dla następnego układu zbiorowego.

Liga podjęła kroki, napędzany przez naukę snu i innych danych, aby spróbować i uczynić harmonogram bardziej przyjazny dla gracza w ostatnich latach. Odcinki czterech meczów w ciągu pięciu nocy zostały wyeliminowane, przypadki gier back-to-back spadły, a liga nawet majstrowała z utrzymaniem drużyn w tym samym mieście drogowym na kolejne mecze, starając się ograniczyć podróże w ciągu sezonu.

To powiedziane, czasami, gracz nadal siedzi. Silver zasugerował, że być może nadszedł czas, aby rozważyć dodanie pieniędzy jako zachęty do częstszego grania.

„Jestem całym sercem za gwarantowanymi umowami”, powiedział Silver. „Ale może, że na szczycie swoich typowych gwarantowanych umów, niektóre przyrostowe pieniądze powinny być oparte na liczbie rozegranych gier i wyników tych gier. Chodzi mi o to, że tak właśnie działa większość branż, gdzie istnieją bodźce finansowe – nawet wśród wysoko opłacanych menedżerów za wyniki.”

Finały NBA (lista TV tutaj)kontynuowane są w Sky Sports w tym tygodniu, zapisz się, aby oglądać akcję na żywo.