Piłka nożna w zamian za żywność: tak wygląda II Turniej Solidarności im. Santiago Apóstola

Turniej Santiago Apóstol rozpoczyna się po raz drugi dziś po południu w obiektach sportowych David Díaz de la Cruz w dzielnicy Villaverde w Madrycie. Jest to impreza w 100% charytatywna, która obraca się wokół wielkiego turnieju piłki nożnej na poziomie podstawowym i narodziła się w zeszłym roku z myślą o zapewnieniu pomocy żywnościowej dla wszystkich rodzin dotkniętych kryzysem zdrowotnym i gospodarczym.

Turniej rozpoczyna się dziś po południu i odbędzie się w dniach 4 i 5 (Prebenjamín, Benjamín i Alevín) oraz 10, 11 i 12 czerwca (Infantil, Cadete i Juvenil), w Instalación Deportiva David Díaz de la Cruz (avenida de los Rosales, 133), na rzecz Red Vecinal Villaverde Alto, Los Ángeles y Marconi oraz Red de Cuidados Villaverde Bajo.

W turnieju mogą wziąć udział wszystkie drużyny federacyjne zarejestrowane we wskazanych kategoriach, przy czym opłata za uczestnictwo jest nowością, a strona solidarnościowa: 5 kilogramów niepsującej się żywności na zawodnika i trenera (makaron, konserwy, nasiona roślin strączkowych, mleko, olej, środki higieniczne, itp.).

Read More