Phillies pokonali Braves dzięki jednemu z najlepszych startów w karierze Zacka Wheelera

Phillies zamknęli Braves dzięki jednemu z najlepszych startów w karierze Wheelera pierwotnie pojawił się na NBC Sports Philadelphia

ATLANTA – Phillies pokonali Braves dwa razy z rzędu wygrywając 2-1 w sobotę, głównie dzięki jednemu z najlepszych startów w karierze Zacka Wheelera.

As Phillies czuł to, uderzając 98 mil na godzinę trzy razy w pierwszej rundzie i rzucając 27 boiskami z prędkością co najmniej 97. Prędkość dwusiecznej Wheelera wzrosła o całą milę w stosunku do jego średniej sezonowej i uderzał nią Braves po wewnętrznym rogu. Uderzył niebezpiecznych Austina Rileya i Seana Murphy’ego po dwa razy i wyeliminował lewego Matta Olsona wszystkie cztery razy, kiedy się z nim zmierzył.

Wheeler prawie nie miał szansy zmierzyć się z Olsonem po raz ostatni. Miał 97 boisk w siedmiu rundach i menedżer Rob Thomson powiedział mu, że ma jeszcze dwóch zawodników w ósmej rundzie – Michaela Harrisa II i Ronalda Acuñę Jr. Jeśli Wheeler wyeliminuje obu, Thomson powiedział mu, że może zostać, aby zmierzyć się z Olsonem. Prawy haker szybko wybił Harrisa i Acuñę i dostał groundballa od Olsona na dwóch boiskach.

Osiem inningów, trzy uderzenia, żadnych biegów, 12 strikeoutów. Dominacja.

„Wszystko mu wychodziło” – powiedział Thomson. „Dwusieczna miała zgryz. Przez cały dzień siekali piłki do naszej ziemianki.”

Wheeler skorzystał z doskonałej, ratującej bieg gry obronnej trzeciego bazowego Aleca Bohma w czwartej rundzie. Z człowiekiem na drugiej pozycji i jednym wyjściem, rozgrzany do czerwoności Marcell Ozuna podał piłkę naziemną wzdłuż trzeciej linii bazowej, a Bohm zanurkował w prawo i wyrzucił go z kolan. Jeśli Bohm nie złapie piłki w rękawicę, zdobędzie bieg, umieści Ozunę na pozycji punktowej i zmusi Wheelera do wykonywania boisk o wysokim obciążeniu, który zamiast tego wyszedł z inningu dwa boiska później.

„Ogromne, ogromne. To było świetne zagranie” – powiedział Thomson. „I przytomność umysłu, by pozostać na ziemi i przeskoczyć do pierwszej bazy, ponieważ wiedział, że ma czas, po prostu świetne zagranie. W ciągu ostatniego roku tak bardzo się rozwinął – fizycznie, psychicznie, emocjonalnie. To po prostu fantastyczne.”

Braves wygrali pięć tytułów NL East z rzędu i jak dotąd mają najlepszą ofensywę w lidze w 2023 roku. Jednak Wheeler, w 11 startach przeciwko Braves jako członek Phillies, jest 5-2 z 2,10 ERA.

Jest miotaczem wielkiego meczu, który wydaje się być gotowy na rywala z dywizji.

„Są agresywną drużyną, więc musisz po prostu w to grać” – powiedział. „Rzucam dużo uderzeń i to idzie w parze z ich agresywnością. Ale w tym samym czasie, jeśli nie masz swojej kontroli, zapłacą ci za to. Musisz być tam bardzo sumienny.

„Znam ten skład całkiem dobrze. Mają kilku nowych zawodników, ale znam ich całkiem dobrze i wiem, gdzie mają grać w określonych momentach.”

Phils mają 25-27 lat i chcą wygrać czteromeczową serię z zajmującą pierwsze miejsce Atlantą w Sunday Night Baseball. Długa wycieczka Wheelera była szczególnie ważna, ponieważ Dylan Covey po raz pierwszy wystartował jako Phillie w finale.

Charlie Morton z Braves również został wcześnie zablokowany i osiągnął maksymalną prędkość 98 mil na godzinę, ale Phillies byli w stanie go dopaść w piątej rundzie dzięki produkcji z dolnej części zamówienia. Brandon Marsh rozpoczął ramkę singlem, a Kody Clemens podwoił się, aby umieścić dwóch na pozycji punktowej. Następnie Bryson Stott wykonał sacrifice fly, a Trea Turner podwoił bieg w drugim meczu z rzędu.

Clemens nadal produkuje w niepełnym wymiarze godzin. W swoich ostatnich 12 startach zaliczył .333 z czterema home runami, trzema dubletami i 10 RBI. Zasadniczo przejął rolę Daricka Halla, który rozpoczął sezon od pierwszej bazy przeciwko praworęcznym miotaczom. Hall rozpocznie rehabilitację we wtorek w Clearwater, ale będzie musiał wrócić do Bigs, biorąc pod uwagę czas, jaki stracił ze zwichniętym kciukiem i sukces, jaki odniósł Clemens.

Turner może w końcu być w początkowej fazie gorącej passy. Po raz pierwszy w tym sezonie wbił bieg w meczach z rzędu i w trzech z ostatnich czterech meczów zaliczył dodatkowe uderzenie.

„Jestem coraz bliżej, coraz bliżej” – powiedział Turner. „Statystyki nie są zbyt szalone, ale jakość uderzeń jest coraz lepsza, wprowadzanie piłki do gry, robienie tego, co chcę. Czuję się znacznie lepiej, pewniej.

„Bardzo mi się dzisiaj podobało. Dokonałem kolejnej małej korekty i czułem się naprawdę dobrze, liczba strikeoutów spada. Po prostu staram się być konsekwentny. Same dobre znaki. Muszę się tylko rozgrzać.”

Craig Kimbrel zamknął zwycięstwo, ratując nr 401, dzień po tym, jak został ósmym członkiem klubu 400 ratujących. Zażartował po swoim wielkim momencie w piątek wieczorem, że musi jeszcze poćwiczyć przez godzinę, ponieważ następnego dnia był mecz do wygrania. Wygrali. Kimbrel pozwolił Seanowi Murphy’emu na solowy homer, ale wycofał Ozunę i Eddiego Rosario, aby zakończyć mecz, dając Phillies szansę na wygranie pierwszej serii NL East w 2023 roku.