PL przyznaje się do sześciu błędnych decyzji VAR w sezonie | Raporty: Gol Martinelliego w Man Utd jeden

Asystenci sędziów wideo Premier League przeprowadzili w tym sezonie sześć nieprawidłowych interwencji, podczas gdy 42 zostały uznane za prawidłowe przez panel Key Match Incident.

ESPN poinformowało, że jeden z sześciu błędów obejmuje nieuznaną bramkę Gabriela Martinellego w porażce Arsenalu z Manchesterem United we wrześniu.

Arsenal został pozbawiony szansy na zdobycie bramki w 12. minucie dzięki VAR, po tym jak sędzia Paul Tierney użył boiskowego monitora, by nie uznać gola Brazylijczyka za faul Martina Odegaarda na Christianie Eriksenie w okresie poprzedzającym zdobycie bramki.

  • Premier League powraca: Gdzie zostawiliśmy sprawy?
  • Piłkarskie wiadomości i plotki transferowe

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Gol Gabriela Martinelliego został odrzucony w Manchesterze United przez VAR za wcześniejszy faul Martina Odegaarda

W ramach podejścia opartego na wyższym progu, niezależny panel stwierdził również, że było sześć nietrafionych interwencji VAR z szerszej puli decyzyjnej podczas pierwszych 16 rund meczowych – 160 meczów – wszystkich dotychczasowych incydentów KMI.

Jest nadzieja, że mniej błędów zostanie popełnionych wraz z przybyciem Howarda Webba, który rozpoczął swoją rolę jako główny oficer sędziowski w PGMOL i ma spotkać się z kluczowym personelem w klubach Premier League i English Football League w nowym roku.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Po wielu kontrowersyjnych decyzjach VAR w ostatnich tygodniach, patrzymy na niektóre z najbardziej dyskutowanych rozmów VAR jak dotąd w Premier League w tym sezonie

Webb, który sędziował finał Mistrzostw Świata w 2010 roku, ma wnieść większy poziom przejrzystości do PGMOL po tym, jak 51-latek otrzymał pochwałę za sposób, w jaki VAR został wykorzystany pod jego okiem w MLS.

PL wnioskuje o udział w próbie tymczasowych zastępstw na wypadek wstrząsu mózgu

Premier League zapytała ustawodawców piłkarskich, czy mogą wziąć udział w próbie, w ramach której od początku przyszłego sezonu stosowane byłyby tymczasowe zastępstwa na wypadek wstrząsu mózgu.

Emi Martinez

Image: Aston Villa bramkarz Emiliano Martinez wziął ciężki cios w głowę ich 4-0 porażka w Newcastle w październiku

Wspólny wniosek Premier League, MLS i Ligue 1 został złożony za pośrednictwem FIFPro i World Leagues Forum do Międzynarodowej Rady Związków Piłki Nożnej (IFAB).

W ciągu ostatnich czterech do sześciu tygodni konsultowano się z medykami wszystkich 20 klubów Premier League w sprawie aktualnych protokołów dotyczących wstrząsu mózgu obowiązujących w najwyższej klasie rozgrywkowej, w ramach których na boisku przeprowadza się ocenę urazu głowy, a w razie potrzeby stosuje się stałe zastępstwo w przypadku wstrząsu mózgu.

Medycy z Premier League opowiadają się za wprowadzeniem tymczasowych zastępstw, w których zawodnik z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu opuszczałby pole gry, aby zostać poddanym ocenie w prywatnej strefie i zostać tymczasowo zastąpionym.

Jeśli zawodnik przeszedłby pozytywnie ocenę HIA, zostałby wpuszczony z powrotem na boisko. Jeśli dany zawodnik nie przejdzie pomyślnie oceny, zmiana stałaby się stałym zastępstwem w przypadku wstrząsu mózgu.

Podczas Mistrzostw Świata doszło do kilku kontrowersyjnych incydentów, w których zawodnicy doznali urazów głowy. Organizacja charytatywna Headway zajmująca się urazami mózgu skrytykowała postępowanie Walii w sprawie zastępstwa Neco Williamsa w meczu grupowym z Anglią w zeszłym miesiącu.

