Pitt wskakuje do finałowego zestawienia AP poll

Pitt pojawił się na nr 22 w końcowym sondażu Associated Press z sezonu 2022.

Poprzez ukończenie nr 22 w sondażu AP w tym roku i nr 13 w zeszłym roku, Pitt został teraz sklasyfikowany w końcowym sondażu sezonu w kolejnych latach po raz pierwszy od czasu, gdy Pantery zostały sklasyfikowane w każdym z końcowych sondaży w latach 1979-83.

Pantery otworzyły rok na pozycji nr 17 przedsezonowej, ale wypadły z plebiscytu po przegranej z Georgia Tech 2 października. Resztę sezonu regularnego spędziły bez rankingu, zwłaszcza, że w październiku zmagały się z rekordem 1-3, w którym drużyna przegrała z Louisville i North Carolina oprócz domowej porażki z Georgia Tech.

Pitt zjednoczył się w listopadzie, choć, pokonując w domu zespół Syracuse, smothering Virginia na drodze, outlasting upstart Duke skład w domu finale, a następnie pummeling Miami 42-16 w regularnym sezonie bliżej.

Rekord 8-4 po 12 meczach nie spełnił oczekiwań drużyny Pitt, która wygrała 11 meczów i zdobyła mistrzostwo ACC, ale mocna gra Panter w listopadzie trwała do sezonu, kiedy to zmierzyli się z nr 18 UCLA w Tony the Tiger Sun Bowl w El Paso.

W tym meczu Pitt wrócił z deficytu 28-14 w trzeciej kwarcie i prowadził 34-28 w ostatnich minutach, zanim Bruins zdobyli punkt, by objąć jednopunktową przewagę na 34 sekundy przed końcem.

Ale Pantery, grając bez swoich starterów na quarterbacku, running back i wielu pozycjach defensywnych, złożyły razem heroiczny napęd, który zakończył się piątym field goalem Bena Saulsa, aby wygrać 37-35.

Wygrana zakończyła pięciomeczową passę zwycięstw, która dała Pittowi 9-4 ogólny rekord i 20 zwycięstw w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

Co ciekawe, Pantery znalazły się patrząc w górę na UCLA w AP poll, ponieważ Bruins (którzy są również 9-4) spadli trzy miejsca do nr 21.

Pitt jest jedną z trzech drużyn ACC, które znalazły się w finałowym AP poll z 2022 roku, obok nr 11 Florida State i nr 13 Clemson. Pantery miały rekord 1-1 przeciwko drużynom, które zostały sklasyfikowane w ostatecznej ankiecie, przegrywając z nr 6 Tennessee w Week Two oprócz zwycięstwa nad nr 21 UCLA.