Pitt wraca, by znokautować nr 20 Miami

Pitt rozpoczął drugą połowę swojego harmonogramu ACC z jednym z najtrudniejszych wyzwań, a Pantery odpowiedziały jednym z ich największych zwycięstw jeszcze, pukając nr 20 Miami 71-68 przed ogłoszonym sellout tłumu w Petersen Events Center.

Początek spotkania był zaskakująco wolny dla obu drużyn. Pitt i Miami weszły w sobotę jako dwa najlepsze składy punktowe ACC, ale żadna z drużyn nie zrobiła kosza przez pierwsze dwie minuty i kiedy gra poszła do reklamy na pierwszy czas dla mediów w 15:48, wynik był 6-2 na korzyść Pitt.

Pięć minut później było więcej tego samego, a Pantery prowadziły 12-9 na timeoucie pod 12. W ciągu następnych dziewięciu minut Miami wygrało z Pittem 21-8.

W obliczu presji ze strony aktywnej obrony, Pantery nie były w stanie nic wskórać w tym okresie, trafiając tylko trzy rzuty w ciągu dziewięciu minut i rzadko tworząc wiele akcji z niecelnych rzutów. W ostatnich dwóch minutach połowy, Pitt powrócił do gry. Trzy rzuty wolne Grega Elliotta, rzut Jamariusa Burtona i trójka Blake’a Hinsona zmniejszyły przewagę Miami do pięciu punktów.

Z 10 zdobytymi bramkami i siedmioma stratami, Pantery miały dużo pracy w ostatnich 20 minutach.

Problemem była słaba obrona Pitt po przerwie, ponieważ Miami trafiło siedem ze swoich pierwszych 10 prób z parkietu, w tym parę szeroko otwartych trójek Nijela Packa, które dały Huraganom prowadzenie 51-40 w 13:00.

Kiedy wydawało się, że Miami odskoczy, Pantery wróciły do gry. Burton trafił trójkę i zakończył akcję, która zmniejszyła przewagę do sześciu punktów. Następnie Hinson odpowiedział na rzut Miami trójką, aby zmniejszyć przewagę do pięciu, a Elliott trafił swoją własną trójkę w odpowiedzi na kolejny kosz Miami i zrobiło się cztery.

Odrabianie strat trwało do przerwy, kiedy to Burton trafił za trzy, dzięki czemu Miami wygrało 64-60. Po przerwie Burton został ukarany za faul ofensywny, a Miami odpowiedziało na to Anthony’m Millerem i powiększyło przewagę do sześciu punktów. Przewaga ta wzrosła, gdy Wooga Poplar zamienił niecelny rzut Burtona na wsad i wyszedł na prowadzenie 68-60.

Pitt jednak nie skończył. Federiko Federiko powiększył przewagę do sześciu oczek, a następnie Hinson zamienił niecelny rzut Burton’a na rzut za trzy punkty, dzięki czemu Pantery zbliżyły się na trzy oczka do 68-65 na 84 sekundy przed końcem meczu.

Po przerwie na żądanie Pitt, Miami przejęło piłkę, ale Burton złapał obronę i podał do Nelly’ego Cummingsa, który zakończył grę rzutem z wyskoku, gdy zegar wskazywał mniej niż minutę.

28 sekund później, Petersen Events Center eksplodowało, gdy kradzież Burtona doprowadziła do odłożenia kosza przez Hinsona, co dało prowadzenie. Eksplozja stała się jeszcze większa w następnym posiadaniu Miami, gdy Burton wyrwał piłkę Isaiahowi Wongowi. Sytuacja stała się trudna po tym, jak Elliott dotknął linii, ale nadrobił to, zamieniając oba końce rzutu jeden-na-jeden, aby ustawić finał.

Hinson zdobył 21 punktów przy 8-of-18 rzutów i 5-of-11 za trzy, natomiast Burton zanotował double-double z 19 punktami i 10 zbiórkami oraz siedmioma asystami.

Zwycięstwo poprawiło ogólny rekord Pitta w sezonie do 15-7 z 8-3 w grze konferencyjnej. Pantery wrócą do gry w środę o 19:00 w meczu z North Carolina.