Phillies umieszczają Seranthony Domingueza na IL, Corey Knebel wypada na sezon

Phillies trzymają kciuki, że podróż Seranthony’ego Domingueza na listę kontuzjowanych będzie krótka pierwotnie pojawił się na NBC Sports Philadelphia

Phillies nie ryzykują z Seranthonym Dominguezem. Jeszcze przed zapoznaniem się z wynikami badania rezonansem magnetycznym, zespół umieścił twardo rzucającego closera na 15-dniowej liście kontuzjowanych w niedzielę rano z powodu napięcia w prawym tricepsie.

„Wysłali go na zdjęcie rentgenowskie ostatniej nocy, aby sprawdzić, czy nie ma odłamków kości i tego typu rzeczy i to było czyste,” powiedział menedżer Rob Thomson. „Teraz czeka go rezonans magnetyczny, żeby sprawdzić, czy nie ma żadnych uszkodzeń strukturalnych.

Dominguez przyznał, że martwił się o swój stan w sobotę wieczorem, ale w niedzielę rano wydawało się, że jest nadzieja, że sprawa nie jest poważna.

„Mamy nadzieję, że kiedy jego czas na IL się skończy, wróci” – powiedział Thomson.

Przypisanie Domingueza do IL zostało cofnięte do czwartku. Najwcześniej mógłby wrócić 2 września w San Francisco. Przypadkowo może to być również dzień, w którym Bryce Harper zostanie aktywowany z listy kontuzjowanych. Od 25 czerwca, kiedy to doznał złamania lewego kciuka, nie ma go w składzie.

Kojec był mocną stroną Phillies od momentu, kiedy drużyna w czerwcu weszła do rywalizacji. Phils stracili teraz dwóch członków jednostki w ciągu tygodnia. Corey Knebel musiał opuścić niedzielny mecz w Nowym Jorku z tym, co najpierw nazwano naciągnięciem łaty. Według Thomsona, Knebel ma również rozdarcie w kapsule barkowej. Dzbanek będzie starał się na razie leczyć uraz niechirurgicznie, ale jego sezon dobiegł końca, ponieważ został umieszczony na 60-dniowej liście kontuzjowanych. W ten sposób Phillies otworzyli miejsce na 40-man roster, aby dodać prawego obrońcę Tylera Cyra z Triple A. Zajmuje on miejsce Domingueza w aktywnym rosterze.

27-letni Dominguez przeszedł operację Tommy’ego Johna latem 2020 roku i w zeszłym sezonie grał bardzo oszczędnie. W tym sezonie powrócił z trzycyfrowym fastballem, ERA na poziomie 1.64 i dziewięcioma save’ami w 46 meczach. Uderzał 11 zawodników na dziewięć inningów i pozwolił na zaledwie 26 uderzeń w 44 inningach.

Nawet gdy Dominguez zgarniał outs w tym sezonie, oficjele zespołu pozostawali zaniepokojeni jego obciążeniem po operacji. Ochrona Domingueza była częścią powodu, dla którego klub pozyskał weterana, Davida Robertsona, w trakcie trade deadline. Ten ruch wygląda teraz jeszcze mądrzej.

„On schodzi z operacji i mówiłem przez cały rok, że musimy być z nim ostrożni,” powiedział Thomson o Dominguezie. „To (podróż do IL) jest tylko ostrożność, naprawdę, wziąć piłkę z rąk i niech odpoczywa.

„Z tyłu mojego umysłu, myślę, że zawsze myślałem, że będzie czas, gdzie po prostu daliśmy mu trochę czasu, ponieważ nie grał w zasadzie w ciągu dwóch lat.”

Z Dominguez out, Phillies będzie opierać się na Robertson i leweies Jose Alvarado i Brad Hand na koniec gier. Wszyscy mają doświadczenie w zamykaniu meczów. Matchupy będą miały znaczenie przy podejmowaniu decyzji przez Thomsona. Connor Brogdon również będzie ważny.

Thomson nie był pewien czy Robertson będzie dostępny na niedzielny finał serii przeciwko Mets. Prawy obrońca rzucił 36 uderzeń w ciągu dwóch inningów w wygranej w sobotę wieczorem.

Subskrybuj Phillies Talk: Apple Podcasts | Google Play | Spotify | Stitcher | Art19 | Watch on YouTube