Wales' Neco Williams leaves the pitch injured

Image: Obrońca Walii Neco Williams został początkowo dopuszczony do gry po doznaniu urazu głowy w meczu z Anglią na Mistrzostwach Świata

Williams upadł na podłogę po zablokowaniu strzału Marcusa Rashforda czubkiem głowy, ale przeszedł test FIFA na wstrząśnienie mózgu i kontynuował grę, zanim został wycofany przed połową czasu. Headway wykorzystał ten incydent, aby podkreślić potrzebę wprowadzenia tymczasowych zastępstw na wypadek wstrząsu mózgu.

Podobne sytuacje miały miejsce w Premier League przed przerwą w połowie sezonu, kiedy to bramkarz Aston Villi Emi Martinez został zmuszony do wycofania się z meczu z Newcastle po tym, jak początkowo próbował grać dalej po urazie głowy.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kris Boyd mówi, że Aston Villa powinna była zdjąć Emiliano Martineza, ponieważ wydawało się, że złapał on kontuzję w meczu z Newcastle

IFAB odrzucił wezwania do wprowadzenia tymczasowych substytucji wstrząsu podczas swojego dorocznego spotkania ogólnego w Doha tego lata, stwierdzając, że istniejące protokoły wstrząsu – które pozwalają na dodatkowe stałe substytuty wstrząsu – pozostaną w miejscu z jego próbą przedłużoną do sierpnia przyszłego roku.

Decyzja o tym, czy wniosek z Premier League, MLS i Ligue 1 został pomyślnie przyjęty, jest oczekiwana w marcu.

Dr Adam White, szef zdrowia mózgu w Professional Footballers’ Association, powiedział: „Obecne przepisy dotyczące substytucji wstrząsu narażają zdrowie i bezpieczeństwo graczy na niebezpieczeństwo.

„Jako związek graczy od dawna argumentowaliśmy za wprowadzeniem tymczasowych substytutów wstrząsu i wraz z naszymi globalnymi kolegami związkowymi w FIFPRO, wcześniej nakłanialiśmy IFAB do umożliwienia prób.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Matthew Upson twierdzi, że podejście piłki nożnej do wstrząsów powinno być takie samo we wszystkich rozgrywkach, argumentując, że każde zawody powinny stosować zmienników na wstrząsy. Zasada ta nie jest obecnie stosowana w rozgrywkach UEFA

„Od tego czasu pracowaliśmy z FIFPRO, aby skoordynować to nowe podejście do IFAB ze strony związków i lig, które odzwierciedla rosnący konsensus w tej dziedzinie.

„Ponownie wzywamy IFAB, aby zezwolić na próby tymczasowych zastępstw na wstrząśnienie mózgu, aby chronić graczy i zapewnić lepsze wsparcie dla wszystkich zainteresowanych.”

PL nie ma zamiaru podążać za protokołem zatrzymania czasu na Mistrzostwach Świata

Fourth Official,woman,female,linesman indicates after-game time, Wales (WLS) - England (ENG) 0-3 Group Stage Group B on 29.11.2022,Ahmad Bin Ali Stadium Football World Cup 2022 in Qatar on 20.11. - 18.12.2022 ? Photo by: Frank Hoermann/SVEN SIMON/picture-alliance/dpa/AP Images

Image: Średnia długość meczu fazy grupowej Pucharu Świata wynosiła nieco ponad 101 minut

Podczas gdy w ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej dodawano duże ilości czasu na żądanie, Premier League nie ma zamiaru stosować się do protokołów FIFA, które wychwytywały każdą sekundę opuszczoną z powodu celebracji gola.

Średnia długość meczu w Premier League w tym sezonie wynosiła 98 minut i pięć sekund, w porównaniu do średniej długości spotkań fazy grupowej mistrzostw świata, która wynosiła 101,34.

Trwa przegląd wykorzystania półautomatycznych linii offsidowych wprowadzonych na Mistrzostwach Świata i w rozgrywkach UEFA, przy czym Premier League wysłała do Kataru członka swojego personelu w ramach grupy roboczej FIFA ds. technologii, ale nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, czy wprowadzić tę technologię.

Premier League wystosowała również przypomnienie do wszystkich klubów na temat zachowania zawodników i menedżerów, po tym jak w pierwszej połowie sezonu nastąpił wzrost zachowań, szczególnie w stosunku do urzędników meczowych.