Piacenza idzie na całość w Taranto

TARANTOGas Sales Bluenergy Volley Piacenza powrócił do zwycięstwa w zaliczce szóstego dnia SuperLigi w Taranto, inkasując komplet punktów. Bez historii 0-3 (16-25, 19-25, 23-25), dopiero w trzecim secie Taranto utrzymało się przy biało-czerwonych, którzy potrafili się otrząsnąć po chwili roztargnienia w połowie częściowej. W pierwszych dwóch setach biało-czerwoni nie ryzykowali jednak niczym. Biało-czerwona drużyna dobrze batted, podczas gdy ściana nie była wielka noc, tylko dwa zarówno przez Simon. Atak był znakomity, końcowy 71% z wszystkimi napastnikami powyżej 65%. Scanferla był znakomity w drugiej linii. Pozytywna gra dla Brizarda autora ośmiu punktów i który przy okazji zakończył mecz asem. Na trybunach Fefè De Giorgi, komisarz techniczny drużyny narodowej, i Vincenzo Fanizzi, komisarz techniczny drużyny Under 22.

Gioiella Prisma Taranto zaczyna z Falaschim i Stefanim na przekątnej, Gargiulo i Larizza na środku, Antonow i Loeppky w zespole, Rizzo jest libero. Aimone Alletti z Piacenzy wpisał się na listę strzelców, ale w rzeczywistości jest nie do użytku z powodu problemu z mięśniami. Bernardi wysyła Brizarda i Romanò na przekątną, Caneschiego i Simona na środek, Lucarellego i Leala na zespół, Scanferla jest libero.

Po wyrównanym początku, as Brizarda daje Gas Sales Bluenergy Piacenza podwójną przewagę (5-7), ale to głównie Romanò z linii dziewięciu metrów wprowadza przyjęcie Taranto w kryzys. Przewaga biało-czerwonych rośnie w mgnieniu oka, podwójne trafienie Leala i jest 8-16, set jest cały z górki także dlatego, że w ataku jedzie na 70%, a w przyjęciu lepszy jest (67%) Scanferla, który zamyka ze 100% pozytywem. Podanie Leala przyniosło pierwszy z dziewięciu punktów seta, a sam Leal zamknął go asem.

Gas Sales Bluenergy Piacenza dobrze się broni i przede wszystkim sprawia wrażenie bardzo spokojnej na boisku, początek drugiej części to wciąż biało-czerwoni, bomba Lucarellego podwaja gospodarzy (5-10), dwa asy Taranto w ciągu kilku wymian zasługują na minus dwa (10-12), teraz gra toczy się punkt za punkt. Świetna obrona stopą przez Scanferla, Brizard zamyka i jest 13-17, błąd ataku zawodników z Apulii wysyła biało-czerwonych na plus 5 (17-22), Antonow to za mało na Taranto, które pewnego kontrataku nie zamyka w najlepszy sposób, Piacenza dziękuje i na błędzie Stefaniego przychodzi pierwszy z wielu set pointów (18-24), Lucarelli zamyka lobem.

Gioiella Prisma Taranto nie ma już nic do stracenia i gra w pełnym składzie, zmiana tempa graczy z Apulii jest widoczna (12-10), Piacenza teraz walczy (14-10), dwa perfekcyjne strzały Romanò przywracają ich pod (15-14), przy 15 jest remis z fajką Leala. Biało-czerwoni oddają strzał w ręce Lucarellego, a wkrótce potem jego as doprowadza prowadzenie do dwóch punktów (16-18), a Di Pinto ogłasza time out. Wynik remisowy przy 21, gra toczy się punkt za punkt z Piacenza zawsze w roli zająca, ale za każdym razem jest odbierana, piłkę meczową mają biało-czerwoni z Simonem (23-24), Brizard zamyka asem.

I PROTAGONISTI-

Marco Rizzo (Gioiella Prisma Taranto)- ” Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz, ale to nie jest usprawiedliwienie, ponieważ w pierwszych dwóch setach prawie nie wchodziliśmy na boisko. Mieliśmy logiczną reakcję w trzecim secie, gdzie daliśmy im mocno popalić, ale nie wykorzystaliśmy szans na ponowne otwarcie meczu. Mocno naciskali przy serwisie i wiedzieliśmy o tym, ale mamy jeszcze wiele do zrobienia i możemy się poprawić także w tym podstawowym.”.

Lorenzo Bernardi (Trener Gas Sales Bluenergy Piacenza)- „Pewne rzeczy zrobiliśmy bardzo dobrze faza ataku była bardzo dobra, a kiedy zamykasz z wynikiem 71% to znaczy, że seter miał pozytywną grę. Na ścianie mogliśmy zrobić więcej, nie możemy myśleć o rozwiązaniu wszystkich problemów w jednym momencie, ale ten zespół stanie się bardzo silny.”

IL TABELLINO

GIOIELLA PRISMA TARANTO – GAS SALES BLUENERGY PIACENZA 0-3 (16-25, 19-25, 23-25)

GIOIELLA PRISMA TARANTO: Falaschi 0, Loeppky 8, Larizza 3, Stefani 11, Antonow 11, Gargiulo 2, Rizzo (L), Andreopoulos 0, Cottarelli 0, Ekstrand 0. N.E. Pierri, Alletti. All. Di Pinto.

GAS SALES BLUENERGY PIACENZA: Brizard 8, Santos De Souza 11, Simon 7, Romanò 11, Leal 16, Caneschi 3, Scanferla (L), Recine 0, Gironi 0, Cester 0. N.E. Hoffer, Alonso, Basic, De Weijer. Wszyscy. Bernardi.

SĘDZIA: Cesare, Carcione.

Uwagi – czas trwania zestawu: 25′, 28′, 30′; tot: 83′.

MVP: Santos De Souza Lucarelli (Gas Sales Bluenergy Piacenza)